NETGEAR przedstawia swój pierwszy router WiFi 7, odblokowujący nową generację wysokowydajnej łączności


NETGEAR, Inc., wiodący dostawca wielokrotnie nagradzanych produktów do łączności zaprojektowanych w celu uproszczenia i poprawy życia ludzi, wprowadził dziś na rynek pierwszy router Wi-Fi 7 z nowym dodatkiem do wielokrotnie nagradzanej linii Nighthawk. Router NETGEAR Nighthawk RS700, zbudowany przez doświadczony zespół z ponad 25-letnim doświadczeniem w dziedzinie pionierskiej sieci Wi-Fi, wyznacza rewolucję Wi-Fi 7. Wyposażony w niespotykaną moc, zupełnie nowy RS700 zapewnia do 19 Gb/s niesamowicie szybkiego Wi-Fi, ponad dwukrotnie szybciej niż poprzednie generacje.

Wymagania dotyczące sieci Wi-Fi w nowoczesnych, połączonych hiperłącznie domach nadal przesuwają granice dzisiejszych standardów Wi-Fi. Wraz ze wzrostem szybkości Internetu, który jest obecnie dostępny dla coraz większej liczby gospodarstw domowych, rosnącą liczbą podłączonych urządzeń w rodzinie i stale rosnącym wzrostem zapotrzebowania na przepustowość, wymagającej dużej przepustowości transmisji wideo 4K/8K, połączeń HD Zoom, hybrydowej współpracy intensywnie korzystającej z grafiki pracy, wysoce interaktywnych gier w czasie rzeczywistym oraz aplikacji i doświadczeń AR/VR, Wi-Fi nadal ewoluuje, aby obsługiwać większe prędkości, mniejsze opóźnienia i większą przepustowość. Podczas gdy Wi-Fi 6E otworzyło pasmo 6 GHz jako autostradę dla najnowszych, najszybszych urządzeń, Wi-Fi 7 spełnia tę obietnicę, uwalniając niespotykane prędkości i wydajność. Maksymalnie wykorzystując tę ​​moc, router RS700 firmy NETGEAR, zasilany systemem BCM6726/3 Wi-Fi 7 na chipie (SOC) firmy Broadcom, osiąga prędkość do 19 Gb/s. Trójzakresowy router Wi-Fi 7, stworzony przez twórców technologii trójpasmowej, umożliwia radykalne zmniejszenie opóźnień w celu uzyskania reakcji w czasie rzeczywistym w grach AR/VR nowej generacji lub płynnych rozmów UHD Zoom i przesyłania strumieniowego 8K dla wielu użytkowników jednocześnie.

RS700 jest również wyposażony w port internetowy 10 Gb, który obsługuje najszybsze dzisiejsze i przyszłe prędkości Internetu, a także porty LAN 10 Gb i cztery 1 Gb do szybkich, elastycznych połączeń przewodowych. Router jest dostarczany z roczną gwarancją NETGEAR Armor Powered by Bitdefender, zapewniającą automatyczną osłonę bezpieczeństwa dla wszystkich podłączonych urządzeń. W przeciwieństwie do tradycyjnych produktów antywirusowych dla punktów końcowych, Armor jest wbudowany w router jako kompleksowe rozwiązanie bezpieczeństwa do monitorowania aktywności przechodzącej do i z Internetu, chroniąc komputery, kamery bezpieczeństwa, elektroniczne nianie i inne urządzenia IoT oraz oznaczając zewnętrzne zagrożenia i nikczemne działania wychodzące z urządzeń IoT jednocześnie eliminując potrzebę posiadania wielu subskrypcji lub oprogramowania zabezpieczającego.

Nowa estetyka, maksymalna wydajność
Router Nighthawk RS700 ma nową, smukłą obudowę z wysokowydajnymi antenami zapewniającymi 360-stopniowy zasięg zoptymalizowany pod kątem obsługi do 200 równoczesnych urządzeń klienckich w całym domu. Konstrukcja anteny 3D zapewnia najlepsze połączenie dla wszystkich rodzajów domów, od rozległych stylów rancza po wielopiętrowe budynki z piaskowca. Skrupulatnie zaprojektowane obwody częstotliwości radiowej zapewniają maksymalną moc, aby przesyłać sygnały WiFi do najdalszego zasięgu, do 3500 stóp kwadratowych. Smukły profil zapewnia również mniejszą powierzchnię, dzięki czemu router można dyskretnie zmieścić na półce z książkami lub blacie.

