Największym zwrotem akcji Alana Wake’a 2 jest jedna wielka wskazówka dotycząca Control 2


Alana Wake’a 2długo oczekiwana kontynuacja gry Remedy Entertainment z 2010 roku kultowa gra akcji-horrorzostał wydany w zeszłym tygodniu i już zainspirował wielu wylewne przyjęcie.

Rozpoczynająca się 13 lat po pierwowzorze gra typu survival-horror przedstawia równoległe podróże agentki FBI Sagi Anderson i pisarza Alana Wake’a, którzy walczą z mnóstwem horrorów, które zacierają granicę między rzeczywistością a fikcją. Oprócz kontynuacji historii, która rozpoczęła się w 2010 roku Alana Wake’a, Alana Wake’a 2 to także najnowsza część serii Połączony wszechświat Remedy: wspólna ciągłość historii, która obejmuje zarówno gry Alana Wake’a, jak i grę akcji o zjawiskach nadprzyrodzonych z 2019 roku Kontrola.

Alana Wake’a 2 przypomina kontynuację Kontrola jak to ma miejsce w przypadku oryginału Alana Wake’a, z różnymi odniesieniami i scenami, które nawiązują do przygód Najstarszego Domu i walki Jessego Fadena z nadprzyrodzoną istotą znaną jako Hiss. Z powodu tego połączenia następuje kilka największych zwrotów akcji Alana Wake’a 2 nie tylko zapowiadają przyszłe zmagania Alana i Sagi, ale także wskazują na ich nasilenie stawki i zakres Kontrola 2 również. Jeszcze bardziej interesujące jest to, że (prawdopodobnie) najbardziej znaczący zwrot akcji Alana Wake’a 2 było już zapowiadane aż do powrotu Kontrola.

[Ed. note: Spoilers follow for Alan Wake 2 and Control.]

Reklama

Zdjęcie: wydawnictwo Remedy Entertainment/Epic Games

Alana Wake’a 2 rozpoczyna się wraz z profilerką FBI Sagą Anderson i jej partnerem Alexem Caseyem w drodze do miasta Bright Falls w stanie Waszyngton na północnym zachodzie Pacyfiku, aby zbadać najnowsze z serii tajemniczych zaginięć i morderstw pozornie powiązanych z organizacją przestępczą znaną jako Kult Drzewa. Wkrótce po przybyciu na miejsce Anderson i Casey natrafiają na serię stron rękopisu, które w przerażający sposób przepowiadają przyszłość i które również wydają się być napisane przez Alana Wake’a, który zniknął w pobliżu jeziora Cauldron Lake ponad dziesięć lat wcześniej. (Czas w Remedy Connected Universe toczy się równolegle ze światem rzeczywistym.)

Dochodzenie Sagi prowadzi ją do Watery, miasteczka rybackiego sąsiadującego z Bright Falls, w którym znajduje się zarówno park rozrywki o tematyce kawowej, jak i parking dla przyczep kempingowych. Tropiąc ostatnie znane miejsce pobytu kultu, Saga natrafia na strony rękopisu, które sugerują, że zarówno ona, jak i jej partner zostali wpisani w horror, który powoli budzi się do życia.

Po przybyciu na parking przyczep Lighthouse Saga uświadamia sobie straszliwą prawdę: horror, którego strony rękopisu zbierała, w rzeczywistości stopniowo wypacza samą rzeczywistość. Niektóre skutki: pozorna śmierć córki Logan; jej rozwód z mężem; i jej rola jako bohaterki tej koszmarnej historii. Nie mając innego wyjścia, Saga stawia sobie za cel odnalezienie Clickera — tak zwanego „Obiektu mocy”, który pozwolił Alanowi pokonać Mroczną Obecność podczas wydarzeń z pierwszej części gry. Saga chce mu to przynieść w nadziei, że uda mu się napisać historię na nowo i przywrócić jej córkę do życia.

To prawdopodobnie najbardziej dramatyczny punkt zwrotny w historii Alana Wake’a 2historia. Określa stawkę fabuły zarówno na poziomie osobistym, jak i egzystencjalnym. Jednak jeszcze bardziej fascynujący jest sposób, w jaki ten zwrot akcji nawiązuje do małego, ale ważnego momentu w Kontrola.

Kobieta w czerwonym pokoju uderza wrogiego żołnierza energią psychiczną

Zdjęcie: Remedy Entertainment/505 Games

W siódmej misji fabularnej Kontrola„Twarz wroga” Jesse Faden zostaje wysłany na zbadanie Sektora Przechowawczego Najstarszego Domu w celu znalezienia projektora slajdów, który pozwolił Sykowi przedostać się do budynku przez międzywymiarowe drzwi. Eksplorując sektor, natrafia na nagranie z monitoringu, na którym jest sama rozmowa z psychiatrą na temat zniknięcia jej brata Dylana i wers z wiersza jednego z jej ulubionych poetów, Thomasa Zane’a. Wspomniany poeta pojawił się także w pierwszej Alana Wake’a — pomagał Alanowi w walce z Mroczną Obecnością, mimo że został uwięziony w Ciemnym Miejscu pod Jeziorem Cauldron. Jej psychiatra mówi Jesse, że nie ma takiego poety o nazwisku Thomas Zane, ale raczej europejski filmowiec, który wyemigrował do Ameryki w latach 60.

