Najnowszy składany smartfon Honora jest prawie tak cienki i lekki jak zwykły smartfon


Jeśli jest jedna rzecz, którą Honor chce, abyś wiedział o swoim nowym Magic V2, to jest to, jak cienki i lekki jest. Najcieńsza wegańska skórzana wersja nowego składanego modelu, który wchodzi dziś na rynek chiński, ma po złożeniu zaledwie 9,9 mm grubości i waży 231 gramów. Jest cieńszy i lżejszy niż główni konkurenci Honora Samsunga Galaxy Z Fold 4 (14,2 mm i 263 g), Pixel Fold od Google (12,1 mm i 283 g) oraz Huawei Mate X3 (11,8 mm i 239 g) po złożeniu.

W rzeczywistości trzymaj złożony Honor Magic V2 w dłoni, a poczujesz się prawie jak nieskładany smartfon. Waga Magic V2 (podobnie jak jego zewnętrzny ekran o przekątnej 6,43 cala) mieści się gdzieś pomiędzy iPhonem 14 Pro (206 g) a iPhonem 14 Pro Max (240 g). Nie jest tak cienki w swojej złożonej formie w stylu smartfona (oba najnowsze flagowce Apple mają grubość 7,85 mm), ale jest na podobnym boisku. Zwróć uwagę, że szklana wersja Magic V2 jest nieco grubsza i cięższa niż wariant wegańskiej skóry „Silk Black”, ma 10,1 mm i waży 237 g.

Złożony Honor Magic V2 (po prawej) jest prawie tak cienki jak iPhone 14 Pro (po lewej).

Wewnętrzny ekran ma przekątną 7,92 cala i prawie kwadratowe proporcje.

Kiedy zapytałem, Honor odmówił potwierdzenia, czy i kiedy Magic V2 może zostać wydany poza Chinami. Ale fakt, że proaktywnie zaoferował mi – pisarzowi mieszkającemu w Wielkiej Brytanii – próbkę recenzji sugeruje, że ma ambicje wprowadzenia na rynek międzynarodowy. I jego strategia wydawnicza z poprzednią Magia VS składany sugeruje, że jest skłonny (ostatecznie) dostarczyć V2 klientom w Europie, jeśli nie w USA.

W komunikacie prasowym Honor podkreśla pracę inżynierów, dzięki której Magic V2 jest tak cienki. Mówi się, że „zastrzeżona stal” stanowi 67 procent materiału w zawiasie i że ten materiał jest o 25 procent cieńszy i o 20 procent mocniejszy niż ten, którego firma użyła w Magic VS. Przeprojektowana konstrukcja nośna na zawiasie zmniejsza grubość o deklarowane 75 procent.

Reklama

Wypróbowując Honor Magic V2 dla siebie, podobało mi się, jak czuł się zawias w mojej nowej jednostce testowej. Jest zarówno gładszy, jak i mniej sztywny niż Magic VS, i jest bardziej satysfakcjonujący brzęk kiedy całkowicie się otworzy. Najważniejsze pytanie brzmi, jak dobrze zawias wytrzyma w czasie, zwłaszcza bez stopnia ochrony IP w zakresie odporności na kurz i wodę. W komunikacie prasowym Honor stwierdzono, że zawias powinien nadal wytrzymać 400 000 cykli składania, co przekłada się na około 100 otwarć i zamknięć dziennie przez 10 lat. Nadal jest widoczne zagięcie, ale podobnie jak w przypadku innych składanych urządzeń, łatwo je zignorować, gdy zaczniesz korzystać z urządzenia.

Ultimate Edition Magic V2 z tyłem z wegańskiej skóry.

Podobnie jak inne składane zabawki, Magic V2 można ustawić w pozycji półotwartej.

Oba ekrany Honor Magic V2 mają częstotliwość odświeżania 120 Hz. Zewnętrzny ekran ma rozmiar 6,43 cala, współczynnik proporcji 20: 9, rozdzielczość 2376 x 1060 i imponującą deklarowaną jasność szczytową 2500 nitów. Wewnętrzny składany wyświetlacz ma 7,92 cala, prawie kwadratową rozdzielczość 2344 x 2156 i szczytową jasność 1600 nitów. Nie mogłem uzyskać odpowiedzi na pytanie, czy Honor używa ultracienkiego szkła w konstrukcji wewnętrznego ekranu, ale wydaje mi się, że jest to plastik.

Oprogramowanie My Honor Magic V2 jest w fazie przedprodukcyjnej, więc nie jestem w stanie wypowiedzieć się na temat oprogramowania ani obsługi aparatu (poważnie, moja jednostka testowa nie miała nawet preinstalowanej klawiatury ekranowej; musiałem podłączyć zewnętrzną klawiaturę, aby załóż to). Nie wiem więc, czy Honor jest na dobrej drodze do naprawienia irytacji, które miałem z Magic VS, które dotyczyły głównie elementów niesprzętowych.

Poza tym specyfikacje Magic V2 są mniej więcej zgodne z jego poprzednikiem. Pomimo cieńszych wymiarów nadal otrzymujesz baterię 5000 mAh, którą można szybko naładować z mocą 66 W, a tym razem jest Snapdragon 8 Gen 2 zamiast Gen 1. Jest trzy tylne kamery (50-megapikselowy główny , 50-megapikselowy ultraszeroki i 20-megapikselowy teleobiektyw), duet aparatów do selfie (oba 16 megapikseli), 16 GB pamięci RAM i od 256 GB do 1 TB wbudowanej pamięci.

W Chinach będzie Magic V2 dostępne od 8999 JPY (około 1254 USD) i ma zostać wysłany do 27 lipca. Jest też Edycja ostateczna, czyli wersja, którą testowałem, ma do 1 TB pamięci i zawiera rysik w pudełku. Ta wersja zaczyna się od 11 999 JPY (około 1673 USD).

Od lewej do prawej: Honor’s Magic VS, Magic V2 i iPhone 14 Pro.

Fotografia autorstwa Jona Portera / The VergeSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kody QR mogą być ukrytym oszustwem typu phishing – ostrzega FTC

Federalna Komisja Handlu (FTC) ostrzegła społeczeństwo przed skanowaniem jakichkolwiek starych kodów QR blog z alertami konsumenckimi zeszły tydzień. Oczywiście ostrzeżenie sprowadza się...

W miarę zbliżania się premiery Apple rozpoczyna planowanie szkoleń Vision Pro dla pracowników sprzedaży detalicznej

Apple intensywnie się do tego przygotowuje Premiera detaliczna Vision Pro– wynika z nowego raportu z Bloomberga. Według doniesień Apple zaczęło planować sesje...

Włącz podwójne dotknięcie dowolnego zegarka Apple Watch: instrukcje

Jedną z głównych nowych funkcji Apple Watch Series 9 i Ultra 2 jest tak zwane „podwójne dotknięcie”, które pozwala użytkownikom kontrolować urządzenie do...
Advertisment