Netflix oficjalnie wycofuje swój najtańszy plan bez reklam


Na początku tego roku Netflix ogłoszony inwestorom, że wycofa swoją najtańszą subskrypcję bez reklam. Według użytkownicy na ReddicieZmiana ta wchodzi właśnie w życie, a osoby, które wykupiły pakiet bez reklam za 11,99 USD miesięcznie, zostaną z niego wyłączone.

Pierwszy raz zauważony przez Skrajci użytkownicy Reddita zgłaszają, że są otrzymywanie powiadomień mówiąc: „Twój ostatni dzień oglądania Netflixa to 13 lipca. Wybierz nowy plan, aby kontynuować oglądanie”. Większość osób, które twierdzą, że otrzymały to powiadomienie, mieszka w Wielkiej Brytanii i Kanadzie, co pokrywa się z wcześniej ogłoszonym harmonogramem Netflixa. Firma powiedziała, że ​​rozpocznie zmiany w tych dwóch krajach, zanim rozszerzy je na inne.

Jeśli obecnie subskrybujesz podstawowy plan Netflix za 11,99 USD miesięcznie, masz kilka opcji. Możesz zapłacić więcej, aby zachować doświadczenie bez reklam, lub możesz obniżyć wersję do poziomu z reklamami i zaoszczędzić trochę pieniędzy co miesiąc:

  • Reklamy – 6,99 USD / 4,99 GBP / 5,99 EUR
  • Standard bez reklam (HD) – 15,49 USD / 10,99 GBP / 13,49 EUR
  • Premium bez reklam (4K) – 22,99 USD / 17,99 GBP / 19,99 EUR

Zmiana została ogłoszona w styczniu, więc nie jest to zaskoczeniem – Netflixowi zajęło zaledwie sześć miesięcy, aby faktycznie dokonać tej zmiany. Mimo to prawie 4 dolary miesięcznie dla klientów, którzy chcą zachować doświadczenie bez reklam, nie jest nieistotne.

W styczniu Netflix poinformował, że plan wspierany reklamami „stanowi obecnie 40% wszystkich rejestracji w serwisie Netflix na naszych rynkach reklamowych”.

W Q4’23, podobnie jak w poprzednim kwartale, liczba członków naszej grupy reklamowej wzrosła o prawie 70% kwartał do kwartału, co było wspierane przez ulepszenia w naszej ofercie (np. pobieranie) i wycofywanie naszego planu podstawowego dla nowych i powracających członków na naszych rynkach reklamowych. Plan reklamowy stanowi obecnie 40% wszystkich rejestracji w serwisie Netflix na naszych rynkach reklamowych i zamierzamy wycofać nasz plan podstawowy w niektórych krajach, w których prowadzimy działalność reklamową, zaczynając od Kanady i Wielkiej Brytanii w Q2 i kontynuując od tego momentu.

Reklama

Czy obecnie subskrybujesz Netflix? Jeśli tak, jaki masz plan? Daj nam znać w komentarzach.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment