Nakaz ITC może zakazać importu Apple Watch w USA


Apple toczy długotrwały spór o naruszenie patentów z firmą Masimo zajmującą się technologią medyczną w sprawie Apple Watch. Apple poniosło już poważne porażki w sądzie, ponieważ amerykańska Komisja Handlu Międzynarodowego (ITC) zdaje się zgadzać, że Apple Watch narusza patenty Masimo. Teraz ITC wydało zarządzenie, które może zakazać Apple importowania Apple Watch w USA.

ITC może zakazać importu Apple Watch w USA

Jak donosi Reutera (przez Wieśniak! Finanse), ITC podtrzymała styczniowe orzeczenie sędziego, zgodnie z którym Apple naruszył patenty Masimo w zakresie technologii odczytu poziomu tlenu we krwi. Taka technologia została dodana do Apple Watch Series 6 w 2020 roku.

Od tego czasu prawie każdy nowy model Apple Watch (z wyjątkiem SE) ma funkcję monitorowania poziomu tlenu we krwi. Jednak ITC nie wyjaśnia, czy zakaz będzie dotyczył tylko Apple Watch Series 6 (który nie jest już oficjalnie sprzedawany przez Apple), czy także obecnych modeli, takich jak Apple Watch Series 9 i Apple Watch Ultra 2.

Pomimo zarządzenia ITC zakaz nie wchodzi w życie od razu, gdyż nadal zależy to od prezydenckiej oceny administracji Joe Bidena, która ma 60 dni na podjęcie decyzji, czy zawetować zakaz, czy nie. I nawet jeśli administracja Bidena nie zainterweniuje w tej sprawie, Apple nadal może odwołać się do Sądu Apelacyjnego Stanów Zjednoczonych dla Okręgu Federalnego.

Rzecznik Apple powiedział, że „Masimo niesłusznie próbował wykorzystać ITC do zatrzymania produktu potencjalnie ratującego życie milionom amerykańskich konsumentów, robiąc miejsce dla własnego zegarka kopiującego Apple” i że firma złoży apelację. Dyrektor generalny Masimo, Joe Kiani, odpowiedział: „Nawet największa firma na świecie nie stoi ponad prawem”.

Reklama
Naruszenie patentu na Apple Watch |  Pokazano funkcję pulsoksymetru

Tło

Według doniesień Apple w 2013 roku skontaktował się z Masimo w celu omówienia współpracy między obiema firmami. Jednak według Masimo Apple wykorzystywał te spotkania do zdobywania informacji i wiedzy specjalistycznej, a także do zatrudniania części pracowników Masimo przed wprowadzeniem na rynek Apple Watch.

Z tego powodu Masimo twierdzi, że Apple ukradł poufne informacje i narusza jego patenty w przypadku niektórych technologii dostępnych w Apple Watch.

Ponieważ decyzja ITC nie jest ostateczna przy ustalaniu, czy Apple Watch zostanie zakazany w USA, trudno powiedzieć, co będzie dalej. Jedyne, czego możemy być pewni, to to, że podobnie jak w przypadku innych batalii prawnych, ten będzie tu jeszcze przez długi czas.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment