Najlepsze najlepsze aplikacje do śledzenia snu dla Apple Watch


Śledzenie snu za pomocą zegarka Apple Watch to świetny sposób na uzyskanie nowego wglądu w nawyki i trendy związane ze snem na przestrzeni czasu. Istnieje wiele różnych aplikacji do śledzenia snu dostępnych dla Apple Watch, w tym opcje natywne od samego Apple.

Czytaj dalej, gdy podsumowujemy najlepsze aplikacje do śledzenia snu dla Apple Watch, porównując własne rozwiązanie Apple z konkurencją.

Natywne śledzenie snu Apple Watch

Wraz z wydaniem systemu watchOS 7 w 2020 r. Apple Watch dodał oficjalne wsparcie dla śledzenie snu bez potrzeby korzystania z aplikacji innej firmy.

Poszliśmy na rękę z doświadczenie, kiedy został wydanywyjaśniając, że Apple łączy funkcje śledzenia snu Apple Watch z nowymi funkcjami iPhone’a, takimi jak Wind Down i Wake Up, aby zapewnić bezproblemowe korzystanie z różnych urządzeń.

Na zegarku Apple Watch dostępna jest nowa aplikacja do spania, a także tryb uśpienia, który ukrywa zwykłą tarczę zegarka i zamiast tego pokazuje aktualny czas, a także godzinę, na którą ustawiony jest alarm. Wyłącza również funkcje takie jak podnieś, aby obudzić, więc tarcza zegarka nie świeci się w środku nocy.

Reklama

Aby wyświetlić dane dotyczące snu śledzone przez zegarek Apple Watch, możesz przejść do aplikacji Sen na zegarku Apple Watch lub aplikacji Zdrowie na iPhonie. Rzeczywiste dane tutaj są ograniczone. Apple po prostu pokazuje czas snu, a także zakres tętna. Tam aplikacje innych firm nadal okazują się przydatne. Mogą zaoferować znacznie więcej danych niż natywna implementacja Apple i nie trzeba czekać do jesieni, aby zacząć.

A co z żywotnością baterii?

Zanim zaczniesz śledzić swój sen za pomocą Apple Watch, musisz zaplanować czas ładowania zegarka. Istnieją tutaj dwie podstawowe opcje: przed snem lub po przebudzeniu rano. Jedna kluczowa zmiana dla mnie była umieszczając dodatkową ładowarkę Apple Watch przy moim biurku, a nie na szafce nocnej.

Dla mnie znacznie łatwiej jest ładować przed snem każdej nocy. Jeśli położę zegarek Apple Watch na ładowarce około 20:00, po tym, jak osiągnąłem już swój cel stoiska na ten dzień, zwykle jest on w pełni naładowany, zanim pójdę spać o 21:30, a kiedy się obudzę rano prawie zawsze mam więcej niż 90% baterii — więcej niż wystarczająco, aby przetrwać cały dzień.

Plus, w dni, kiedy potrzebuję doładowania w ciągu dnia, mając dodatkowa ładowarka Apple Watch na moim biurku znacznie to ułatwia.

To działa idealnie dla mnie, ale twoja rutyna jest prawdopodobnie inna niż moja. Kluczem jest wymyślenie planu, który możesz powielać każdego dnia. Niezależnie od tego, czy ładujesz rano, czy wieczorem, czy też łączysz jedno i drugie, zmiana nawyków związanych z ładowaniem zegarka Apple Watch jest o wiele łatwiejsza niż myślisz.

Oczywiście zawsze istnieje również możliwość zmiany przeznaczenia starego zegarka Apple Watch na swój dedykowany „zegarek do spania”. 9to5Mac’s Zac Hall wcześniej wyjaśnił, jak to zrobić. Można było też odebrać ok używany lub odnowiony starszy zegarek Apple model, aby to zrobić.

Po ustaleniu procedury ładowania zegarka Apple Watch czas wybrać aplikację do śledzenia snu. Istnieje kilka różnych opcji.

Automatyczne uśpienie

AutoSleep to prawdopodobnie najpopularniejsza aplikacja do śledzenia snu Apple Watch w App Store i nie bez powodu. Zapewnia jedne z najbardziej szczegółowych danych, w tym szczegółowe spojrzenie na sen, jakość snu, tętno, głęboki sen i wiele więcej.

