NatWest wprowadza ograniczenia w handlu kryptowalutami, aby zapobiec oszustwom


bank detaliczny NatWest jest wprowadzenie dziennych i miesięcznych limitów kwoty, którą klienci mogą wpłacać giełdy kryptowalut w celu ochrony ich przed oszustwami i oszustwami oraz przed utratą „zmieniających życie” sum pieniędzy.

W przyszłości klienci będą mogli przesyłać do 1000 GBP dziennie i do 5000 GBP co 30 dni. Bank stwierdził, że konsumenci brytyjscy stracili ponad 329 milionów funtów w wyniku oszustw związanych z kryptowalutami w 2022 r. 35 uważa się za najbardziej zagrożone.

Oszustwa związane z kryptowalutami często wykorzystują brak zrozumienia, jak działają rynki kryptowalut i ich wrodzoną nieprzewidywalność, aby przekonać ofiary do przelania pieniędzy na konta na legalnych platformach wymiany. Konta te są często zakładane na nazwiska ofiar przez oszustów lub przez same ofiary pod presją.

„Zawsze powinieneś mieć wyłączną kontrolę nad swoim portfelem kryptowalut – nikt inny nie powinien mieć do niego dostępu. Jeśli sam nie skonfigurowałeś portfela lub nie masz dostępu do pieniędzy, prawdopodobnie jest to oszustwo” – powiedział szef ochrony przed oszustwami NatWest, Stuart Skinner.

„Zaobserwowaliśmy wzrost liczby oszustw przy użyciu giełd kryptowalut i działamy w celu ochrony naszych klientów” – dodał.

Niektóre bardziej powszechne oszustwa związane z kryptowalutami obejmują fałszywe programy inwestycyjne bitcoin, w których oszuści twierdzą, że są menedżerami inwestycyjnymi, żądając opłaty z góry, aby rozpocząć handel z obietnicą milionów funtów potencjalnego zwrotu, oraz oszustwa polegające na oszustwach promujących nową kryptowalutę lub niewymienialny token (NFT) przed ucieczką z zainwestowanymi środkami.

Reklama

Tak zwane oszustwa związane z ubojem świń – które opierają się na inżynierii społecznej i często mają motyw romantyczny, aby zwabić ofiary – są również coraz bardziej powszechne.

Chociaż rząd planuje stanowienia prawa aby nadać Financial Conduct Authority (FCA) uprawnienia regulacyjne w zakresie promocji niektórych aktywów kryptograficznych, obecne stanowisko regulatora jest takie, że takie aktywa pozostają nieuregulowane i niosą ze sobą bardzo wysoki stopień ryzyka, co podkreśla głośna awaria kilku firm kryptograficznych w 2022 r.

FCA wielokrotnie ostrzegała, że ​​konsumenci powinni być przygotowani na utratę wszystkich swoich pieniędzy, jeśli kupią aktywa kryptograficzne, a ponadto jest mało prawdopodobne, aby kwalifikowali się do jakiejkolwiek rekompensaty w ramach programu rekompensat za usługi finansowe, jeśli stracą pieniądze.

Jeśli zdecydują się zainwestować pomimo tych wskazówek, NatWest określa trzy kroki, które inwestorzy kryptograficzni mogą podjąć, aby zmniejszyć swoje szanse na złapanie w oszustwo:

  • Nigdy nie udostępniaj nikomu hasła do portfela kryptograficznego, nawet jeśli osoba kontaktowa lub inwestor powiedział Ci, że potrzebuje go do zdeponowania środków w Twoim portfelu.
  • Czytaj wszystkie informacje powoli i nie pozwól nikomu poganiać Cię do dokonania inwestycji ze względu na zmienność rynku kryptograficznego. Może to również dać dużą szansę wykrycia literówek lub błędów gramatycznych na fałszywych stronach internetowych, które mogą wskazywać, że są to oszustwa przeprowadzane spoza Wielkiej Brytanii.
  • Bądź bardzo ostrożny w stosunku do prezentów. Platformy społecznościowe są zalane z cyberprzestępcami wykorzystującymi fałszywe wiadomości i rekomendacje legalnych firm i celebrytów promowanie prezentów kryptowalutowych na fałszywych kontach.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!