NatWest wykorzystuje umiejętności IBM w zakresie generatywnej sztucznej inteligencji


NatWest Bank współpracuje z IBM w celu wykorzystania generatywna sztuczna inteligencja (GenAI) w celu rozszerzenia możliwości swojego wirtualnego asystenta.

Technologia GenAI będzie wykorzystywana przez wirtualną asystentkę banku Corę, dzięki czemu będzie mogła przekazywać klientom więcej informacji w drodze rozmów z nimi.

NatWest wykorzystuje platformę danych IBM, a także technologię Watson AI giganta IT, aby stworzyć Cora+ w ramach obsługi klienta.

Bank określił to jako „cyfrowy konsjerż, który przekształca możliwości chatbota Cora w bardziej interaktywne i konwersacyjne doświadczenie, z korzyścią dla klienta”.

Według NatWest poprawi to dostępność i zapewni więcej interakcji międzyludzkich klientom chcącym porównać produkty i usługi lub próbującym znaleźć informacje na stronie internetowej banku.

Dzięki Cora+ wirtualny asystent będzie mógł uzyskać dostęp do informacji z bezpiecznych źródeł, do których wcześniej nie można było uzyskać dostępu za pośrednictwem samego czatu, takich jak produkty, usługi, informacje o banku i możliwościach kariery. Klienci mogą zadawać pytania i otrzymywać odpowiedzi w bardziej naturalnym, konwersacyjnym stylu, a także linki do żądanych informacji.

Reklama

Wendy Redshaw, dyrektor ds. informacji cyfrowej w NatWest, powiedziała: „Opierając się na sukcesie Cory odniesionym w ciągu ostatnich pięciu lat, współpracujemy z takimi firmami jak IBM, aby wykorzystać najnowsze innowacje generatywnej sztucznej inteligencji, które pomogą sprawić, że Cora poczuje się jeszcze bardziej ludzka, a co najważniejsze, co najważniejsze, zaufanym, bezpiecznym i niezawodnym partnerem cyfrowym dla naszych klientów.

Zespół inżynierii klienta IBM ściśle współpracował z zespołami biznesowymi i technologicznymi NatWest przy współtworzeniu, testowaniu i walidacji.

John Duignan, dyrektor generalny globalnej branży usług finansowych w IBM, powiedział, że jeśli banki we właściwy sposób wdrożą generatywną sztuczną inteligencję, będzie to dobrze służyć im i ich klientom. „Dzięki odpowiednim poręczom i zarządzaniu zapewniającemu, że sztuczna inteligencja jest otwarta, zaufana i ukierunkowana, banki mogą dostarczać wzmacniającą propozycję wartości, umożliwiając jeszcze głębszy poziom lojalności klientów”.

Według najnowsze badania przeprowadzone przez Instytut Wartości Biznesowej IBMponad 40% liderów bankowości i rynków finansowych oczekuje, że GenAI, głębokie uczenie się i uczenie maszynowe pomogą w osiąganiu wyników finansowych w ciągu najbliższych trzech lat.

Talent, bezpieczeństwo i doświadczenie klienta to główne obszary, w których liderzy usług finansowych wykazywali zainteresowanie zastosowaniem GenAI. Ponad połowa (54%) stwierdziła, że ​​zastosowanie tej technologii w celu poprawy obsługi klienta jest jednym z ich najwyższych priorytetów technologicznych, a 75% stwierdziło, że przewaga konkurencyjna przypadnie instytucjom, które korzystają z niej w najbardziej zaawansowany sposób.

A studia w Accenture z prawie 5000 kadry kierowniczej wyższego szczebla na całym świecie na początku tego roku, Kiedy atomy spotykają się z bitami: podstawy naszej nowej rzeczywistościujawniło, że 98% kadry kierowniczej wyższego szczebla wierzy, że sztuczna inteligencja pobudzi znaczną kreatywność i innowacyjność, a 95% stwierdziło, że zapoczątkuje nową erę inteligencji korporacyjnej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment