Niektóre słuchawki Lightning chińskiej marki wymagają Bluetootha


Inżynier z dużym doświadczeniem we współpracy Bluetooth poczuł się oszołomiony, gdy powiedziano mu, że musi umożliwić połączenie bezprzewodowe, aby móc korzystać z taniej pary przewodów Błyskawica słuchawki – i okazało się, że to prawda…

Josha Whitona opowiedział tę historię w X i myślę, że każdy z nas byłby tak samo zdezorientowany jak on.

Szalone przeżycie — zgubiłem słuchawki douszne w odległym mieście w Chile, więc przed wylotem próbowałem kupić nową parę na lotnisku. Ale nowe słuchawki przewodowe, iPhone i z kablem Lightning nie działały. Dziwny.

Wróciłem więc i wymieniłem je na inną parę, innej marki. Ale te słuchawki też nie działały. Wypróbowaliśmy trzecią markę, która również nie zadziałała.

W tej chwili pracownicy sklepu z pamiątkami, ich menadżer i wszyscy ludzie w kolejce za mną są bardzo zirytowani, dopóki jedna z dziewcząt nie mówi po hiszpańsku: „Musisz mieć włączony Bluetooth”. O tak, wszyscy inni kiwają głowami, zgadzając się. Przewodowe słuchawki do iPhone’ów zdecydowanie potrzebują Bluetootha.

Co? To nie ma sensu. Istotą słuchawek przewodowych jest to, że nie potrzebują Bluetootha.

Włączam więc Bluetooth, gdy słuchawki są podłączone do portu Lightning i rzeczywiście mój telefon oferuje „sparowanie” moich słuchawek przewodowych. „Widzisz” – wszyscy mówią po hiszpańsku, jakbym był najgłupszą osobą na świecie.

Kiedy trochę krążę w tę i z powrotem, zdaję sobie sprawę, że nawet koncepcyjnie nie wiedzą, czym jest bluetooth, chociaż faktycznie programowałem już wcześniej stos Bluetooth. Na początku XXI wieku przesyłałem do firmy Ericsson błędy niskiego poziomu! Jednak ja, absolwent informatyki, w jakiś sposób się mylę, a oni, nie mając pojęcia, czym w ogóle jest bluetooth, mają rację.

Mam mętlik w głowie, mam przewagę liczebną i mój samolot właśnie wchodzi na pokład. Nie chcę słuchawek bezprzewodowych. A zwłaszcza nie słuchawki przewodowe/bezprzewodowe, czy czymkolwiek do cholery te rzeczy są. Przekonuję ich więc ostatnimi siłami rozsądku, aby pozwolili mi wypróbować ostatnią rzecz, w pełni sprawdzone rozwiązanie: kupuję zwykłą, przewodową, oldschoolową parę mini-słuchawek stereofonicznych i adapter błyskawicy.

Podłączamy wszystko. To nie działa. „Bluetooth włączony” – mówią mi. NIE! Na wszystko, co święte, mój przewodowy adapter Lightning Nie mogę wymagają Bluetootha. „Tak” – zapewniają mnie. Włączam więc Bluetooth i rzeczywiście mój telefon oferuje możliwość sparowania mojego nowego przewodowego adaptera Lightning z telefonem.

Nie do wiary.

Zagadka została rozwiązana dopiero po powrocie do domu i przeprowadzeniu badań.

Plaga tanich „błyskawicznych” słuchawek i akcesoriów Lightning zalewa niektóre rynki, rozpętana przez pozbawionych skrupułów chińskich producentów, którzy odkryli bezbożny przepis:

Prawdziwe urządzenia Lightning firmy Apple są droższe w produkcji. Zamiast więc dostosowywać się do standardu Apple, firmy te stworzyły słuchawki, które odbierać dźwięk przez Bluetooth — unikanie specyfikacji Apple — while zasilanie chipa bluetooth poprzez kabel przewodowy, unikając w ten sposób konieczności stosowania baterii.

Stworzyli nawet adaptery Lightning według tego samego przepisu: wtyczka zasilająca to fałszywy klucz sprzętowy Lightning, który wykorzystuje Bluetooth do dosłownie przesyłania sygnału audio 1,5 cala z telefonu na drugi koniec adaptera.

Naprawdę dzikie!

Przez Odważna kula ognia. zdjęcie zrobione przez Sharon Janssens NA Usuń rozpryski.

Reklama

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W najbliższym czasie korzystanie z RCS w wersji beta systemu iOS 18 może nie być możliwe

Jak ogłosił Apple na konferencji WWDC 2024, iOS 18 oficjalnie zapewnia obsługę RCS – lub Rich Communication Services – na iPhone’a. Jednakże,...

Studio gier współzałożone przez Dr Disrespecta „natychmiast” kończy współpracę ze streamerem

Midnight Society, studio gier, którego współzałożycielem jest Dr Disrespect, zakończyło współpracę ze streamerem. W poście na X, – napisało studio że w...

Avid Pro Tools zapewnia obsługę ARA 2 dla rozwiązań iZotope, Synchro Arts i Sound Radix oraz nowe wtyczki MIDI

Firma Avid ogłosiła aktualizację oprogramowania do produkcji dźwięku Pro Tools, która wprowadza obsługę ARA 2 dla rozwiązań firm iZotope, Synchro Arts i Sound...
Advertisment