Nexum promuje słuchawki douszne AERO i zestawy Auracast na Kickstarterze


Tajwańska firma audio Nexum chce przewidzieć korzyści płynące z technologii Bluetooth LE Audio nowej generacji i promuje swoje słuchawki douszne AERO TWS jako jedno z pierwszych rozwiązań na rynku wykorzystujących moc Auracast. Korzystając z chipsetu Airoha AB1565, Nexum promuje teraz na Kickstarterze kampanię dotyczącą słuchawek dousznych AERO, sprzedawanych również w zestawie z firmowym adapterem i nadajnikiem VOCE Auracast, które można zamontować na dowolnym urządzeniu audio z wyjściem USB-C lub aux 3,5 mm. Jeden ze sposobów czerpania korzyści z Auracast, zanim stanie się on powszechnie przyjęty.

Tajwańska firma audio Nexum chce przewidzieć korzyści płynące z technologii Bluetooth LE Audio nowej generacji i promuje swoje słuchawki douszne AERO TWS jako jedno z pierwszych rozwiązań na rynku wykorzystujących moc Auracast. Korzystając z chipsetu Airoha AB1565, Nexum promuje teraz na Kickstarterze kampanię dotyczącą słuchawek dousznych AERO, sprzedawanych również w zestawie z firmowym adapterem i nadajnikiem VOCE Auracast, które można zamontować na dowolnym urządzeniu audio z wyjściem USB-C lub aux 3,5 mm. Jeden ze sposobów czerpania korzyści z Auracast, zanim stanie się on powszechnie przyjęty.

Prawdziwie bezprzewodowe słuchawki douszne AERO firmy Nexum to jeden z pierwszych projektów promowanych wyłącznie w oparciu o zalety technologii Bluetooth 5.3 i Auracast oraz jej krótki zasięg i możliwości transmisji dźwięku od jednej do wielu. Oczywiście posiadanie samych odbiorników dousznych TWS nie ma żadnego sensu, dopóki nie staną się dostępne publiczne źródła Auracast i smartfony obsługujące Auracast.

Nexum ma już pewne doświadczenie w tej dziedzinie, ponieważ wcześniej zaprojektowało sprytne urządzenie nadawczo-odbiorcze Auracast działające w dwóch trybach, które obsługiwało również funkcje wejścia liniowego i mikrofonu. Zatem następnym naturalnym krokiem byłoby zaprojektowanie wkładek dousznych TWS obsługujących Auracast i promowanie zalet kompletnego systemu dla wszystkie liczne zastosowania Auracastod wycieczek z przewodnikiem po wspomagane słuchanie na zajęciach, oglądanie telewizji w domu lub po prostu dzielenie się muzyką z innymi.

Dostępne już na Kickstarterze słuchawki douszne AERO będą sprzedawane osobno lub jako część ekskluzywnego pakietu zawierającego firmowy adapter i nadajnik VOCE Auracast, który może zamienić dowolny telewizor, laptop lub telefon w wielostrumieniowe źródło dźwięku. Ten pakiet AERO zapowiada się na jedno z pierwszych zintegrowanych rozwiązań Auracast na rynku (dostawy Nexum planowane są już na sierpień/wrzesień 2024 r.), umożliwiając użytkownikom korzystanie z korzyści płynących z udostępniania dźwięku, zanim technologia zostanie powszechnie wdrożona zarówno w urządzeniach do słuchania, jak i nadawania. .

 

Według Nexum, AERO działają podobnie do konwencjonalnych słuchawek dousznych Bluetooth i rozszerzają się o obsługę technologii Auracast. Gdy użytkownik połączy słuchawki ze smartfonem – tak jak każde inne tego typu urządzenie – w ustawieniach Bluetooth pojawi się opcja wyboru „Stacja Auracast”. Tutaj użytkownicy będą mogli przeglądać dowolne publiczne źródła dźwięku Auracast i jednym dotknięciem zostaną natychmiast połączeni ze strumieniem audio. Stacja Auracast nie musi aktywnie „parować się” z każdym nowym urządzeniem, dzięki czemu nowe zestawy słuchawkowe mogą bez wysiłku odbierać dźwięk, a słuchacze mogą przełączać się między kanałami audio bez konieczności wielokrotnego ponownego łączenia się – tak jak robimy to w przypadku konwencjonalnych urządzeń Bluetooth. Słuchawki douszne AERO, używane z nadajnikiem VOCE Auracast, będą w stanie słuchać źródła Auracast w odległości do 30 metrów (około 98 stóp) w idealnych warunkach.

Reklama

W celu prostego udostępniania dźwięku, na przykład udostępniania listy odtwarzania znajomym lub partnerowi podczas lotu, nadajnik VOCE można podłączyć do wyjścia AUX 3,5 mm lub USB-C na tablecie, laptopie lub smartfonie i każdy po prostu podłączy dwa lub więcej zestawów słuchawek AERO. A ponieważ nadajnik VOCE Auracast ma również wbudowany mikrofon, może być używany przez nauczyciela lub przewodnika do bezpośredniej komunikacji z grupą uczniów lub uczestników noszących słuchawki AERO. VOCE może być używany jako dowolny mikrofon przypinany do klapy

 

Nexum promuje także zalety tego rozwiązania dla osób z lekkim ubytkiem słuchu lub w sytuacjach, w których użytkownik ma problemy ze słuchem. Adapter VOCE jest wyposażony w tryb wzmocnienia wysokiej czułości, który wychwytuje słabe dźwięki z wbudowanego mikrofonu ze wzmocnieniem 9 dB, dzięki czemu może działać jako mikrofon zdalny po sparowaniu ze słuchawkami dousznymi AERO lub aparatami słuchowymi obsługującymi technologię Auracast. Jest to szczególnie przydatne w hałaśliwym otoczeniu, gdzie uchwycenie najważniejszych dźwięków ma kluczowe znaczenie. Funkcja niskiego opóźnienia zapewnia również synchronizację źródeł dźwięku, zmniejszając ryzyko pominięcia kluczowych informacji w transmisjach publicznych z powodu opóźnień, a z drugiej strony gwarantuje, że konteksty takie jak oglądanie filmu będą płynne i naturalne.

Słuchawki douszne AERO to konstrukcja Bluetooth 5.3 z radiem z dwoma trybami, które nadal obsługuje klasyczne źródła Bluetooth przy użyciu kodeków SBC i AAC, przełączając się na LC3 po podłączeniu do źródła LE Audio. Pełne naładowanie słuchawek dousznych przy użyciu etui ładującego USB-C zajmuje około 1,5 godziny i wystarcza na około 7 godzin.


Pakiet Kickstarter obejmuje prosty zestaw wkładek dousznych AERO za jedyne 49 USD, aż po zestawy zawierające jeden zestaw VOCE i dwa, pięć lub dziesięć zestawów wkładek dousznych AERO za odpowiednio 163, 302 USD i 529 USD. Do każdego zestawu słuchawek AERO dołączone jest etui ładujące i kabel ładujący USB-C. Pierwszych 200 wspierających otrzyma także klucz sprzętowy z nadajnikiem USB.

Kampania na Kickstarterze jest już dostępna tutaj: www.kickstarter.com/projects/nexumaaudio/aero-auracasttm-headset

www.nexum-design.com

 Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...

iPad powinien złożyć się na pół

Złożenie iPada na pół to bardzo zły pomysł, jeśli chcesz nadal korzystać z iPada. Ale wysłuchaj mnie: powinien złożyć się na pół....
Advertisment