Narzędzie X do sprawdzania faktów Community Notes rozszerza się na wideo


To może w końcu być koniec huraganowy rekin uliczny zjawisko. X, platforma znana wcześniej jako Twitter, zaktualizowała funkcję „Notatki społeczności” polegającą na sprawdzaniu faktów w oparciu o crowdsourcing, aby bezpośrednio oznaczać filmy i automatycznie umieszczać te notatki w pasujących filmach. The To samo tagowanie zostało niedawno dodane do obrazów z notatkami społeczności, a w zeszłym tygodniu platforma dodała możliwość sprawdzenia liczby pasujące obrazy które mają zastosowanie do każdej weryfikacji faktów. Teraz zatwierdzone notatki społeczności będą automatycznie wyświetlane za każdym razem, gdy oznaczony film zostanie opublikowany lub udostępniony ponownie.

Według post na koncie X narzędzia, a wybierz grupę zaawansowanych użytkowników programu Community Notes, znani jako „Najlepsi pisarze” (jeśli musisz zapytać, co to takiego, prawdopodobnie nie jesteś częścią klubu), mogą teraz dodawać dodatkowy kontekst do potencjalnie wprowadzających w błąd treści wideo. Platforma stwierdziła, że ​​jest to „wysoce skalowalny sposób” na dodanie dodatkowego kontekstu do filmów generowanych przez sztuczną inteligencję i wprowadzających w błąd edycji wideo.

Wysiłki X mające na celu moderację crowdsourcingu nie były tak skuteczne, jak często twierdzi jego obecny właściciel. Krytycy, tacy jak dyrektor MediaWise Alex Mahadevan, nazwali „Notatki społeczności” „słabymi”, jeśli chodzi o zwalczanie złych informacji. Inni zwracali uwagę, że weryfikacja faktów przeprowadzana przez użytkowników może często wzmocnić dezinformację lub dolać oliwy do ognia, na przykład gdy notatka dla społeczności umieszczona w poście fałszywie twierdziła, że ​​narzeczona Logana Paula pojawiła się w filmie porno, do którego link znajduje się rzeczywiste wideo. Jako Instytut Poyntera odnotowanyNotatki społeczności muszą zostać zatwierdzone przez użytkowników z obu stron spektrum politycznego — często oznacza to, że dezinformacja na tematy niestabilne politycznie pozostaje niekontrolowana.

Jeśli jesteś uprawnionym współtwórcą Notatek społeczności i natknąłeś się na wprowadzający w błąd film na swojej osi czasu, masz teraz możliwość dodania notatki do opublikowanego filmu lub całego posta. To, co stanie się dalej, zależy od kaprysów innych użytkowników Notatek społeczności. Po przesłaniu Notatki społeczności są oceniane pod kątem dokładności przez innych użytkowników w ramach dobrowolnego programu moderacji. Według X wytyczne, gdy wystarczająca liczba użytkowników uzna notatkę społeczności za przydatną, zostanie ona wyświetlona bezpośrednio w poście. Jeśli jednak wystarczająca liczba użytkowników uzna notatkę społeczności za nieprzydatną, przesłana wiadomość zniknie. Po dwóch tygodniach status notatki społeczności zostanie zablokowany.

W ubiegłym roku, po zwolnieniu pracowników odpowiedzialnych za moderację i jakość treści na platformie, platforma należąca do Muska uruchomiła platformę Notatki społeczności funkcja (wcześniej znana jako Birdwatch) jest szeroko stosowana i od tego czasu rozszerzony do większej liczby krajów poza Stanami Zjednoczonymi, Ostatnio twierdząc, że wkrótce osiągnie „globalną widoczność”.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

MINISFORUM wprowadza na rynek płytę BD770i ITX z procesorem AMD Ryzen 7 7745HX

MINISFORUM wprowadza dziś na rynek płytę główną BD770i ITX „Mobile on Desktop”, która jest wyposażona w 8-rdzeniowy procesor AMD „Zen 4” Ryzen 7...

W przyszłym roku LG wyrzuci ze swoich telewizorów technologię ATSC 3.0

ATSC 3.0 to kolejna główna wersja formatu nadawanej telewizji. (Wersja 2.0 była pomyślana jako aktualizacja kompatybilna wstecz, która ostatecznie została anulowana na...

Microsoft kończy aktywację systemu Windows przy użyciu kluczy Windows 7 i 8

Przez ponad dziesięć lat od premiery systemu Windows 8 system Windows skrywał niezbyt dobrze strzeżoną tajemnicę; możesz aktywować instalację za pomocą klucza...
Advertisment