NCSC zaprasza specjalistów ds. bezpieczeństwa do przyłączenia się do wielkich lig


W Wielkiej Brytanii uruchomiono Narodowe Centrum Cyberbezpieczeństwa (NCSC). Liga Cyberinicjatywę, dzięki której ma nadzieję zgromadzić zaufaną społeczność ekspertów ds. bezpieczeństwa wywodzących się z jego własnych szeregów i szerszej branży, aby wspólnie pracować nad uporaniem się z najpilniejszymi zagrożeniami cybernetycznymi, przed którymi stoi kraj.

W ramach tej grupy zróżnicowana grupa ekspertów będzie współpracować w celu zastosowania własnej, unikalnej wiedzy i zrozumienia obrazu zagrożeń, uczestnicząc w szeregu spotkań, od grup dyskusyjnych po warsztaty analityczne.

„Cyberobrona to gigantyczna, złożona i ciągle zmieniająca się łamigłówka, w której kluczowa wiedza, umiejętności i innowacje są szeroko rozpowszechnione w przemyśle i rządzie” – powiedział dyrektor operacyjny NCSC Paul Chichester. „Tylko dzięki wspólnej pracy możemy osiągnąć nasz wspólny cel, jakim jest uczynienie Wielkiej Brytanii najbezpieczniejszym miejscem do życia i pracy w Internecie”.

Organizacje, które chcą wziąć udział w Cyber ​​League, będą musiały należeć do branży zajmującej się bezpieczeństwem cybernetycznym lub analizą zagrożeń i być w stanie wykazać „istotne” powiązania z Wielką Brytanią. Do Ligi zostanie przyjętych maksymalnie trzech wolontariuszy z każdej organizacji, pod warunkiem, że będą oni posiadać odpowiednie doświadczenie i wiedzę w zakresie bezpieczeństwa.

NCSC stwierdziło, że uzupełnieniem będzie Cyber ​​League w ramach istniejącej inicjatywy oddelegowania Industry 100 (i100).ale został zaprojektowany tak, aby był wartościowy dla tych, którzy mogą nie być w stanie przeznaczyć czasu wymaganego w ramach programu, ale mimo to mają doświadczenie i wiedzę, którymi mogą się podzielić.

Raj Samani, starszy wiceprezes i główny naukowiec w Szybki7scharakteryzował tę inicjatywę jako pozytywny krok dla brytyjskiej branży bezpieczeństwa cybernetycznego. „W obliczu obecnej asymetrii informacji między grupami przestępczymi a branżą bezpieczeństwa cybernetycznego wspaniale jest widzieć, że NCSC podejmuje aktywne kroki w celu promowania wymiany umiejętności i informacji w ramach inicjatywy Cyber ​​League” – powiedział.

Reklama

„Obecnie za bardzo ugrzęzliśmy w spekulacjach na temat luk w zabezpieczeniach i zagrożeniach” – stwierdził Samani. „Musimy obrać nową ścieżkę i włożyć większą wartość w otwarte dzielenie się wskaźnikami zagrożeń, aby pomóc w łagodzeniu przyszłych incydentów. Ta nowa Cyberliga będzie doskonałym miejscem do wspierania wyszukiwania zagrożeń w oparciu o kontekst i wprowadzania innowacyjnych sposobów radzenia sobie z rosnącym problemem bezpieczeństwa cybernetycznego”.

Współpraca umożliwia

Pod rządami ustępującego dyrektora generalnego Lindy Cameron, która niedawno ogłosiła swój zamiar ustąpić z roliNCSC ma scentralizowaną współpracę między swoją wewnętrzną wiedzą specjalistyczną i wspieraną przez GCHQ a szerzej rozumianą branżą, aby pomóc jej w osiągnięciu celów rządowych w zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego.

Pisząc na początku tego tygodnia, nowy dyrektor ds. technologii organizacji, Olliego Whitehouse’astwierdził, że w przyszłości priorytetem będzie dla niego jaśniejsze, oparte na dowodach zrozumienie zbiorowych słabości brytyjskiej spółki plc oraz poszukiwanie bardziej obiektywnego zrozumienia, jak naprawdę skuteczne są wysiłki na rzecz budowania odporności w zakresie technologii, produktów, usług, ludzi, procesów i systemów.

„Musimy zapewnić, że Wielka Brytania, nasi międzynarodowi partnerzy i łańcuchy dostaw będą przygotowani na istotne zdarzenia cybernetyczne” – napisał.

„Nadal działamy w świecie większej konkurencji, niestabilności i rywalizacji niż w ciągu ponad 30 lat; czasy, przed którymi cyber był istotny” – stwierdził Whitehouse. „W związku z tym musimy wyjść poza już wykonaną doskonałą pracę… i przygotować się na to, kiedy to wielkie wydarzenie cybernetyczne dotknie organizacje, Wielką Brytanię i cały świat.

„Nasi przeciwnicy, przestępcy i nie tylko, są bardziej agresywni i sprawniejsi technicznie niż kiedykolwiek wcześniej i nie wykazują oznak spowolnienia” – dodał. „Musimy przygotować się na „kiedy”, a nie „jeśli”.

Nawiązanie do poprzednika Iana Levy’ego‘S Przewodnik autostopowicza po galaktyce fandomie Whitehouse podsumował: „Cieszę się, że zabrałem ze sobą ręcznik”.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

ZOTAC zaprezentuje skalowalne platformy GPU i rozwiązania przemysłowe na targach Hannover Messe 2024

ZOTAC Technology ogłasza nową linię minikomputerów dla przedsiębiorstw i służby zdrowia, zaprojektowanych do konkretnych zastosowań i skalowalnych wdrożeń, a także zupełnie nową klasę...

Team Group przedstawia dysk SSD MP44Q M.2 Gen 4 NVMe

Znana globalna marka pamięci Team Group Inc. stara się zapewniać konsumentom różnorodne i optymalne rozwiązania w zakresie pamięci masowej. Dziś z dumą...

Google zwalnia 28 pracowników po proteście dotyczącym izraelskiego kontraktu na chmurę

Poważne konsekwencje destrukcyjnego zachowaniaGooglersi,Być może widzieliście wczoraj doniesienia o protestach w niektórych naszych biurach. Niestety kilku pracowników sprowadziło wydarzenie do naszych budynków...
Advertisment