Następna era Home Assistant zaczyna się teraz


Jak rozwiązać problem przekształcenia popularnej platformy inteligentnego domu, opartej na ideałach open source i otwartych standardów, w coś większego, co pozostanie wierne tym ideałom? Tworzysz fundament. Przynajmniej takie podejście wybrał założyciel Home Assistant, Paulus Schoutsen.

W tym tygodniu, Asystent domowy ogłosił, że jest teraz częścią Fundacja Otwarty Dom. Nowo utworzona organizacja non-profit będzie właścicielem i zarządcą całej firmy Home Assistant i jej podmiotów powiązanych. Jej twórcy i inauguracyjni członkowie zarządu – Schoutsen, Guy Sie, Pascal Vizeli i J. Nick Koston – wszyscy pracują nad Home Assistant, a fundacja nie ma jeszcze żadnych innych członków.

W komunikacie prasowym fundacja stwierdziła, że ​​jej celem jest „walka z kapitalizmem inwigilacyjnym i zapewnienie przeciwwagi dla wpływów Big Tech w inteligentnym domu – poprzez skupienie się na prywatności, wyborze i zrównoważonym rozwoju dla użytkowników inteligentnych domów”.

Fundacja Open Home nowym właścicielem Home Assistant.
Zdjęcie: Fundacja Otwarty Dom

Budowana przez społecznośćplatforma inteligentnego domu o otwartym kodzie źródłowym, Home Assistant różni się od swoich głównych konkurentów z branży „wielkiej technologii” – takich jak Amazon Alexa i Google Home, ponieważ oferuje jednocześnie cztery rzeczy: lokalne sterowanie Twoim inteligentnym domem która może być szybsza i bardziej niezawodna niż chmura: kontrola i dostęp do wszystkich Twoich danych; kompatybilność z niemal każdym podłączonym gadżetem – niezależnie od protokołu czy producenta; i umiejętność ich współdziałania. Chociaż wielu konkurentów oferuje niektóre z nich, niewielu oferuje wszystkie.

„Chcę jasno powiedzieć światu, jakie są nasze intencje: że kieruje nami wyższy cel niż pieniądze. I że nie jesteśmy na sprzedaż.”

Reklama

Home Assistant jest znany ze swojej niezrównanej mocy i elastyczności, ale jak dotąd miał trudności z dotarciem do głównego nurtu użytkowników inteligentnego domu. Home Assistant może wymagać intensywnej nauki, szczególnie w porównaniu ze względną prostotą platform takich jak Alexa lub Apple Home. Wdrażanie urządzeń może być skomplikowane, interfejs użytkownika oferuje wiele możliwości ulepszeń, a integracje mogą zakończyć się niepowodzeniem.

„Home Assistant nie jest pierwszą platformą inteligentnego domu” – mówi Schoutsen. „Kiedy ludzie wyrastają z istniejących systemów i chcą bardziej zaawansowanej kontroli, wtedy sięgają po Home Assistant”. Widzi jednak, że platforma znajduje się w punkcie krytycznym.

Wraz z pojawieniem się wspieranego przez branżę standard inteligentnego domu Materia (w co Home Assistant jest mocno zaangażowany), wdrażanie inteligentnych domów wkracza do głównego nurtu. Home Assistant chce dotrzymać kroku Apple, Amazon, Samsung i Google, z którymi konkuruje w zakresie inteligentnego domu od mniej więcej dekady. Home Assistant nigdy nie akceptował inwestorów, mówi Schoutsen i uważa, że ​​najlepszym sposobem na rozwój jest założenie fundacji.

Podczas corocznego spotkania Schoutsen nakreślił przyszły plan działania platformy Stan prezentacji Open Home w sobotę 20 kwietnia. W wywiadzie przed transmisją na żywo powiedział Krawędź o niektórych większych zmianach planowanych dla Home Assistant po tym przejściu:

