NHS England przyznaje 1 milion funtów na testy technologii bezprzewodowej


NHS England przyznała fundusze siedmiu funduszom NHS na testowanie najnowocześniejszych technologii w ramach programu Program prób bezprzewodowych.

W ramach programu fundusze powiernicze otrzymają część z kwoty 1 miliona funtów na przetestowanie szeregu technologii mających na celu poprawę opieki nad pacjentami i poprawę łączności w służbie zdrowia i opiece.

W sierpniu 2023 r. NHS England rozpoczęła nabór wniosków do programu, wzywając organizacje NHS do ubiegania się o fundusze na zbadanie możliwości związanych z technologiami bezprzewodowymi.

Oprócz finansowania fundacje otrzymają także wsparcie od m.in Centrum łączności NHS Englandktóra będzie regularnie przeglądać postępy i kamienie milowe, a także pomagać na różnych etapach projektu.

Stephen Koch, dyrektor wykonawczy ds. platform w NHS England, powiedział, że był pod wrażeniem „innowacyjnych pomysłów pochodzących z systemu” i dodał, że NHS England „jest zachwycona możliwością przyznania tych funduszy podmiotom, które odniosły sukces w badaniach klinicznych, w celu opracowania nowych lub ulepszone rozwiązania bezprzewodowe dla NHS”.

„Będziemy monitorować wyniki badań i mamy wielką nadzieję, że wiele z nich będzie można zastosować szerzej w całym systemie opieki zdrowotnej i społecznej, oszczędzając czas kliniczny, poprawiając opiekę nad pacjentem i oszczędzając pieniądze dla systemu” – dodał. powiedział.

Reklama

Do odnoszących sukcesy trustów należą Mid Cheshire i Szpital Księżnej Aleksandry Fundusze NHS, które przeznaczą pieniądze na wdrożenie bezprzewodowych urządzeń śledzących na sprzęcie medycznym i łóżkach szpitalnych, co umożliwi ich śledzenie i ułatwi personelowi ich zlokalizowanie w razie potrzeby.

Inny projekt realizowany w fundacji Countess of Chester NHS Foundation Trust ma na celu bezprzewodowe połączenie urządzeń diagnostycznych z elektronicznym systemem dokumentacji pacjentów fundacji, natomiast fundacja Manchester University NHS Foundation Trust połączy rozwiązania bezprzewodowe oparte na satelitach i chmurze, aby poprawić łączność między swoimi witrynami i usługami społecznościowymi.

Dan Prescott, dyrektor ds. informatyki grupy Manchester University NHS Foundation Trust, powiedział, że jako jeden z największych trustów w Anglii konieczne jest zapewnienie ciągłej opieki nad pacjentami.

„W wersji próbnej sieci bezprzewodowej naszym celem jest stworzenie niezawodnego, szybkiego i bezpiecznego rozwiązania w zakresie dostępu do sieci, które rozwiąże nieoczekiwane problemy z łącznością, nawet w obszarach o słabej łączności. Jest to niezbędne, aby wspierać kluczowe inicjatywy na rzecz naszego personelu i zapewnić naszym pacjentom najlepszą możliwą opiekę” – powiedział.

W lipcu 2022 r. firma NHS Digital, która jest obecnie częścią NHS England, otworzyła swoje Wireless Center of Excellence, zachęcając do rozwoju technologii bezprzewodowych w NHS. Pierwotnie program miał obowiązywać przez rok, ale NHS Digital poinformowało wówczas, że rozważy dłuższe okresy próbne.

Program prób bezprzewodowych ma na celu zapewnienie organizacjom NHS możliwości potrzebnych do realizacji ambicji cyfrowych określonych w Plan długoterminowy NHSopublikowanego w 2019 r., którego celem jest stworzenie NHS zbudowanego wokół potrzeb pacjenta, wykorzystującego technologie poprawiające dostęp do usług oraz skupiającego się na profilaktyce i wczesnym wykrywaniu chorób.

W tamtym czasie NHS England określiła ten plan jako „plan dostosowania NHS do przyszłości”, wykorzystujący technologię do transformacji usług, dodając, że NHS będzie korzystać z „najnowocześniejszych skanów i technologii, w tym potencjalnego wykorzystania sztuczna inteligencja” w celu transformacji usług.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

W marcu Stardew Valley doda nową zawartość do gry

Dolina Gwiezdnej Rosy deweloper Eric Barone — lepiej znany jako ConcernedApe — ujawnił, kiedy gracze mogą spodziewać się kolejnej dużej aktualizacji, dodając do...

Prezes Microsoftu angażuje się w otwartą platformę Azure dla sztucznej inteligencji

Prezydent Microsoftu, Brad Smith, tak opublikował blog określa, w jaki sposób firma planuje wspierać twórców oprogramowania tworzących sztuczną inteligencję (AI). Wśród obszarów,...

ASUS IoT ogłasza zupełnie nowe przemysłowe płyty główne i komputery Edge AI oparte na rdzeniu 14. generacji

ASUS IoT, globalny dostawca rozwiązań AIoT, ogłosił dzisiaj wprowadzenie na rynek nowej linii przemysłowych płyt głównych i komputerów brzegowych AI wyposażonych w najnowsze...
Advertisment