Narzędzie Instagram Limits – zwiększona ochrona przed molestowaniem dla nastolatków


Meta oferuje nastolatkom wzmocnioną wersję swojego Instagrama Narzędzie Ograniczenia. Po ustawieniu najwyższego poziomu tylko bliscy przyjaciele będą mogli komentować, odpowiadać, oznaczać, wspominać lub wysyłać im wiadomości.

To najnowsze osiągnięcie firmy w zakresie zabezpieczeń dla nastolatków bloki zapobiegające pielęgnacji I rozmycie nagości wprowadzone wcześniej w tym roku…

Limity na Instagramie

Narzędzie Limits na Instagramie zostało po raz pierwszy przetestowane w 2021 r., po tym, jak trzech brytyjskich piłkarzy było nękanych na platformie po porażce drużyny w finałach piłkarskich Euro 2020.

Został on następnie wdrożony dla wszystkich, z opcjami ograniczania interakcji do osób, które obserwujesz, a także do własnych obserwujących przez dłuższy czas.

Nowe opcje bliskich przyjaciół dla nastolatków

TechCrunch donosi, że nastolatkom oferuje się obecnie dodatkowe możliwości dalszego ograniczania interakcji.

Ta funkcja została teraz dostosowana dla nastolatków z domyślnym ustawieniem „Bliscy przyjaciele”, a Instagram twierdzi, że ma ona specjalnie na celu ochronę ludzi przed znęcaniem się i molestowaniem. Konta, które nie należą do grupy „Bliscy przyjaciele” danej osoby, nadal mogą z nią wchodzić w interakcje, ale jej aktywność nie będzie widoczna w kanale.

Alternatywnie nastolatki mogą ograniczyć interakcje z ostatnimi obserwującymi – kontami, które zaczęły je obserwować w zeszłym tygodniu lub kontami, których nie obserwują.

Ponadto firma dodaje nową funkcjonalność do funkcji „Ogranicz”, która pozwala ograniczać interakcje z określonych kont bez ich blokowania. Instagram ukryje wszystkie komentarze z kont z ograniczeniami i nie będzie mógł oznaczyć Cię tagiem ani wspomnieć o Tobie.

Reklama

Najnowsze posunięcie mające na celu rozwiązanie problemów związanych ze zdrowiem psychicznym

Firma boryka się z rosnącymi obawami związanymi z wpływem Instagrama na zdrowie psychiczne nastoletnich użytkowników, ze szczególnym uwzględnieniem znęcania się w Internecie.

Meta wprowadziła szereg funkcji ochronnych przeznaczonych specjalnie dla nastolatków, dwa z nich zostały wprowadzone na początku tego roku.

W styczniu, Meta zaczęła blokować czaty z nastolatkami od dorosłych, których nie śledzą. Rodzice i opiekunowie otrzymali jednocześnie potężniejszą kontrolę rodzicielską.

W zeszłym miesiącuMeta zaczęła zamazywać nagie zdjęcia w czacie na Instagramie – było to posunięcie mające na celu rozwiązanie rosnącego problemu „wymuszenia seksualnego” na platformie.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w czerwcu 2024 r

Lato w pełni, a wraz z nim ekscytujące wydarzenia nowa lista nadchodzących wydań nie mogę się doczekać! Z Furiosa: Saga...

To może być pierwsza reklama Nintendo w USA

Nintendo jest dziś potentatem w branży gier, ale w 1980 r. w Stanach Zjednoczonych tak naprawdę nie było to przedmiotem zainteresowania nikogo. I...

iPad powinien złożyć się na pół

Złożenie iPada na pół to bardzo zły pomysł, jeśli chcesz nadal korzystać z iPada. Ale wysłuchaj mnie: powinien złożyć się na pół....
Advertisment