Nie ma 27-calowego iMaca, ale w pełni spodziewam się większego


Wczoraj firma Apple zniweczyła nadzieje wszystkich oczekujących na 27-calowy iMac Apple Silicon, łamiąc przyjętą przez firmę zasadę „nie komentujemy przyszłej linii produktów”, aby konkretnie wykluczyć taką możliwość.

Nie wykluczono jednak iMaca z wyświetlaczem większy niż 27 cali – i bardzo wierzę, że taki nadejdzie…

Chociaż firma powstrzymała się od złożenia bezpośredniego oświadczenia, jego potwierdzenie Krawędź w rzeczywistości sprowadza się do tego samego:

Apple nie będzie produkować wersji Apple Silicon 27-calowego iMaca w celu zastąpienia modelu wyposażonego w technologię Intel, którego zaprzestano w 2022 roku.

Najważniejszym pytaniem, które pozostało bez odpowiedzi, jest oczywiście to, czy Apple rozmawiało konkretnie o modelu 27-calowym czy o dowolnym iMacu z większym ekranem?

Komentarze firmy na temat nowego 24-calowego iMaca z procesorem M3 nie są zbyt pomocne. Jak zauważyliśmy przed ujawnieniem informacji przez Applekierownik ds. inżynierii sprzętu, John Ternus, zdecydowanie zasugerował, że miał on zastąpić zarówno modele 21,5-calowe, jak i 27-calowe.

„Będziesz zachwycony widokiem, jak wszystko ożywa na pięknym, dużym i wciągającym 24-calowym wyświetlaczu Retina 4,5 tys. To idealny rozmiar i rozdzielczość, aby zastąpić modele z procesorami Intel 4K i 5K” – powiedział Ternus.

Reklama

Ale czy mówił, że 24 cale powinny wystarczyć każdemu? A może po prostu ten konkretny model ma być kompromisem pomiędzy dwoma poprzednimi rozmiarami?

Można argumentować, że iMac z dużym ekranem nie jest potrzebny

Apple z pewnością wie, że są ludzie, którzy chcą komputerów stacjonarnych z większymi ekranami. Ale jednym z argumentów, jakie może wysunąć, jest to, że jest już dostępny w postaci komputera Mac mini lub Mac Studio z 27-calowym wyświetlaczem Studio Display lub 32-calowym wyświetlaczem Pro Display XDR.

W zasadzie jest to solidny argument, oferujący większą elastyczność niż 27-calowe iMaki.

Masz bardzo niewymagające potrzeby obliczeniowe, ale lubisz możliwości 27-calowego wyświetlacza? Nie ma problemu: podstawowy model Mac mini (599 USD) plus monitor Studio Display (1599 USD) kosztuje 2198 USD.

Potrzebujesz większej mocy obliczeniowej, niż oferuje Mac mini? Dobra: wybierz podstawowy model Mac Studio za 1999 USD lub wersję Ultra o wartości 3999 USD (z opcjami aktualizacji aż do 8799 USD), a następnie dodaj Studio Display.

Potrzebujesz obu mocy obliczeniowych I wysokiej klasy monitor do dokładnej pracy z kolorami? Powtórzę: nie ma problemu: wybrany przez Ciebie Mac Studio w połączeniu z Pro Display XDR.

W szczególności bardzo przydatne jest oddzielenie mocy obliczeniowej od możliwości wyświetlania. Podczas gdy profesjonaliści zajmujący się fotografią i wideo mogą chcieć obu, istnieją inne aplikacje (takie jak naukowe przetwarzanie liczb), które wymagają surowej mocy, ale nie fantazyjnego wyświetlacza, i będą fotografowie, których przepływ pracy będzie w porządku, przy umiarkowanej mocy obliczeniowej, ale którzy będą potrzebować dużej mocy obliczeniowej. monitor spec.

Urządzenie typu „wszystko w jednym” (AIO) jest wygodniejsze dla tych, którzy muszą pracować w siedzibie firmy na komputerze Mac, ale Apple ponownie może wskazać na fakt, że M3 Max MacBook Pro oferuje wydajność na poziomie komputera stacjonarnego w obudowie mobilnej. Rzeczywiście, 16-calowy MacBook Pro z procesorem M1 Max oglądali profesjonaliści z branży audiowizualnej jako realną alternatywę dla komputera Mac Pro. Noś więc monitor i MBP, a będziesz mieć potężnego iMaca w tylko nieco mniej wygodnym opakowaniu.

Jest zatem mnóstwo opcji dla tych, którzy chcieliby mieć większego iMaca.

Ale ludzie nadal tego chcą

Ale… Nadal są tacy, którzy kochają format iMaca, chcą wyświetlacza większego niż 24 cale i nie chcą bawić się w oddzielne jednostki. Wystarczy przeczytać naszą sekcję z komentarzami, aby przekonać się, że wiele osób nie jest zadowolonych z wycofania przez Apple 27-calowego iMaca.

„Wszystkie moje wybory są zatem nieoptymalne: a. Zmień wyświetlacz na mniejszy lub b. używaj oddzielnego monitora i jednostki bazowej, dla mnie to degradacja”

„Studio/Mac-mini z monitorem to nie iMac”

„Wygląda na to, że zostanę przy moim 27-calowym iMacu przez długi czas. Bardzo podoba mi się forma typu „wszystko w jednym””

„Wszystko w jednym komputerze stacjonarnym to coś, co przyciągnęło mnie do Apple i sprawiło, że jestem z nim związany od 2008 roku”

„Moja firma nadal zabiega o większy iMac”

„Jako nauczyciel projektowania graficznego lubię mieć komputer i ekran w jednym miejscu. W mojej klasie używamy komputerów Mac 27In z 2017 r. Naprawdę chcę przejść na krzem”.

Więc moje pieniądze są na > 27-calowym iMacu

Wydaje się, że firma z Cupertino bardzo konkretnie stwierdziła, że ​​27-calowy iMac jest martwy, a nie iMac z dużym ekranem.

Apple nie zawsze podejmuje logiczne decyzje, ale nie lubi też zostawiać pieniędzy na stole.

Jestem przekonany, że linia iMaców > 27-calowych znajdzie wielu nabywców i jestem równie przekonany, że Apple planuje odebrać im pieniądze. Może będzie to model 30-calowy, może 32-calowy, może jakiś inny, większy niż 27, ale czy myślę, że to nadejdzie – a Ty?

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Barbarzyńców BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Barbarzyńca to klasa walcząca w zwarciu,...

Plotka: nowy przycisk akcji pojawi się w całej ofercie iPhone’a 16

Przycisk Akcja po raz pierwszy zaprezentowany w iPhonie 15 Pro może stać się potężniejszy i rozszerzyć się na nowe urządzenia w przyszłym roku....

Pierwszy zwiastun Furiosy zapowiada początek szalonej odysei

Mad Max: Na drodze gniewu działo się w nim wiele fantastycznych rzeczy, ale niewiele z nich zabłysnęło tak olśniewająco, jak twarda jak skała...
Advertisment