Nakazy aresztowania dla Candian za sieciami kryptofonicznymi Sky ECC wykorzystywanymi przez przestępczość zorganizowaną


Amerykańscy prokuratorzy wydali nakazy aresztowania dwóch dyrektorów Sky Global, który prowadził największy zaszyfrowany serwis telefoniczny, po międzynarodowej operacji policyjnej mającej na celu przeniknięcie do sieci firmy i zebranie „setek milionów” wiadomości.

Federalne jury w USA oskarżyło kanadyjskie biuro dyrektorskie Sky Global, Jean-François Eapa i Thomasa Hermana, byłego dystrybutora telefonów za wymuszanie haraczy i świadome ułatwianie importu i dystrybucji nielegalnych narkotyków poprzez sprzedaż szyfrowanych urządzeń komunikacyjnych.

Amerykańskie nakazy aresztowania wydane 12 marca 2021 r. Mają następującą treść: seria nalotów przez belgijską i holenderską policję w sprawie podejrzanych handlarzy narkotyków w następstwie a wspólne działanie z francuskimi organami ścigania, które przechwytywały rzekomo bezpieczne wiadomości z sieci telefonicznej Sky ECC.

Phantom Secure

Sky Global to druga zaszyfrowana sieć telefoniczna, która podlega postępowaniu sądowemu w południowym dystrykcie Kalifornii. W 2018 roku dyrektorzy innej zaszyfrowanej sieci telefonicznej, Phantom Secure – również z siedzibą w Kanadzie – zostali oskarżeni o dostarczanie szyfrowanych urządzeń mobilnych grupom przestępczym.

Dyrektor generalny Phantom Secure, Vincent Ramos, przyznał się do winy i przyznał, że on i inni ułatwili dystrybucję narkotyków na całym świecie, dostarczając zaszyfrowane urządzenia komunikacyjne, aby udaremnić egzekwowanie prawa.

Reklama

Sky Globalz siedzibą w Vancouver w Kanadzie dostarczył zaszyfrowane telefony 70 000 użytkowników na całym świecie. Zainstalował zaawansowane oprogramowanie szyfrujące na telefonach iPhone, telefonach Google Pixel, Blackberry i Nokia, które kierowały zaszyfrowane wiadomości tekstowe przez serwery we Francji i Kanadzie, akt oskarżenia roszczenia. Firma wykorzystała serwery proxy, aby ukryć swoją lokalizację.

Prawdopodobne zaprzeczenie

Pracownicy i dystrybutorzy Sky Global są oskarżani o przyjęcie wobec swoich klientów podejścia „nic nie pytaj / nic nie rób” po usunięciu Phantom Secure, aby móc w wiarygodny sposób zaprzeczyć wiedzy o nielegalnych działaniach ich klientów.

Osoby, które pracowały ze Sky Global lub działały jako dystrybutorzy telefonów, pozostawali wobec siebie anonimowi i wchodzili w interakcje tylko z używaniem telefonu, używając swoich nazw użytkowników, uchwytów e-mail lub pseudonimów, a nie prawdziwych nazwisk klientów.

Zarzuca się im również zdalne usuwanie zawartości telefonów Sky ECC lub zawieszanie usługi telefonicznej w przypadku podejrzenia, że ​​informator lub funkcjonariusz organów ścigania używał telefonu w ramach śledztwa.

Firma chroniła tożsamość swoich klientów, sprzedając telefony za pomocą kryptowalut, w tym Bitcoin, co ułatwiło pranie klientów „nieuczciwie zdobyte zyski”, jak twierdzi akt oskarżenia. To administratorzy i dystrybutorzy prowadzili firmy fikcyjne, aby ukryć wpływy ze sprzedaży zaszyfrowanych telefonów.

Firma jest oskarżana o generowanie zysków w wysokości setek milionów dolarów przez ponad dziesięć lat poprzez ułatwianie międzynarodowych siatek przestępczych. Działał na całym świecie, w tym w Kanadzie, Kolumbii, Meksyku, Belgii, Holandii, Australii i USA.

Telefony, znane jako Sky ECC, były sprzedawane online lub za pośrednictwem „autoryzowanych partnerów” w cenie od 900 do 2000 euro, w zależności od modelu. Zespół techniczny Sky Global zmodyfikował telefony, aby usunąć GPS, kamerę, Internet i komunikację głosową, aby zabezpieczyć urządzenia. Subskrypcje kosztują od 1200 do 2000 USD przez sześć miesięcy.

Podobieństwa z EncroChat

Francuskie, holenderskie i belgijskie dochodzenie w sprawie Sky ECC ma silne podobieństwa do francuskiej operacji penetracji EncroChat zaszyfrowana sieć telefoniczna, zamknięta w czerwcu 2020 r.

Brytyjska Narodowa Agencja ds. Przestępczości dokonała setek aresztowań po tym, jak francuska żandarmeria udostępniła brytyjskim śledczym ogromne ilości wiadomości zebranych z sieci przez „implant” programowy.

Brytyjskie dochodzenie, nazwane Venetic, doprowadziło do konfiskaty gotówki, broni palnej, w tym karabinów szturmowych AK47, pistoletów maszynowych i granatów, wielu luksusowych samochodów i luksusowych zegarków oraz ton narkotyków klasy A i B.

Podejście

Sky EC twierdziło w oświadczeniu w zeszłym tygodniu przed wydaniem nakazów aresztowania, że ​​odsprzedawca sprzedawał nieautoryzowane telefony z nieistniejąca strona internetowa www.skyecc.eu.

„Wiemy, że ktoś od jakiegoś czasu podszywa się pod oficjalnego sprzedawcę Sky ECC i od prawie dwóch lat staramy się go zamknąć za pośrednictwem kanałów prawnych” – powiedział w oświadczeniu dyrektor generalny Jean-François Eap.

Firma twierdzi, że zdjęcia belgijskiej policji pokazały zmodyfikowany telefon skyecc.eu, a nie standardową aplikację Sky ECC.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Wywiady na temat bezpieczeństwa: Cyberbezpieczeństwo polega na skutecznym zarządzaniu ryzykiem

Dobry strategia bezpieczeństwa cybernetycznego powinno zawsze zaczynać się od określenia, jakie ryzyko firma jest skłonna tolerować, a w realizację tego zadania menedżer ds....

Asustor przedstawia NAS Drivestor 2 Lite

Asustor przedstawia serwer NAS dla każdego — Drivestor 2 Lite. Drivestor 2 Lite i Drivestor Pro Gen 2 wykorzystują wydajne czterordzeniowe procesory...

Zyxel Networks przedstawia szybką i niedrogą opcję Wi-Fi 7 dla małych i średnich firm

Zyxel Networks, lider w dostarczaniu bezpiecznych rozwiązań sieciowych w chmurze opartych na sztucznej inteligencji, wypuścił punkt dostępowy (AP) NWA130BE - BE11000 Wi-Fi 7...
Advertisment