Nawet projektanci Zelda wiedzieli, że przeklęte projekty Mii były kluczem do zabawy na Wii


Podobnie jak w przypadku wielu rodzin, podział pokoleniowy dzieli mnie między graczy i nie-graczy. Kiedy mój zdecydowanie nie-grający tata poświęcił godziny na tworzenie Miis z rozdziawionymi czarnymi otworami zamiast oczu, zanim je uwolnią Ośrodek sportowy Wii tenisa stołowego, wiedziałem, że Nintendo Wii i jego konfigurowalne awatary to coś wyjątkowego.

Duch Wii był prosty. Młody, stary, cis, queer, modder, noob — każdy mógł wziąć pilota i dobrze się bawić. I wszystko, co dotyczyło oryginalnych Miis, aż do ich nazwy, zachęcało użytkowników do tego dostosować swoje awatary jako zabawne autokarykatury. W rezultacie na osobistym Mii Channel mojej rodziny rozkwitły podróbki, od rubinowo-czerwonej szminki namalowanej na Mii mojej matki (trafnie nazwanej „Mama”), po moje własne przesadne brwi (ochrzczone „Aleen”). Następnie spotkanie w 2010 r. z Ośrodek sportowy WiiCPU firmy Mii Takashi wprowadził nas w inne podejście do zabawy.

Szczycący się jaskrawoniebieską koszulą, paciorkowatymi oczami i ustami przechodzącymi mitozę, Takashi był kimś, kogo mogę określić jedynie mianem „przeklętego”. Kiedy zaatakował naszego Miisa w Ośrodek sportowy WiiSwordplay Showdown z jego rybią twarzą, z trudem mogliśmy wymachiwać pilotami z powodu naszego niekontrolowanego śmiechu. Więc Tendowiedzieliśmy się, było to, do czego zdolna była personalizacja Mii — niekończąca się produkcja ohydnych, przerażających i zabawnych.

Od początku do połowy 2010 roku Mii Channel, z niezliczonymi opcjami nosów, brwi, oczu i innych części ciała, które można dostosować, przekształcił się w międzypokoleniową aktywność podczas naszych rodzinnych spotkań. Zgromadzeni wokół telewizora w domu babci, dzieci dyskutowały o funkcjach z naszymi wujkami. Dostalibyśmy chichoty od kuzyna, gdy drażniliśmy się z jej wysoką posturą o jak najdłuższym wzroście, i rozbawione spojrzenie ciotki, kiedy jej mąż obrócił się i poruszył brwiami Mii, by przypominały czułki (bez powodu, tylko wibracje). Po kolejnych sesjach projektowania przeklętej Mii wdarliśmy się do gier takich jak Ośrodek sportowy Wiidziesiątkując mistrza ping-ponga za pomocą Burger Mii i trzaskanie CPU Mii Ryana z Mii przywdziewającym twarz kuli do kręgli. Chociaż od tego czasu nasza przeklęta konstrukcja Mii w dużej mierze zatarła się w pamięci, nasze Mii czają się w naszym kanale Mii do dziś, włócząc się po okolicy ze swoimi bezbożnymi minami i beznosymi twarzami. Wyznanie: nadal uważam je za zabawne.

Estetyka Cursed Mii nie była w tamtych czasach zarezerwowana wyłącznie dla mojego domu. Rzeczywiście, chaotyczny potencjał i szalejąca popularność doprowadziły do ​​​​powstania funkcji Miis of the Month w nieistniejącej już konsoli Nintendo Power czasopismo. Te dziwaczne projekty, również rozpowszechniane na forach internetowych, zainspirowały użytkowników, takich jak Chris Elson, do wymyślania własnych obrzydliwości. Elson mówi, że w latach szkolnych dostosowywanie Mii stało się grą wieloosobową z jego bratem, w której każdy rywalizował o stworzenie „najbrzydszego” awatara w DS Mii Maker.

„Kluczem było sprawienie, by Twój Mii wyglądał jak najbardziej nieludzko” — mówi Elson, obecnie student studiów licencjackich w Chicago. „Pamiętam, jak próbowałem rozśmieszyć mojego brata żółwiem Mii. Sprawiłem, że jego oczy zwisały z policzków.

Reklama

Powtarzający się procesor Mii Takashi, znany ze swoich pomarszczonych ust, zadebiutował w Ośrodek sportowy Wii a później zaszczycił ekran Impreza Wii.
Obraz: Nintendo

Mii z brązowym afro i dużymi wąsami wygląda prosto z lat 70

Michael Tutori to nieużywany Mii, który początkowo miał się pojawić Muzyka z Wiii ulubieniec Alicji.
Obraz: Nintendo

Inne asamblaże obejmowały lekkie przesunięcie znaku upiększającego z czoła, aby przypominał muchę, zastąpienie nozdrzy oczami i całkowicie odwracając twarz Mii do góry nogami — wybór, którego nie oferowały współczesne gry z możliwością dostosowywania, takie jak The Sims. Chociaż Elson nie majstruje już przy Mii Maker, z czułością wspomina swoją listę Miis jako „brzydkich, ale kreatywnych rzeczy, które nieźle nas rozśmieszyły”.

I chociaż Nintendo zostawiło Wii w tym momencie, Miis nadal żyje.

Dla Alice, badaczki i modderki Mii, znanej online jako @HEYimHeroic, przeklęta estetyka Mii nadal jest główną atrakcją ich codziennych gier. „Im wyższa wartość, którą wprowadzam w Mii Studio, tym niższa jest na twarzy”, mówią o Mii, które pokazują Polygon. „W ten sposób mam tam nos”.