  • The Asystent domowy Zielone centrum inteligentnego domu będą sprzedawane na Amazonie w tym roku, co będzie pierwszą w historii organizacją sprzedaży bezpośrednio konsumentom. Pojawi się nowa linia kluczy Home Assistant Connect dla Thread / Zigbee i Z-Wave. Łączą one koncentrator z gadżetami korzystającymi z tych protokołów (i zastępują the Klucz SkyConnect).
  • The Asystent domowy współpracuje z programem, która oferuje certyfikację produktów współpracujących z platformą, rozwija się. Nowi partnerzy to Aqara, Ultraloq i Jasco.
  • Działa nowe urządzenie sprzętowe do sterowania głosowego Home Assistant Lokalny inteligentny asystent głosowy Home Assistant premiera planowana jest na koniec roku.
  • Home Assistant współpracuje z firmą Nvidia, aby włączyć lokalny model sztucznej inteligencji do platformy automatyki domowej.
  • Platforma szuka sposobów ulepszyć swój interfejs użytkownika aby ułatwić wszystkim domownikom korzystanie z Asystenta Home. Nazywa się to „czynnikiem aprobaty domu” – odmianą czynnika aprobaty żony lub współmałżonka, który obejmuje wszystkich w domu.

(Więcej informacji na ten temat znajdziesz na pasku bocznym.)

Na produktach zaczynają pojawiać się plakietki „Współpracuje z Home Assistant” potwierdzające, że produkt posiada certyfikat do współpracy z Home Assistant.
Obraz: Asystent domowy

Wspólnym celem wszystkich tych wysiłków jest sprawienie, aby Home Assistant stał się bardziej popularną, gotową do użycia opcją dla użytkowników inteligentnych domów. „Chcemy być marką konsumencką” – mówi Schoutsen. „Powinieneś móc wejść do Home Depot i powiedzieć: «Dbam o swoją prywatność; to jest centrum inteligentnego domu, którego potrzebuję.”

Fundacja będzie także opowiadać się za rozwojem „lepszych” produktów inteligentnego domu, mówi Schoutsen, „Urządzenia z lokalnymi interfejsami API i zbudowane w sposób zrównoważony. Ponieważ muszą istnieć produkty kompatybilne z Home Assistant, którym można zaufać.”

Czy Home Assistant jest już dorosły?

Schoutsen, który założył Home Assistant w 2013 roku z inteligentnym mostkiem oświetleniowym Philips Hue, skryptem w języku Python i misją kontrolowania swoich świateł w dowolny sposób, postrzega tę podstawę jako niezbędną zarówno do ochrony Home Assistant, jak i do jego rozwoju. „Chcę jasno powiedzieć światu, jakie są nasze intencje: że kieruje nami wyższy cel niż pieniądze. I że nie jesteśmy na sprzedaż – mówi. Nowa struktura własności zapewnia silniejszą platformę wzrostu. „Dzięki temu ludzie mogą traktować nas poważnie i pomóc nam dotrzeć do szerszego grona odbiorców” – mówi.

Jak dotąd nieformalny sposób działania Home Assistant był mylący dla firm chcących nawiązać współpracę z platformą, mówi Schoutsen. The uruchomienie nastawionej na zysk Nabu Casa pięć lat temu zapewnił źródło przychodów dla Home Assistant w ramach opcji usługa chmury zatrudnia obecnie 33 pełnoetatowych pracowników.

Fundacja, która powstała w zeszłym miesiącu jako a Verein („stowarzyszenie”) w Szwajcarii formalnie oddziela Nabu Casa od Home Assistant. Fundacja będzie właścicielem wszystkich projektów, standardów, sterowników i bibliotek związanych z Home Assistant, a także wszystkich projektów open source ESPDom, ZigPyI Wyoming.

Nabu Casa będzie nadal działać jako podmiot nastawiony na zysk, obsługujący chmurę i sprzedający sprzęt Home Assistant, a także będzie działać jako partner handlowy fundacji. „Finanse i wsparcie mogą przepływać tylko w jedną stronę – od Nabu Casa i przyszłych partnerów do Fundacji Open Home i jej projektów” – mówi Pascal Vizeli, współzałożyciel Nabu Casa i członek zarządu fundacji.

Chroni także Home Assistant przed sprzedażą. Szwajcarskie prawo zabrania członkom organizacji non-profit Verein czerpania z tego korzyści, wyjaśnił Schoutsen Krawędź. „Nasze artykuły stwierdzają, że: „Nie będzie bezpośredniej dystrybucji wśród członków w zamian za działalność wykonaną na rzecz stowarzyszenia lub w formie jakiejkolwiek innej formy gratyfikacji” – mówi. Podobnie twierdzi, że fundacja może uzyskiwać dochody wyłącznie ze składek członkowskich, darowizn, programów licencyjnych i datków od partnerów.

