Nie inwestuj w przestrzenie kosmiczne tylko z powodu rekomendacji celebrytów, mówi SEC


Dziś amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) stwierdziła, że ​​rosnący trend popierany jest przez celebrytów spółki celowe (SPAC) wystarczająco niebezpieczne ostrzec inwestorów w nowym oświadczeniu: tylko dlatego, że celebryta uczestniczy lub popiera SPAC, nie oznacza, że ​​powinieneś inwestować.

Terminologia może być skomplikowana, ale rada SEC jest dość prosta. Jakby ktoś obcy polecił Ci zainwestować w biznes (w tym przypadku taki, który próbuje połączyć się z innymi firmami, aby je upublicznić), jest wiele niewiadomych, które należy wziąć pod uwagę. „Gwiazdy, jak każdy inny, mogą zostać zwabione do udziału w ryzykownych inwestycjach”, pisze Biuro ds. Edukacji i Wspierania Inwestorów SEC. Gwiazdy, z których wiele już jest zamożnych i odnosi sukcesy, „mogą lepiej wytrzymać ryzyko straty”.

Ponadto, w ramach umowy, która ma być początkowym inwestorem lub sponsorem SPAC, celebryci mogą mieć inne ustalenia gospodarcze niż przeciętny akcjonariusz. Tak bardzo, jak chciałbym zaufać członkowi zarządu Papa Johna i gwieździe koszykówki Shaquille’owi O’Nealowi, który zdecydował się na nabycie określonej „platformy agregacji odbiorców” (coś najwyraźniej chce się dostać), może zarabiać znacznie więcej niż ty, albo ja kiedykolwiek zrezygnujemy z naszych prawdopodobnie bardziej ryzykownych inwestycji.

Moment, w którym pojawi się to ostrzeżenie (odnotowane w powyższym tweecie), jest bezpośrednio powiązany z wykładniczym wzrostem zainteresowania SPAC, 23andMe public w zasadzie połykać każdy elektryczny pojazd uruchomienie o którym słyszałeś. SEC uznał za stosowne wkroczyć, aby ostrzec inwestorów i przestrzec celebrytów w tego typu sytuacjach w przeszłości, szczególnie wymagając od gwiazd ujawniają, ile są wynagradzani reklamować początkowe oferty monet kryptowalut (ICO).

Przestrzenie SPAC nie znikają, aw kulturze, w której wielu zamożnych celebrytów jest również zamożnymi inwestorami – lub gdzie inwestorzy tacy jak Chamath Palihapitiya może wywierać wpływ podobny do celebrytów nad firma i towarzysząca jej wartość – trzeba spojrzeć poza przepych i hajs.

„Nawet jeśli w SPAC zaangażowany jest celebryta, inwestycja w taką może nie być dla ciebie dobrym pomysłem. Zanim zainwestujesz, zawsze zrób rozeznanie ”- pisze SEC. Wszyscy chcemy, nie, potrzeba przyjaźnić się z Shaqem, ale to nie znaczy, że nasze pieniądze muszą.

Reklama

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

The best Netflix TV series of 2024 so far

The streaming landscape may be on the cusp of change, but in this kingdom of content, Netflix is still the supreme...

Nowe słuchawki Suunto w końcu pozwoliły mi docenić przewodnictwo kostne

Jako biegacz miejski nigdy nie zastanawiałem się zbytnio nad noszeniem słuchawek z redukcją szumów. W przeszłości eksperymentowałem z otwartymi słuchawkami, ale biegałem głównie...

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...
Advertisment