Niektórzy kupujący Instacart planują sobotni strajk w sprawie warunków płacy i pracy


Trochę Klienci instacart są uderzający w sobotę, aby zaprotestować przeciwko strukturze płac firmy i braku bezpośredniego kontaktu z pracownikami. Gig Workers Collective (GWC), reprezentujący niektórych klientów firmy, chce, aby Instacart uwzględniał pięć jej zasad. Grupa apeluje, aby Instacart płacił kupującym według zamówienia zamiast według partii, przywrócił prowizje za produkty, naprawił problemy z oszustwami za pomocą systemu oceny, zapewnił świadczenia z tytułu śmierci zawodowej i podniósł domyślną wskazówkę dla kupujących na platformie z 5 do 10 procent .

Grupa poinformowała, że ​​firma zignorowała jej żądania, co doprowadziło do decyzji o rezygnacji z pracy w sobotę. „Instacart odmówił w końcu zajęcia się tymi poprawkami, o które pracownicy błagali firmę, w dyskusjach zarówno prywatnych, jak i publicznych” – napisał GWC w poście na blogu.

Rzecznik Instacart napisał w e-mailu do Pogranicze w sobotę, że firma traktuje opinie pracowników „bardzo poważnie”. dodając, że „historycznie działania tej grupy nie spowodowały żadnych zakłóceń ani wpływu na naszą usługę”. Twierdzenia Gig Workers Collection „nie odzwierciedlają obecnego doświadczenia kupujących”, napisano w oświadczeniu Instacart, dodając, że firma ma „różne kanały” do nawiązywania kontaktu z kupującymi w celu zbierania opinii. „Rzeczywistość jest taka, że ​​w ciągu ostatniego roku nastroje i zaangażowanie kupujących pozostają najwyższe w historii firmy”.

Jak zauważono w oświadczeniu Instacart, sobota nie była pierwszym, kiedy GWC naciskało na akcję pracy wśród kupujących Instacart. Grupa zorganizowała m.in bojkot Instacarta w styczniu 2020 r. zachęcić firmę do przywrócenia minimalnego napiwku w wysokości 10 procent oraz zorganizował walkę w marcu 2020 r. protestować przeciwko brakowi zwolnień lekarskich i ochrony pracowników przed koronawirusem.

Po przerwie w marcu 2020 r. Instacart powiedział, że nie widział „absolutnie żadnego wpływu” w rezultacie. Ale rzecznik GWC zwrócił uwagę, że kilka dni po marcowym wyjściu Instacart powiedział, że zapewni swoim klientom z zestawami BHP, które zawierały maski i środek do dezynfekcji rąk, dwa przedmioty, które były jednym z żądań pracowników.

Rzecznik GWC dodał, że strajki to coś więcej niż tylko zakłócenie działalności firmy; ma nadzieję, że zmieni narrację wokół Plany Instacart zostaną upublicznione jeszcze w tym roku. „To był ogromny sukces”, powiedział rzecznik GWC o swoich wcześniejszych wysiłkach. „Wcześniej media opowiadały o tym, jak „Instacart przygotowuje się do ekscytującej IPO”. Teraz historie skupiają się na ich praktykach wyzysku”.

Reklama

Nie jest również całkowicie jasne, ilu pracowników Instacart reprezentuje kolektyw, ale jego rzecznik powiedział, że twierdzenia firmy, że grupa nie mówi w imieniu większości swoich kupujących, są błędne. „Instacart wie, że mówimy w imieniu większości kupujących, ponieważ słyszą o tych konkretnych skargach bez przerwy” – powiedział rzecznik. „Mamy nadzieję, że klienci Instacart obserwują, jak firma sobie z tym radzi”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wyciek funkcji chipsetów Intel H670, B660 i H610

Intel przygotowuje się do znacznego rozszerzenia swojej serii procesorów do komputerów stacjonarnych 12. generacji „Alder Lake” w styczniu przyszłego roku, wraz z większą...

2021 MacBook Pro nie może się ładować po wyłączeniu, użytkownicy zgłaszają również problemy z kartą SD

Apple wypuściło swój nowy MacBook Pro 2021 w zeszłym miesiącu. Teraz, gdy...

Zgrabne mikrofony Kondensator Worker Bee II już dostępny w sklepach w USA

Neat Microphones, innowacyjna marka wysokiej jakości cyfrowych mikrofonów USB i mikrofonów analogowych firmy Turtle Beach Corporation (Nasdaq: HEAR), ogłosiła dzisiaj, że Worker Bee...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!