„Wprowadzając na rynek nasz router Nighthawk RS700, wyznaczamy tempo wprowadzania nowej generacji Wi-Fi” — powiedział David Henry, prezes i dyrektor generalny działu Connected Home Products and Services w firmie NETGEAR. „RS700 został celowo skonstruowany z myślą o najwyższej możliwej wydajności. Wykorzystaliśmy nasze wieloletnie doświadczenie w zakresie częstotliwości radiowych, aby zmaksymalizować zasięg anteny w kompaktowej konstrukcji, która minimalizuje zakłócenia, a jednocześnie bezbłędnie pasuje do każdego środowiska domowego”.

Router zawiera funkcję agregacji łączy dla równoczesnego dostępu do Internetu i sieci LAN o dużej liczbie gigabajtów, co zapewnia płynne przejście do sieci domowej w celu aktualizacji do sieci o wielu gigabajtach. Dysk twardy USB można podłączyć do sieciowej pamięci masowej, aby ułatwić tworzenie kopii zapasowych lub udostępnianie dużych plików, a także strumieniowe przesyłanie multimediów w wysokiej jakości.

Specyfikacja techniczna:

Reklama
  • Kanały o dużej przepustowości 320 MHz i 4K QAM – Nowa, ultraszeroka przepustowość oznacza 2,4-krotnie większą prędkość podłączonych urządzeń. Smartfony i laptopy z Wi-Fi 7 mogą uzyskać prędkość do 5 Gb/s.
  • Działanie Multi-Link – Używa wielu pasm Wi-Fi jednocześnie, aby poprawić niezawodność sieci, zmniejszyć opóźnienia i zapewnić dostarczanie danych z maksymalną prędkością.
  • Niższe opóźnienia — radykalnie ulepsza gry i interaktywne doświadczenia online oraz otwiera drzwi dla wciągającej rzeczywistości AR i VR nowej generacji.
  • Większa pojemność do działań intensywnie korzystających z danych — Podłącz do 200 urządzeń, takich jak kamery bezpieczeństwa, inteligentne urządzenia domowe i głośniki, jednocześnie ciesząc się transmisją strumieniową wideo 4K/8K, grami online i wideokonferencjami HD.
  • Wielogigabitowe prędkości z portem internetowym 10 GbE — port internetowy 10 Gig umożliwia korzystanie z planów kablowych i światłowodowych o przepustowości do 10 Gb/s. Kompatybilny z dowolnym dostawcą usług internetowych.
  • Więcej portów przewodowych na każdym urządzeniu — Podłącz urządzenia przewodowe, aby poprawić wydajność za pośrednictwem portów LAN 10 Gb/s i czterech portów 1 Gb/s.

Więcej w przyszłości

Chociaż same w sobie są wydajne i zapewniają duże prędkości i szeroki zasięg, routery RS700 można łączyć ze sobą w sieć za pośrednictwem Nighthawk Mesh, aby zapewnić prędkość Wi-Fi od ściany do ściany nawet w największych domach. Router umożliwia również korzystanie z czterech oddzielnych sieci w celu maksymalizacji wydajności. Oprócz sieci głównej i gościnnej, użytkownicy mogą stworzyć sieć priorytetową dla aplikacji o niskim opóźnieniu, takich jak streaming i gry, zapewniając płynne działanie bez opóźnień i zakłóceń ze strony wolniejszych urządzeń. Inteligentne urządzenia domowe można izolować w sieci IoT, aby zapobiec wpływowi ewentualnych włamań na inne sieci. Funkcje te będą dostępne w przyszłych wersjach oprogramowania.

Dostępność
NETGEAR Nighthawk WiFi 7 Tri-Band Router RS700S będzie dostępny w Stanach Zjednoczonych od drugiego kwartału 2023 r., najpierw na stronie NETGEAR.com, a następnie u innych głównych sprzedawców detalicznych. Sugerowana cena detaliczna: 699,99 USD.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Spoglądanie przez przezroczysty laptop Lenovo w przyszłość science-fiction

Rok po naprężeniu mięśni badawczo-rozwojowych za pomocą a składany laptop Lenovo, które rozszerzyło swój ekran za pomocą prostego naciśnięcia przycisku, powraca do tematu...

MWC 2024: ThinkPady Lenovo stają się szybsze i łatwiejsze w użyciu

Podczas Laptop ThinkBook z przezroczystym wyświetlaczem Lenovo, które zaprezentowało na MWC 2024, to tylko weryfikacja koncepcji, firma zapowiedziała także odświeżone wersje kilku ThinkPadów...
Advertisment