Nie tak ProMotion: aplikacje innych firm ograniczone do animacji 60 Hz na iPhonie 13 Pro


Jedna z największych nowych funkcji dostępnych wyłącznie w iPhone 13 Pro oraz iPhone 13 Pro Max w tym roku włączono wyświetlacze o wysokiej częstotliwości odświeżania lub coś, co Apple nazywa „ProMotion”.

Oznacza to, że modele iPhone’a 13 Pro są wyposażone w nowe wyświetlacze OLED, które mogą odświeżać zawartość ekranu do 120 razy na sekundę lub 120 Hz. Jednak programiści, którzy otrzymują dziś swoje telefony, odkryli, że w wielu okolicznościach ich animacje mogą działać tylko z częstotliwością 60 Hz — tak samo jak tańszy iPhone 13 i iPhone 13 mini, a także wcześniejsze generacje iPhone’a.

Tak jak w iOS 15.0, ProMotion działa w aplikacjach innych firm podczas przewijania lub wykonywania przejść pełnoekranowych. Oznacza to, że na przykład podczas przewijania osi czasu na Twitterze nadal będziesz otrzymywać bardzo płynne i responsywne wrażenia.

Jednak prawie wszystkie inne animacje są ograniczone do 60 Hz w aplikacjach innych firm. Obejmuje to efekty specjalne i animacje dla komponentów niestandardowych. Może to być szczególnie niepokojące, gdy ta sama aplikacja innej firmy zapewnia płynne przewijanie, ale w innym miejscu jest mniej płynna interakcja. Deweloper klienta Apollo Reddit, Christian Selig, zgłosił już skargi na ten temat od swoich klientów.

Odkryto obejście ukryty klucz plist, który podnosi limit aplikacji opartych na SceneKit i SpriteKit, oraz Dice autorstwa programisty PCalc, Jamesa Thomsona, obecnie ogląda jeśli przejdzie przegląd aplikacji. Jednak większość animacji w aplikacjach na iOS jest obsługiwana przez platformę Core Animation i pozostaje ograniczona do 60 Hz, nawet w obecności tego specjalnego, nieudokumentowanego wpisu plist.

Co ciekawe, limity te nie dotyczą aplikacji innych firm działających na iPadzie Pro, który od 2017 roku ma wyświetlacz 120 Hz.

Reklama

Wydaje się, że Apple specjalnie wykroił te ograniczenia dla nowych modeli iPhone’a. Jedno ze źródeł sugerowało, że zostało to wdrożone ze względu na żywotność baterii. Nie wiemy jednak na pewno, czy tak jest.

Być może bardziej konspiracyjnie, badanie kodu iOS 15 wskazuje, że ograniczane są tylko aplikacje innych firm. Kod w systemie operacyjnym wyklucza aplikacje Apple i pozwala im działać z pełną szybkością animacji 120 Hz przez cały czas.

Wygląda na to, że aplikacje Apple są zwolnione z tych ograniczeń liczby klatek na sekundę

Apple reklamuje ProMotion na iPhonie jako system adaptacyjny, który zwiększa się i zwalnia w zależności od tego, co robi użytkownik. Na przykład, jeśli ekran jest uśpiony, telefon może obniżyć się do częstotliwości odświeżania 10 Hz, aby oszczędzać energię. Jednak klienci i programiści rozsądnie spodziewali się, że animacje aplikacji będą w stanie wykorzystać sprzęt 120 Hz do animacji superpłynnych, tak jak w przypadku przewijania. Wydaje się, że aplikacje Apple z pewnością mogą to robić, ponieważ wszystkie aplikacje mogą to robić na iPadzie Pro, ale nie aplikacje innych firm na iPhonie 13.

Nadal jest możliwe, że to tylko błąd w implementacji 15.0, ale niestety wydaje się to mało prawdopodobne w obecności dowodów kodu. Skontaktowaliśmy się z Apple w sprawie tej sytuacji w celu wyjaśnienia i zaktualizujemy, jeśli otrzymamy odpowiedź.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich do zarabiania. Więcej.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej informacji o Apple:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak firmy na nowo zastanawiają się nad cyfrowymi doświadczeniami klientów w obliczu pandemii

Obsługa klienta się pogarsza. Wiele organizacji nie zapewniło klientom pozytywnych doświadczeń podczas szczytu pandemii i wykazuje niewielkie oznaki poprawy, gdy zaczynamy stawiać...

M1X MacBook Pro może być wyposażony w wycięcie, twierdzi wyciek w ostatniej chwili

Apple już dziś zapowiedziało swoje nowe modele MacBooka Pro M1X. Przedsiębiorstwo wysłał zaproszenia na swoje „Uwolnione” wydarzenie w zeszłym tygodniu, a wydarzenie...

Na zdjęciu chłodnice AIO nowej generacji firmy Corsair dla Intel Alder Lake

Nadchodzące chłodnice AIO Corsaira zostały ostatnio drażnione przez firmę, oprócz renderów urządzeń, które wyciekły przez VideoCardz. Wszystkie nowe chłodnice będą wyposażone w...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!