Zasady Fundacji Open Home to Prywatność, Wybór i Zrównoważony rozwój w inteligentnym domu.

Mimo to użytkownicy Home Assistant mogą obawiać się tych większych zmian strukturalnych. Krawędź zapytał Schoutsena, w jaki sposób może rozwiać obawy, że będzie to miało negatywny wpływ na obecnych użytkowników. Trudno nie szukać podobieństw Zmiana SmartThings na bardziej „przyjazną konsumentom” platformę po jej zakupie przez firmę Samsung.

„Nieustannie szukamy równowagi pomiędzy łatwością obsługi a zaawansowanymi funkcjami i nie wiem, jak uda nam się to utrzymać” – powiedział. „Ale nie możemy zapomnieć o naszych zaawansowanych użytkownikach. Platforma jest otwarta; być może w pewnym momencie nastąpi podział na podstawowy i zaawansowany interfejs użytkownika; Nie wiem, jak to będzie działać. Ale ponieważ jesteśmy otwarci, ponieważ nasze dane są dostępne, wszyscy oni są częścią społeczności, nawet jeśli nie korzystają z naszych konkretnych narzędzi, które budujemy”.

„Chciałbym dotrzeć do większej liczby odbiorców, niż obecnie”.

Nieufnie podchodzi także do wkraczania w biznesową stronę inteligentnego domu, uznając jednocześnie konieczność rozwoju Asystenta Domowego. „Musimy bardzo ostrożnie wkraczać w tę przestrzeń” – mówi. „Wyzwanie związane z partnerami biznesowymi polega na tym, że są oni bardzo skupieni na biznesie. I nie tak działamy.”

Ma nadzieję, że fundacja zapewni niezbędne elementy wzrostu, chroniąc jednocześnie podstawowe przekonania i wartości platformy. „Myślę, że teraz, gdy mamy odskocznię, możemy stać się jeszcze więksi. Fundacja jest bytem realnym. Ludzie będą traktować nas poważniej. Myślę, że prasa potraktuje nas poważniej. Chciałbym dotrzeć do większej liczby odbiorców, niż nam się to dzisiaj udaje”.

Chociaż dzisiejsze platformy inteligentnego domu oferują proste i wygodne sposoby sterowania inteligentnymi światłami, zamkami i innymi gadżetami, brak dostępu do danych, ograniczone możliwości lokalnej kontroli nad urządzeniami i nadmierne poleganie niektórych platform na chmurze mogą postawić użytkownika w niekorzystnej sytuacji.

Materiał — którego celem jest zapewnienie lokalnej kontroli i interoperacyjności na wszystkich urządzeniach i platformach inteligentnego domu — ma na celu rozwiązanie niektórych z tych problemów. Ale materia nie jest platformą; nadal będziesz musiał używać aplikacji na telefonie lub komputerze, aby sterować domem. Home Assistant chce być tą aplikacją.

Czy może poruszać się wystarczająco szybko? Od założenia fundacji do uzupełnienia Home Depot centrami i gadżetami Home Assistant, które zapewniają lojalność Home Assistant, długa droga. W międzyczasie Matter udostępnia także inne platformy — takie jak Akara, DomowoI Hubitat — narzędzia do rozwoju i stania się kimś więcej realną alternatywę dla dużych technologii w inteligentnym domu. Ciekawie będzie zobaczyć, gdzie wszystko wyląduje.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rząd Wielkiej Brytanii ogłasza dotacje w wysokości 8,5 miliona funtów na badania nad bezpieczeństwem sztucznej inteligencji

Sekretarz ds. technologii cyfrowych Michelle Donelan ogłosiła, że ​​podczas drugiego dnia szczytu AI w Seulu rząd Wielkiej Brytanii przeznaczy do 8,5 miliona funtów...

Mnemonic i Foresee prezentują kilka nowych modeli dysków SSD dla przedsiębiorstw

Podczas wystawy COMPUTEX 2024 odbywającej się w dniach 4–7 czerwca firma Mnemonic Electronic Co., Ltd. (zwana dalej Mnemonic), tajwańska spółka zależna Longsys, zaprezentuje...

Xiaomi klonuje kontrowersyjną reklamę Apple Crush, z jedną zasadniczą zmianą

Reklama Apple Crush przegapił tak bardzo, że firma odwołała zaplanowane programy telewizyjne i wydał publiczne przeprosiny. Wydawało się, że to głównie rozwiązuje...
Advertisment