AutoSleep wykorzystuje system pierścieni, aby pomóc Ci monitorować te kluczowe statystyki. Główny interfejs pokazuje dzwonki dla snu, jakości snu, głębokiego snu i uderzeń na minutę. Wszystkie te dane mają jednak swoją cenę, a interfejs AutoSleep może wydawać się nieco przytłaczający, gdy zagłębisz się we wszystkie dostępne dane. Jednak ostatnie zmiany w aplikacji znacznie ułatwiły przeglądanie zestawienia wszystkich tych danych.

AutoSleep oferuje również doskonałą aplikację Apple Watch, która ułatwia szybkie spojrzenie na dane dotyczące snu z bieżącego dnia. Istnieje również wynik „gotowości”, który próbuje przewidzieć, jak jesteś gotowy na dany dzień na podstawie snu tej nocy.

Więcej o automatycznym uśpieniu:

Funkcja AutoSleep jest dostępna na App Store za 4,99 USD jako jednorazowy zakup.

Sen++

Sleep ++ to kolejna popularna aplikacja do śledzenia snu dla Apple Watch z obsługą automatycznego wykrywania snu, przypomnień o porze spania, celów snu i innych. W aplikacji Sleep++ główny interfejs zapewnia szczegółowy wgląd w Twoje nawyki związane ze snem w ciągu ostatnich kilku dni.

Podobnie jak jego konkurenci, Sleep++ oferuje również sporo danych na temat trendów snu, cykli, faz i innych. Możesz także zobaczyć szczegółową oś czasu swojego snu, w tym kiedy byłeś spokojny, niespokojny i przebudzony, ze szczególnie schludnym spojrzeniem na to, kiedy miał miejsce twój „najlepszy sen”.

Sen++ również niedawno dodane nowy, przydatny „Ocena gotowości”, dzięki któremu łatwo zorientować się, kiedy należy odpocząć i naładować baterie na następny dzień.

Jedną z najlepszych rzeczy w Sleep++ jest to, że jest całkowicie darmowy, z opcjonalnym zakupem w aplikacji, aby usunąć reklamy. Jeśli szukasz bogatego w dane automatycznego monitora snu Apple Watch, jesteś pobierz Sleep++ z App Store.

Poduszka

Kiedy prawie trzy lata temu pisałem o aplikacjach do spania dla Apple Watch, poduszka była opcją, której wtedy nie znałem, ale wiele 9to5Mac czytelnicy zasugerowali, żebym spróbował. Dzięki funkcjom, takim jak automatyczne wykrywanie snu i analiza tętna, Pillow idealnie pasuje do reszty rynku.

Jedną z kluczowych cech Pillow jest obsługa nagrywania ważnych wydarzeń audio przez całą noc. Oznacza to, że aplikacja może śledzić dane, w tym chrapanie, bezdech senny i mówienie przez sen, ale największym zastrzeżeniem jest to, że wykrywanie hałasu działa tylko w trybie ręcznym.

Istnieje również obsługa przeglądania szczegółowych trendów snu w czasie, spersonalizowanych rekomendacji i nie tylko. Możesz wypróbować poduszkę na App Store za darmo z zakupami w aplikacji.

NapBot

NapBot jest względnie nowym użytkownikiem śledzenia snu Apple Watch i szybko staje się jedną z najpotężniejszych opcji. NapBot wykorzystuje uczenie maszynowe do automatycznego śledzenia snu, co pozwala zobaczyć szczegóły dotyczące faz, trendów i nie tylko.

NapBot oferuje imponującą ilość danych w imponująco łatwym w obsłudze interfejsie. Zakładka „Kalendarz” w aplikacji pozwala uzyskać szczegółowy wgląd w sen każdego dnia, a także wybrać konkretny dzień, aby wyświetlić bardziej szczegółowe informacje na temat tętna i faz.

NapBot właśnie uruchomił także swoją pierwszą aplikację Apple Watch, która jest całkowicie niezależna od iPhone’a. Obecnie pozwala zobaczyć tylko sen z poprzedniego dnia, ale miejmy nadzieję, że z czasem doda więcej możliwości i danych historycznych.

