NBA zakazuje Jontayowi Porterowi zawodnikowi Toronto Raptors prowadzenia zakładów sportowych online


NBA na stałe wykluczyła z ligi napastnika Toronto Raptors Jontaya Portera za naruszenie zasad hazardu – napisano w oświadczeniu w środę. Według wewnętrznego dochodzenia przeprowadzonego przez NBA Porter obstawiał mecze NBA, ujawniał poufne informacje innym graczom i dostosowywał swój udział w niektórych grach, aby wpłynąć na wynik niektórych zakładów.

Liga zaczęła interesować się Porterem po meczu z Sacramento Kings, który odbył się 20 marca, w którym Porter zagrał zaledwie trzy minuty. Porter opuścił mecz po tym, jak powiedział, że czuje się chory. Z oświadczenia NBA wynika, że ​​przed tym meczem Porter powiedział „osobie, o której wiedział, że obstawia zakłady na NBA” o swoim stanie zdrowia. Następnie inna osoba postawiła na grę 80 000 dolarów, obstawiając, że Porter osiągnie słabsze wyniki. Operatorzy zakładów sportowych i organizacja monitorująca rynki gier hazardowych zwrócili uwagę NBA na nietypowe zakłady, a bukmacher zamroził zakład o wartości 80 000 dolarów, który w przeciwnym razie zostałby wypłacony do 1,1 miliona dolarów.

Z dochodzenia wynika, że ​​Porter obstawiał także co najmniej 13 meczów NBA, korzystając z konta współpracownika po podpisaniu kontraktu z Raptors. W żadnym z nich nie brał udziału, ale trzy dotyczyły jednego meczu Raptors. W sumie Porter postawił w tym czasie 54 094 dolarów, co daje wypłatę 76 059 dolarów – twierdzi liga.

Porter miał aktywne konto VIP FanDuel przed podpisaniem kontraktu z Raptors w grudniu ubiegłego roku. Sieć akcji zgłoszone. Wiele źródeł podało, że Porter postawił na to konto miliony dolarów w latach 2021–2023, grając w trzech różnych drużynach NBA G League. Jedno ze źródeł podało, że zakłady te nie dotyczyły żadnych meczów koszykówki NBA ani uczelni Sieć akcji.

We wrześniu 2020 r. Porter zaczął publikować posty na temat hazardu, handlu akcjami i kryptowalutami na X pod kontem @TayTrades11, Codzienny Ul raporty. Od 2023 r. konto jest w większości nieaktywne.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dlaczego zarząd OpenAI zwolnił Sama Altmana

Jesteśmy rozczarowani, że pani Toner w dalszym ciągu powraca do tych kwestii. Niezależna komisja zarządu współpracowała z kancelarią prawniczą Wilmer Hale, aby...

Dzięki uprzejmości FCC wyciekły szczegóły dotyczące nowych Galaxy Z Flip 6 i Galaxy Ring

Według zapisów testów FCC wygląda na to, że niezapowiedziany jeszcze Galaxy Z Flip 6 otrzyma nieznacznie większą pojemność baterii w porównaniu do Z...

Vivek Ramaswamy nie potrafi nawet dobrze wsadzić Buzzfeeda

Dobra, Vivek Ramaswamy, chciałeś mojej uwagi i teraz ją masz. Do tej pory znałem Cię przede wszystkim jako gościa, który tak histerycznie...
Advertisment