Netflix prosi pożyczkobiorców hasła o założenie własnych kont w nowym teście


Cóż, w pewnym momencie musiało się to wydarzyć – Netflix zaczął rozprawiać się z użytkownikami udostępniającymi hasła. Posunięcie następuje w tym, co firma nazywa testem, który mówi pożyczkobiorcom hasła, aby zarejestrowali się na własne konta bez całkowitego blokowania im możliwości dalszego korzystania z obecnie udostępnionego.

Pierwszy zauważony przez StreamableUżytkownicy serwisu Netflix, którzy pożyczyli w tym tygodniu hasło od rodziny lub znajomego, zaczęli zauważać ostrzeżenie o tym, że nie mieszkają z właścicielem konta.

Jeśli nie mieszkasz z właścicielem tego konta, potrzebujesz własnego konta, aby kontynuować oglądanie.

Wiadomość zawiera opcję „Dołącz za darmo przez 30 dni” lub, jeśli jesteś właścicielem, zweryfikuj konto za pomocą kodu 2FA za pośrednictwem poczty e-mail lub SMS-a lub „Zweryfikuj później”. Wygląda na to, że możliwe byłoby dalsze korzystanie z tego samego konta, ale nie jest jasne, jak często Netflix może prosić o weryfikację osób, które wybiorą opcję „Zweryfikuj później”.

Streamable usłyszał od Netflix o zmianie, który powiedział: „Ten test ma na celu zapewnienie, że osoby korzystające z kont Netflix są do tego upoważnione”. Jednak sformułowanie wyskakującego okienka wydaje się bardziej celowe.

Wizerunek via Chante Most

Wygląda na to, że test jest na razie ograniczony do urządzeń telewizyjnych. Usługa była szczególnie niedbała w udostępnianiu haseł, co pokazało niektóre ankiety Robi to 50% użytkowników Netflix.

Głównym sposobem, w jaki Netflix poradził sobie z tym problemem, jest ograniczenie jednoczesnego przesyłania strumieniowego w oparciu o plan, przy czym najdroższy plan premium umożliwia przesyłanie strumieniowe na 4 urządzeniach jednocześnie.

Reklama

Jednak, jak zauważył The Streamable, dyrektor ds. Produktów Netflix, Greg Peters, publicznie mówił o udostępnianiu haseł już w 2019 r., Mówiąc: „Nadal to monitorujemy. Dlatego przyglądamy się sytuacji (i przyglądamy się) przyjaznym konsumentom sposobom przekraczania granic ”.

Ten test z pewnością pasuje do tego rachunku, ponieważ nie zakazuje w pełni użytkownikom spoza domu właściciela korzystania z niego, ale wprowadza wystarczający opór, który może skłonić niektórych do zapisania się do własnego planu.

Oto aktualny drobny druk dotyczący udostępniania konta:

Według Warunki serwisu Netflixkonto może być udostępniane tylko członkom Twojego gospodarstwa domowego: „Usługa Netflix i wszelkie treści oglądane w naszym serwisie są przeznaczone wyłącznie do Twojego osobistego i niekomercyjnego użytku i nie mogą być udostępniane osobom spoza Twojego gospodarstwa domowego”.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Quick Look: UCOTECH RE-2 In-Ear Monitors

Introduction UCOTECH is a South Korean audio brand that was founded in 2007 and has put out nearly 20 products in the time since....

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Axew

Pokemon Go organizuje wydarzenie Axew Community Day 10 czerwca od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Chcemy przypomnieć mieszkańcom sprawdzić niebezpieczne warunki...

Recenzja ASUS GeForce RTX 4060 Ti TUF OC

Wstęp ASUS TUF Gaming GeForce RTX 4060 Ti OC to poważnie wyglądająca, fabrycznie podkręcona, zaprojektowana na zamówienie wersja najnowszego wejścia firmy NVIDIA do klasy...
Advertisment