NapBot to najnowsza aplikacja do śledzenia snu Apple Watch, ale szybko staje się też moją ulubioną. Możesz pobierz ją bezpłatnie z App Store z zakupami w aplikacji.

Sen Zegarek

SleepWatch to jedna z najpopularniejszych aplikacji do śledzenia snu na iPhonie i Apple Watch. Ma ponad 300 000 ocen w App Store ze średnią ponad 4,5 gwiazdki. Aplikacja oferuje szereg zaawansowanych funkcji gromadzenia danych, w tym:

 • Całkowity czas snu
 • Rytm snu
 • Zanurzanie HR
 • HRV snu
 • 2-dniowy cel snu
 • Spokojny sen
 • Zakłócenia snu
 • Tlen we krwi snu

Sleepwatch jest dostępny w App Store do bezpłatnego pobrania z subskrypcją w aplikacji za 4,99 USD miesięcznie za odblokowanie każdej funkcji.

Cykl snu

Wreszcie, mamy Sleep Cycle, który oferuje aplikacje na iPhone’a i Apple Watch. Sleep Cycle wyróżnia się szeregiem unikalnych funkcji, takich jak integracja Philips Hue, inteligentny budzik, unikalne dane i trendy i nie tylko.

 • Analiza snu z opatentowaną technologią dźwięku Sleep Cycle lub akcelerometrem
 • Odłóż, potrząsając lub lekko stukając dwukrotnie telefon
 • Konfigurowalne okno budzenia. Od natychmiastowego (zwykły budzik), do 45 minut
 • Rejestrator dźwięku i trendy – Rejestruj chrapanie, mówienie przez sen i inne dźwięki oraz przeglądaj swoje trendy
 • Trendy – zbieraj długoterminowe trendy dotyczące wzorców snu
 • Porównanie danych — porównaj swoje wzorce snu ze światowymi statystykami snu
 • Pogoda i sen — zobacz, jak różne rodzaje pogody wpływają na jakość snu
 • Notatki dotyczące snu — zobacz, jak zdarzenia takie jak picie kawy, stres, ćwiczenia lub późne jedzenie wpływają na jakość snu
 • Obsługa żarówek Philips HUE — symuluj naturalny wschód słońca, aby zapewnić sobie jeszcze łagodniejszą pobudkę

Cykl uśpienia jest dostępny na App Store do pobrania za darmo z zakupami w aplikacji, aby odblokować pełny zestaw funkcji premium.

Który powinieneś wybrać?

Pomimo wszystkich nowych podmiotów w branży śledzenia snu Apple Watch, nadal uważam, że AutoSleep jest najpotężniejszą opcją. AutoSleep oferuje bardzo danych i możesz wybierać, czy chcesz wczytać się w nie za dużo.

Dodatkowo łączę dane AutoSleep z funkcjami wprowadzonymi w systemach watchOS 7 i iOS 14. Nadal możesz korzystać z funkcji takich jak Odpoczynek i Tryb uśpienia oraz śledzić dane za pomocą zewnętrznych źródeł, takich jak AutoSleep.

Kluczem, niezależnie od wybranej aplikacji, jest upewnienie się, że istnieje jakaś funkcja automatycznego wykrywania snu. Zmniejsza to tarcie i oznacza, że ​​nie musisz pamiętać o ręcznym rozpoczynaniu sesji śledzenia snu każdej nocy przed snem. Zamiast tego zegarek Apple Watch może śledzić Twój sen w tle, bez żadnej interakcji z Twojej strony.

Te aplikacje integrują się również z aplikacją Apple Health, co oznacza, że ​​możesz uzyskać przegląd danych dotyczących snu wraz ze wszystkim innym w aplikacji Health. Aplikacja Zdrowie jest przydatna do śledzenia długoterminowych trendów i średnich, ale jeśli chcesz uzyskać szczegółowe dane, musisz przejść do wybranej aplikacji innej firmy.

Oczywiście, krążą też plotki że Apple Watch Series 8 zapewni jeszcze bardziej zaawansowane funkcje śledzenia snu dzięki ulepszonemu sprzętowi. Będziemy musieli zobaczyć, co to dokładnie oznacza i czy aplikacje innych firm mogą wykorzystywać te informacje.

Czy monitorujesz swój sen za pomocą Apple Watch? Którą aplikację wolisz? Daj nam znać w komentarzach!

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!