NASA uruchamia nową aplikację, dzięki której można zobaczyć Międzynarodową Stację Kosmiczną


W czwartek NASA uruchomiła nową aplikację, dzięki której dostrzeżenie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej na nocnym niebie stanie się łatwiejsze niż kiedykolwiek. NASA od dawna obsługuje Znajdź stronę internetową stacjiale ich nowa aplikacja jest dostępna na oba iPhone’y I Androidoferuje funkcje rzeczywistości rozszerzonej i wygodny interfejs, dzięki któremu można dowiedzieć się więcej o laboratorium na orbicie.

Międzynarodowa Stacja Kosmiczna jest najlepiej widoczna wczesnym rankiem lub wieczorem, kiedy słońce nie wzeszło, ale jej światło wciąż odbija się od orbitującej stacji. Aplikacja przestaje działać, gdy stacja znajdzie się nad Twoją lokalizacją w optymalnym czasie, aby świeciła najjaśniej, biorąc pod uwagę czas jej wyświetlania na niebie, wysokość i kierunek podróży.

„Nawet po 23 latach nieprzerwanej obecności ludzi na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, zobaczenie tej stacji, patrząc w górę, w odpowiednim momencie, jest niezwykle ekscytujące” – powiedziała Robyn Gatens, dyrektor Międzynarodowej Stacji Kosmicznej w siedzibie NASA w Waszyngtonie. „Laboratorium na orbicie, które nadal zapewnia ludzkości tak wiele wyjątkowych, namacalnych korzyści, naprawdę nie jest tak daleko poza zasięgiem”.

Strona główna aplikacji zawiera odliczanie do następnej możliwej obserwacji, a także globus i mapę aktualnej pozycji ISS. Dostępny jest także pełny widok modułu śledzenia, umożliwiający śledzenie lokalizacji stacji. Możesz także włączyć powiadomienia, aby nigdy nie przegapić żadnego przelotu.

Druga strona jest prawdopodobnie najbardziej użyteczna w nowej aplikacji i zapewnia widok w rzeczywistości rozszerzonej, który pomaga znaleźć stację na niebie. Chociaż aplikacje lubią Widok nieba od jakiegoś czasu oferują funkcje AR umożliwiające eksplorację nocnego nieba (w tym planet, gwiazd i konstelacji) Aplikacja NASA Spot the Station to opcja całkowicie darmowa i wolna od reklam.

Strona z zasobami wiąże się z obszerną kolekcją pism NASA dostępną na stronie NASA.gov. Zawiera najnowsze wpisy informacyjne dotyczące działalności załogi na stacji kosmicznej, oferuje dodatkowe informacje na temat ISS, jej załogi i historii współpracy międzynarodowej, a także dostarcza arkusz informacyjny zawierający pewne ogólne informacje na temat ISS.

Reklama

Oczywiście możesz także przeczytać więcej na temat ISS i wszystkiego, co związane z kosmosem, na naszej stronie siostrzana witryna Przestrzeń eksplorowana. Już za kilka dni CRS-29 ma dostarczyć kolejne dostawy do USA Międzynarodowa Stacja Kosmiczna.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rada Nadzorcza ASML zamierza powołać Christophe’a Fouquet na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego

W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza ASML Holding NV (ASML) ogłasza, że ​​zamierza mianować Christophe'a Fouqueta, obecnie dyrektora ds. biznesu ASML i członka zarządu,...

NVIDIA przygotowuje kartę GeForce RTX 4090 D dla Chin w celu zapewnienia zgodności z amerykańskimi przepisami dotyczącymi kontroli eksportu

NVIDIA wprowadza ostatnie poprawki do nowej karty graficznej GeForce RTX 4090 D, karty graficznej SKU przeznaczonej specjalnie na rynek chiński, skierowanej głównie do...

V-COLOR osiąga podkręcanie DDR5-8000 RDIMM na TRX50 AERO D

Firma V-COLOR Technology Inc ogłosiła, że ​​osiągnęła nowy rekord podkręcania wynoszący 8000 MHz dla pamięci DDR5 R-DIMM o pojemności 64 GB (4x 16...
Advertisment