Mówią, że część atrakcyjności przeklętego Miis wynika z nieodłącznej wolności, z której korzystali nawet programiści Nintendo we wczesnych latach rozwoju Wii U. Odkryli na przykład Michaela Tutori, nieużywanego, wiecznie uśmiechniętego procesora Muzyka z Wiia także eklektyczny, nieużywany Miis w „family_post”, folderze debugowania WaraWara Plaza Wii U z systemu Wii U w wersji 1.0.0.

Niechlujna twarz Mii pokazuje bardzo wysokie brwi i bardzo niski nos

Powtarzające się „I want die” Mii pojawia się w filmach streamera RTGame.
Zdjęcie: HEYimHeroic/RTGames

Niechlujny projekt Mii wygląda tak, jakby cała twarz postaci była schowana za gigantycznymi okularami

Odkopana przez Alice, ta „przeklęta” Mii z „family_post” ma oczy wystające z głowy i nozdrza nad okularami przeciwsłonecznymi.
Obraz: Nintendo

„Czasami programiści tworzą też brzydkie Mii dla zabawy” — mówi Alice. „Ale inne „przeklęte” Mii mogą mieć rzeczywiste zastosowania dla twórców gier, na przykład testowanie, jak duża może być głowa bez przycinania włosów przez akcesorium. A niektóre Miis faktycznie wypełniają gry, które nie są o Miis.

W 2021 roku Alicja odkryty To The Legend of Zelda: Breath of the Wild wykorzystał zaawansowaną wersję formatu Mii, zwaną UMii, aby wypełnić ogromną grę z otwartym światem, używając parametrów i atrybutów podobnych do tych, które nadano tradycyjnemu Miis.

UMii otworzyło wrota dla BotW modderów, aby zaimportowali swoje dziwaczne niestandardowe awatary na mapę i udostępnili je ich praca na Discordzie. Po odkryciu Alicji poszło wirusowy na Twitterze, oni importowany Słynna przeklęta Mii „Chcę umrzeć” streamera Twitcha RTGame, z charakterystycznymi dla niej szeroko otwartymi oczami i prawie pionowymi brwiami, w BotW‘s Kakariko Village — i spotkał się z oszałamiającymi pochwałami fanów na Twitterze, którzy natychmiast zwrócili uwagę na jego ohydny wygląd. „Szczerze mówiąc, może to być bardziej denerwujące niż oryginał” — jeden z użytkowników odpowiedział. “Dobrze zrobiony!”

Zelda: Breath of the Wild – zrzut ekranu pokazuje, jak Link rozmawia z postacią o imieniu „Chcę umrzeć” z nietypowo wyglądającą twarzą

Alice zaimportowała twarz „Chcę umrzeć”. Oddech dziczy.
Zdjęcie: Nintendo EPD/Nintendo przez HEYimHeroic

Zapytani, czy wierzą, że dziedzictwo przeklętej estetyki Mii osłabnie wraz z obecnym przesyceniem dostosowywalnych postaci (Pierścień Eldenów, Overwatch), Alice pozostaje optymistą co do wpływu awatarów będących znakami towarowymi Nintendo.

„Ostatnie gry Mii, takie jak [Miitopia] jeszcze bardziej rozszerzyliśmy personalizację Mii” — mówi Alice. “Ludzie mają Utworzony treści wirusowe, takie jak Skalmar przez nie. Myślę, że gdyby Nintendo bardziej pochyliło się nad przeklętym Miisem [for] Wii U, sprzedaliby więcej jednostek. To jest dokładnie to, co chcę, aby moja rodzina zobaczyła w Boże Narodzenie, kiedy otworzymy naszą nową konsolę. Myślę więc, że przeklęty Miis będzie tu tak długo, jak długo będą istniały memy”.

To nie znaczy, że wszystkie nieoczekiwane Miis powinny być uważane za przeklęte, mówi Alice. W końcu Nintendo to japońska firma, a to, co zachodnia publiczność może uznać za przeklęte, może czasami być po prostu wynikiem luki kulturowej. Na przykład niektóre Miis zaprojektowane przez Nintendo Japan są w rzeczywistości na podstawie o japońskich celebrytach, np szeroki uśmiech Sanmy Akashiya.

Nic z tego nie neguje nostalgicznego uroku, jaki te Mii emanują w świecie estetyki mody gier wideo. Bycie świadkiem twojego Peter Griffin Mii plotkując na Wii U Mii Plaza z japońską gwiazdą, podczas gdy twoja Mii szybko przechodzi obok, budując niezapomniane, a może nawet utopijne życie w cyfrowym świecie. Następnym razem, gdy zajrzę do mojego rodzinnego miasta, z pewnością odkurzę naszą starą Wii, aby przejrzeć przeklęte obrzydliwości z przeszłości, wdzięczny, że to menu dostosowywania zgromadziło graczy i nie-graczy, dziadków z wnukami, nowicjuszy z ekspertami modder.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Kleryka BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Duchowny to klasa rzucająca, która włada...

Steam porzuci obsługę starszych wersji systemu macOS, a to zła wiadomość dla gier 32-bitowych

Przez swoje strona wsparcia w tym tygodniu Valve ogłosiło, że na początku 2024 r. przestanie obsługiwać systemy macOS High Sierra i macOS Mojave....

Furiosa, prequel Mad Max: Na drodze gniewu, już wygląda niesamowicie

Czas wrócić na Drogę Furii w poszukiwaniu Walhalli w nowym wydaniu Spinoff Mad Maxa, Furiosa. W czwartek prequel otrzymał swój...
Advertisment