Nasza flaga oznacza, że ​​Vico Ortiz z Death mógłby „umrzeć szczęśliwy” w roli w Gwiezdnych Wojnach


Z Maxem kończący się the bardzo ukochany serial piracki Nasza flaga oznacza śmierć po dwóch sezonach obsada rozważa kolejne kroki w karierze. Dla Vico Ortizaktóry grał niebinarnie ulubiony pirat fanów Jim Jimenez w serialu, co obejmuje myślenie o długo skrywanym marzeniu o zaangażowaniu się w Gwiezdne Wojny – franczyza, która według Ortiza w dużym stopniu ukształtowała życie ich i ich rodzin.

W roku 2024 JoCo Cruisecoroczne wydarzenie fandomowe, podczas którego Ortiz był jednym z gościnnych wykonawcówfan zapytał podczas sesji pytań i odpowiedzi, czy Ortiz ma listę życzeń dotyczących przyszłych ról.

„Jeśli chodzi o rolę, chciałbym kiedyś znaleźć się w uniwersum Gwiezdnych Wojen. To byłoby super. Od tamtej pory jestem wielkim fanem Gwiezdnych Wojen – czuję, że mam to w żyłach” – Ortiz powiedział publiczności.

Portorykański aktor i przeciągnij królaznany także z queerowego serialu komediowego Te tematy i dla ról na Życie seksualne dziewcząt z college’u I SOZ: Soldados lub Zombiesśledzi ich fandom Gwiezdnych Wojen aż do dzieciństwa.

„Jedna część mojej rodziny to wielcy fani Gwiezdnych Wojen” – powiedzieli podczas pytań i odpowiedzi. „I wielu z nich, ich życiowe wybory, podobne do moich, były spowodowane Gwiezdnymi Wojnami.

„Krótko mówiąc, powód, dla którego jestem wegetarianinem i powód, dla którego walczę mieczem to z powodu Gwiezdnych Wojen. Kiedy miałem 11 lat, przeczytałem książkę pt Gwiezdne Wojny i filozofia. To całkowicie wstrząsnęło moim światem. Byłem jak, Chcę być spokojnym wojownikiem. Chcę być Jedi. Chcę nauczyć się walczyć na miecze, medytować, jeść rośliny i być jednością z Mocą.”

Reklama

Zdjęcie: Beth Gordon/Skinny Dog Photography

Ortiz mówi, że bycie niedoszłym Jedi w wieku przedszkolnym stwarzało pewne problemy nawet w rodzinie fanów Gwiezdnych Wojen. „Więc to zrobiłem! Zostałem wegetarianinem w Puerto Rico w wieku około 12 lat. Tamtejsza dieta składała się głównie z wieprzowiny” – powiedzieli ze śmiechem. „Moi rodzice na to: «No dobrze, będzie ciekawie!». A moja babcia była bardziej przerażona, że ​​zostałam wegetarianką, niż czymkolwiek innym [in my life]. Mówili: „Nieważne, jesteś gejem, ale nie zjesz mojej chulety? To może być ostatnia chuleta, jaką dla ciebie gotuję! A ja na to: „Wow, manipulacja!” Ale nie przeszkadzało im to, że jestem homoseksualistą i tak dalej. Zabawne, priorytety, wiesz, co mówię?”

Ortiz nie ma na myśli żadnej konkretnej roli ani narracji w Gwiezdnych Wojnach – mówią, że chcą po prostu być użytkownikiem Mocy. „Gdybym kiedykolwiek udawał, że używam Mocy i sprawiam, że rzeczy się poruszają, umarłbym szczęśliwy” – powiedzieli. „Być może to TMI, ale w tej samej podróży z Gwiezdnych Wojen i chcąc zostać Jedi, zainteresowałem się także fizyką kwantową […] Szedłem do swojego pokoju, siadałem, kładłem przede mną ołówek i naprawdę myślałem: OK, fizyka kwantowa, wszystko jest ze sobą powiązane. To jest jak atomy, a ja jestem tym ołówkiem, ten ołówek to jai naprawdę próbowałbym poruszyć to umysłem. Robiłem to przez całe lato.

Zapytany, czy kiedykolwiek stosowali powszechną praktykę fandomu Gwiezdnych Wojen, polegającą na udawaniu użyj Mocy, aby otworzyć automatyczne drzwi (a nawet nawyk Kenobiego gwiazda Ewan McGregor, do którego gliniarze), Ortiz wręcz zarechotał.

„Absolutnie” – odpowiedzieli. „Wszystko czas! Czasami robię to bardzo cicho. Kiedyś byłem bardzo intensywny i chodziłem tam jak [big, glowering gesture] kim, Wiesz, że? Ale teraz jestem po prostu jak [small, casual gesture] tch. Przeniosłem to, to byłem ja. Nadal bardzo to robię. Prawdopodobnie nigdy nie przestanę.

Vico Ortiz śpiewa numer podczas Celebrity Karaoke podczas rejsu JoCo Cruise 2024

Zdjęcie: Beth Gordon/Skinny Dog Photography

Chociaż Ortiz powiedział, że wymarzoną rolą byłaby postać z Gwiezdnych Wojen, zgłosili się również na ochotnika, że ​​nie przeszkadza im dalsze granie takich ról jak Jim w serialu Nasza flaga oznacza śmierć i Vero dalej Te tematy — części, które określają jako edukacyjne, pod względem normalizacji osób trans i niebinarnych dla mainstreamowej publiczności, która nie widziała wielu z tych postaci na ekranie.

„Uwielbiam się bawić” – mówili. „Myślę, że teraz jest więcej reprezentacji, ale nie mam nic przeciwko odgrywaniu ról, które w ten czy inny sposób mają charakter edukacyjny. Zdecydowanie chcę dalej przesuwać granice i być w stylu: Tak, jesteśmy dosłownie jak wszyscy inni. Pijemy kawę, płacimy podatki, dopada nas niepokój i tak dalej, te codzienne doświadczenia ludzkiego życia. Chcę więc nadal grać role, które to reprezentują. To nie tak, że siedzę i jestem jak: To właśnie oznacza trans-niebinarność, a następnie otwórz program PowerPoint, aby wszystko wyjaśnić. To całkowicie w porządku i dobrze jest pełnić te role, ponieważ musimy znaleźć edukację tu i tam. Ale także edukacja jest jak oddychanie i istnienie”.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Senat ponownie zatwierdza program szpiegowski FISA, ale nie przed jego wygaśnięciem o północy

Senat przyjął ustawę ponownie zatwierdzającą art. 720 ustawy o nadzorze wywiadu zagranicznego (FISA), kontrowersyjny program umożliwiający szpiegowanie zagranicznych „celów” bez nakazu ale długa,...

Przewodnik po Dniu Społeczności Pokémon Go Bellsprout

PokemonGo organizuje wydarzenie z okazji Dnia Społeczności Bellsprout 20 kwietnia od 14:00 do 17:00 czasu lokalnego. Zgodnie z oczekiwaniami w przypadku...

Co oznacza restrukturyzacja Google dla Pixela i Androida?

Kluczowe dania na wynos Wewnętrzne zmiany Google pod rządami Ricka Osterloha mają na celu usprawnienie działania Pixela i Androida oraz usprawnienie...
Advertisment