Jeśli jesteś teraz trochę zdezorientowany, nie martw się; nie błędnie pamiętasz rzeczy. Jesse ma rację! Postać Thomasa Zane’a był poeta w oryginale Alana Wake’a. Powodem, dla którego reszta świata, w tym jej psychiatra, wierzy, że Zane był zamiast tego filmowcem, są skutki horroru Alana, który od 2010 roku pisze z przerwami, próbując uciec z Mrocznego Miejsca Podobnie jak Saga, Jesse jest jedną z nielicznych postaci, które pamiętają szczegóły wersji świata, zanim horror Alana zaczął wypaczać rzeczywistość.

Chociaż nigdy nie zostało to wyraźnie powiedziane, mocno sugeruje się, że powodem, dla którego Saga i Jesse nie mają wpływu na wypaczające rzeczywistość skutki horroru Alana, jest to, że oboje są „parautylitarystami”. Są to osoby zdolne do władania nadprzyrodzonymi mocami, zazwyczaj, choć nie wyłącznie, poprzez akt związania się z „zmienionymi przedmiotami” znanymi jako „obiekty mocy”. Saga jest wnuczką i prawnuczką Tora i Odina Andersonów, dwóch długoletnich mieszkańców Bright Falls i byłych członków zespołu rockowego Old Gods of Asgard. „Mind Place” Sagi, wraz z jej zdolnością zaglądania do umysłów innych i wyciągania niesamowitych wniosków poprzez profilowanie podejrzanych, to nadprzyrodzona zdolność, którą odziedziczyła po swojej matce, Freyi Anderson. Możliwe jest również, że odziedziczyła go po swoim ojcu, który przypuszczalnie jest tajemniczą istotą Warlin Door.

Pan Door, gospodarz programu In Between with Mr. Door, spogląda na publiczność w talk show w Alan Wake 2

Zdjęcie: wydawnictwo Remedy Entertainment/Epic Games

Co to ma wspólnego Kontrola 2? Potencjalnie bardzo dużo. Jak Saga dowiaduje się w Alana Wake’a 2, Zmienione Wydarzenia Świata — zdarzenia, podczas których siły paranormalne wdzierają się do rzeczywistości, najczęściej poprzez niewłaściwe użycie lub zepsucie Zmienionego Przedmiotu — to przede wszystkim zdarzenia lokalne, które Federalne Biuro Kontroli rozwiązuje poprzez zabezpieczenie wspomnianego Zmienionego Przedmiotu. Fakt, że Altered World Event (AWE) z horroru Alana nie ogranicza się do bezpośredniego sąsiedztwa Bright Falls, o czym świadczy nagranie rozmowy Jesse z jej psychiatrą oraz że obecnie były mąż Sagi w Wirginii uważa, że ​​Logan nie żyje , sugeruje, że Saga i Federalne Biuro Kontroli mają do czynienia z wstrząsem o charakterze bezprecedensowym pod względem zakresu i dotkliwości. Powiązania sięgają jeszcze głębiej: niektóre przedmioty kolekcjonerskie i strony rękopisu w DLC „AWE” do gry Kontrola sugerować, że sam Alan Wake – napisało Federalne Biuro Kontroli (FBC) i zagrożenie ze strony Hissa w istnienie. Zrobił to, pisząc swój horror w pobliżu Cauldron Lake, z którego Mroczna Obecność może ożywić sztukę.

Jak ujawniono w Alana Wake’a 2, siedziba FBC, znana jako Najstarszy Dom, została odcięta od wszystkich innych oddziałów agencji w następstwie nieujawnionego „wewnętrznego stanu nadzwyczajnego”. Jest to nawiązanie do wydarzenia z Kontrola, które kanonicznie ma miejsce w październiku 2019 r. Najstarszy Dom pod koniec wspomnianego DLC nadal znajdował się w zamknięciu, co oznacza, że ​​Jesse Faden był oddzielony od reszty biura przez ponad cztery lata. W chwili pisania tego tekstu nadal nie wiemy kiedy Kontrola 2 ma się ukazać, ani w jakim stanie będzie Jesse, kiedy to nastąpi. Ale wychodzenie z pierwsza grafika koncepcyjna wydany wraz z ogłoszenie rozwoju gryjest prawdopodobne, że wydarzenia z Alana Wake’a 2 będzie miało ogromne konsekwencje dla kadencji Jessego jako nowo ochrzczonego dyrektora FBC i zagrożenie ze strony Hissa dla reszty świata.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Rada Nadzorcza ASML zamierza powołać Christophe’a Fouquet na stanowisko Prezesa i Dyrektora Generalnego

W dniu dzisiejszym Rada Nadzorcza ASML Holding NV (ASML) ogłasza, że ​​zamierza mianować Christophe'a Fouqueta, obecnie dyrektora ds. biznesu ASML i członka zarządu,...

NVIDIA przygotowuje kartę GeForce RTX 4090 D dla Chin w celu zapewnienia zgodności z amerykańskimi przepisami dotyczącymi kontroli eksportu

NVIDIA wprowadza ostatnie poprawki do nowej karty graficznej GeForce RTX 4090 D, karty graficznej SKU przeznaczonej specjalnie na rynek chiński, skierowanej głównie do...

V-COLOR osiąga podkręcanie DDR5-8000 RDIMM na TRX50 AERO D

Firma V-COLOR Technology Inc ogłosiła, że ​​osiągnęła nowy rekord podkręcania wynoszący 8000 MHz dla pamięci DDR5 R-DIMM o pojemności 64 GB (4x 16...
Advertisment