Najnowsza aktualizacja Halide wprowadza tryb makro iPhone’a 13 Pro do starszych iPhone’ów


Halogenek to jedna z najlepszych aplikacji fotograficznych na iPhone’a, a firma właśnie zaktualizowała swoją aplikację o nową funkcję makro, zaprojektowaną, aby idealnie uzupełnić nowy tryb makro, który Apple dodał w tegorocznych modelach iPhone’a 13 Pro.

Ale aktualizacja 2.5 Halide nie tylko dodaje obsługę istniejącej funkcji makr iPhone’a 13 Pro, którą stworzył Apple. Posuwa się o krok dalej i dodaje tryb makro również dla starszych iPhone’ów, wykorzystując silnik neuronowy firmy Apple do „uwydatniania szczegółów w oparciu o sztuczną inteligencję”, który wykorzystuje sieć neuronową, aby wycisnąć dodatkowe szczegóły ze zbliżenia, nawet jeśli przyciąć.

Zbliż zdjęcia zrobione za pomocą Halide 2.5 w trybie zwykłym (po lewej) i nowym trybie makro (po prawej) na iPhonie 12 Pro.

„Oficjalny” tryb makro w iPhonie 13 Pro i 13 Pro Max wykorzystuje nowy ultraszerokokątny obiektyw, który Apple oferuje w swoich bardziej premium modelach, który – w przeciwieństwie do ultraszerokokątnego w zwykłych modelach iPhone’a 13 lub starszych iPhone’ach – dodaje tryb autofokusa, który umożliwia fotografowanie z bardzo bliska.

Halide naśladuje ten efekt na dwa sposoby: po pierwsze, określa, który obiektyw aparatu w twoim urządzeniu może skupić się najbliżej, a następnie aplikacja oferuje kontrolę ostrości „submilimetrową”, aby uzyskać idealne ujęcie. Następnie wykorzystuje wspomnianą wcześniej funkcję „Neural Macro”, aby przeskalować obraz, umożliwiając uzyskanie ostrych zdjęć nawet przy przycięciu 2x lub 3x.

Reklama

Aby korzystać z trybu makro w Halide, musisz najpierw zaktualizować swoją wersję aplikacji do Halide 2.5 ze sklepu App Store. Następnie dotknij przycisku „AF”, aby wyłączyć autofokus, co spowoduje wyświetlenie menu ręcznego ustawiania ostrości, w którym będziesz mógł dotknąć nowej ikony kwiatka, aby włączyć tryb makro.

Udało mi się krótko przetestować wersję beta nowej aktualizacji na moim iPhonie 12 Pro, a wyniki są imponujące. To wciąż nie jest na poziomie możliwości makro iPhone’a 13 Pro – wciąż istnieją ograniczenia co do tego, co starszy sprzęt jest fizycznie zdolny – ale z pewnością jest to lepsze rozwiązanie niż po prostu trzymanie telefonu blisko tematu i nadzieja na najlepsze i zabawne narzędzie do zabawy. I chociaż nie mam pod ręką iPhone’a 13 Pro do dalszego testowania, Halide mówi, że jego tryb makro ulepsza tę funkcję, zapewniając jeszcze lepsze zdjęcia makro.

Tryb makro z Halide 2.5, nakręcony iPhonem 12 Pro
Chaim Gartenberg / Pogranicze

Tryb makro z Halide 2.5, nakręcony iPhonem 12 Pro
Chaim Gartenberg / Pogranicze

Nowy dodatek do trybu makro działa na każdym iPhonie, który oferuje Neural Engine firmy Apple (w tym iPhone 8 i wszystkie kolejne wersje) i jest bezpłatną aktualizacją dla posiadaczy Halide. Sam Halide można pobrać bezpłatnie z App Store z siedmiodniowym bezpłatnym okresem próbnym i można go kupić za 2,99 USD miesięcznie lub 11,99 USD rocznie za subskrypcję lub stałą cenę 49,99 USD z góry.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

2021 MacBook Pro nie może się ładować po wyłączeniu, użytkownicy zgłaszają również problemy z kartą SD

Apple wypuściło swój nowy MacBook Pro 2021 w zeszłym miesiącu. Teraz, gdy...

Zgrabne mikrofony Kondensator Worker Bee II już dostępny w sklepach w USA

Neat Microphones, innowacyjna marka wysokiej jakości cyfrowych mikrofonów USB i mikrofonów analogowych firmy Turtle Beach Corporation (Nasdaq: HEAR), ogłosiła dzisiaj, że Worker Bee...

Techniki szpiegowskie stają się zaawansowane technologicznie – dlaczego MI6 inwestuje w startupy

Dziękuję, że dołączyłeś! Uzyskaj dostęp do swojego Pro+ Treść poniżej. 7 grudnia 2021 Techniki szpiegowskie stają się zaawansowane technologicznie – dlaczego MI6 inwestuje w startupy Udostępnij ten...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!