Najnowsza wersja zapoznawcza Androida 14 testuje nowe funkcje bezpieczeństwa i prywatności


Google właśnie wydało drugą wersję zapoznawczą programisty dla Androida 14, ponieważ twórcy aplikacji testują swoje programy pod kątem zmian, które nadejdą w tegorocznej dużej aktualizacji mobilnego systemu operacyjnego. Większość funkcji w najnowszej wersji została już wymieniona w pliku pierwsza wersja deweloperska Androida 14 w lutym, takie jak ulepszenia operacyjne urządzeń z Androidem, zmiany w uprawnieniach bezpieczeństwa aplikacji i prywatności oraz nowy interfejs API obsługujący logowanie bez hasła przy użyciu kluczy dostępu.

Wersja zapoznawcza Androida 14 zawiera również test Credential Manager, interfejsu API platformy, który obsługuje wiele metod logowania, takich jak klucze dostępu oraz federacyjne rozwiązania do logowania (takie jak opcja logowania się przez Google) wraz z tradycyjnymi kombinacjami nazwy użytkownika i hasła. Ten interfejs API nie jest całkiem nowy — wsparcie zostało uwzględnione w pierwszej wersji zapoznawczej Androida 14. Jednak od tego czasu Google wprowadziło ulepszenia interfejsu użytkownika na podstawie swoich wstępnych opinii. Niektóre usługi, np aplikacja do zarządzania hasłami Dashlane już drażnili się z integracją klucza dostępu, w oczekiwaniu na wydanie Androida 14 jeszcze w tym roku.

Aplikacje korzystające z selektora zdjęć Google pozwolą użytkownikowi kontrolować, jaki dostęp przyznają do biblioteki multimediów swojego urządzenia.
Obraz: Google

Android 14 zwiększy również prywatność, dając użytkownikom większą kontrolę nad sposobem udostępniania ich informacji. Firma Google zaktualizowała selektor zdjęć wprowadzony po raz pierwszy w Androidzie 13, aby umożliwić użytkownikom Androida 14 określenie, do których obrazów i filmów w aplikacjach urządzenia mają dostęp, zamiast zezwalać aplikacjom na dostęp do całej biblioteki multimediów.

Druga wersja zapoznawcza Androida 14 zawiera ulepszenia dotyczące kondycji systemu i żywotności baterii. Optymalizacje systemu zarządzania pamięcią Androida ograniczą aplikacje do używania niepotrzebnych zasobów podczas działania w tle. Więcej informacji o tym, co zawiera najnowsza wersja zapoznawcza Androida 14 dla programistów, można znaleźć w pełnym zestawieniu funkcji i aktualizacji na stronie Witryna programisty Androida.

Ta wczesna wersja zapoznawcza jest dostępna tylko dla deweloperskich użytkowników wersji zapoznawczej Androida 14 za pośrednictwem dowolnej z tych wersji pobieranie ręczne dla nowych użytkowników wersji zapoznawczej lub automatyczną aktualizację bezprzewodową dla tych, którzy już zarejestrowali się w wersji zapoznawczej. I tak nie ma tu zbyt wiele dla zwykłych użytkowników Androida, a te podglądy programistów mogą być niestabilne, co mogłoby powodować problemy dla każdego, kto nie jest zaznajomiony z uruchamianiem kompilacji programisty. Oczekuje się, że Android 14 beta pojawi się w kwietniu, a ostateczna wersja spodziewana jest w sierpniu 2023 r.

ReklamaSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!