Najlepsze jak dotąd gry wideo 2024 roku


Gry znów są dziwne!

Nie zrozum nas źle, Rok 2023 był rokiem wszechczasów. Mamy nowe Zelda I Mario. Rdzeń pancerny I Brama Baldura obudził się ze snu kriogenicznego. Alana Wake’a wzrosła z działki na Cmentarzu IP Gier Wideo, natomiast Uliczny wojownik 6 zachował się jak Uliczny wojownik 5 nigdy się nie wydarzyło. Ale chociaż rok 2023 był niezapomnianym rokiem dla kultowych marek, nie był zaskakujący. Nikt nie lekceważył Nintendo, FromSoftware i Capcomu.

Z drugiej strony rok 2024 był nieprzewidywalny! Do naszych ulubionych gier zalicza się parodia Pokémonów z bronią, zaskakująco popularna kontynuacja w zupełnie innym gatunku niż jej mało popularna poprzedniczka oraz potężna gra RPG, w której zreformowana yakuza odtwarza Animal Crossing ze zboczeńcami i wysypiskami śmieci.

To rok prawdziwych wariatów (to my, jesteśmy wariatami) — tych, którzy czują mrowienie na skórze i rozszerzają źrenice, gdy na dole recenzji widzą „7/10”. To jest osoba, która nie chce doskonałego remake’u Ostateczna fantazja 7; chcą Ostateczna fantazja 7 wrzucony do kosmicznego blendera i przepłynął do ich przełyku.

Może minąć dziesięć lat, zanim doczekamy się kolejnego roku, takiego jak 2023, ale nie przeszkadza nam to. Bez klasycznej pozycji z ukochanej serii wydawanej co miesiąc, jest miejsce na nowe, dziwne i nieoczekiwane.

Gry na tej liście zostaną posortowane w odwrotnej kolejności chronologicznej, więc najnowsze wydania zawsze będą wyświetlane jako pierwsze. Na końcu mamy też krótką sekcję poświęconą premierom z końca 2023 r., których nie mieliśmy czasu uwzględnić w zeszłorocznej liście najlepszych przebojów.


Jak dotąd najlepsze gry 2024 roku

Lysfanga: Wojownik zmiany czasu

Reklama

Zdjęcie: Studio Sand Door/Quantic Dream

Gdzie grać: komputer

Lysfanga to gra dla jednego gracza dla osób, które chciałyby lepiej zaplanować czas na gry wieloosobowe. Akcja rozgrywa się w starożytnym królestwie i drużyna bohaterów musi współpracować, aby zniszczyć zło i rozwiązać zagadki. Twist: Jeden gracz kontroluje wszystkie postacie, nakładając jeden bieg przez arenę na drugi. I kolejny. I kolejny, kolejny i…

Każda walka toczy się na arenie zatłoczonej zbyt dużą liczbą wrogów, aby zmiażdżyć ją w ograniczonym czasie. Kiedy zegar wybije zero, bitwa się nie kończy; uruchamia się ponownie. Teraz gracz jest wspierany przez partnera AI odtwarzającego jego poprzedni przebieg. Gracz wielokrotnie powtarza ten proces, gromadząc tłum klonów, które pomagają mu przejść poziom. Prawdziwą zabawą nie jest walka, ale rozwiązywanie małych zagadek, które wymagają wielu kopii siebie, aby przełączać przełączniki i wyprowadzać potężne ataki dokładnie w tym samym czasie. W takich chwilach czujesz się mniej jak bohater, a bardziej jak najlepszy choreograf na świecie. —Chrisa Planta

Wygnańcy: Duchy Nowego Edenu

Red, żywy brodaty mężczyzna i Antea, widmowa kobieta, trzymają się za ręce i pochylają razem głowy w Banishers: Ghosts of New Eden

Obraz: Nie kiwaj głową/skup się na rozrywce

Gdzie grać: PlayStation 5, Xbox Series X, PC

Australijska autorka Christina Stead napisała kiedyś, że każda historia miłosna to historia o duchach. To zdanie doskonale oddaje tradycję gotyckiego romansu, tak bogato eksplorowaną w literaturze, ale rzadko w grach.

Wygnańcy rzuca się na tę myśl, obsadzając graczy w roli Reda i Antei, pary egzorcystów wysłanych do kolonialnej Nowej Anglii, aby uporać się z nawiedzeniem, które szybko kończy się niepowodzeniem. Antea zostaje zabita, a w trakcie gry Red musi zdecydować się podążać za miłością lub obowiązkiem, albo wypędzając swojego ducha do zaświatów, albo wykorzystując swoją okultystyczną wiedzę, aby ją wskrzesić.

Wygnańcy to powolna, przemyślana gra RPG, która rozważa, na ile sposobów może być nawiedzone miejsce, a jej emocjonalny wydźwięk stanowi okropne pytanie: Czy pracujesz nad ponownym spotkaniem, czy długim pożegnaniem? —Joshua Rivera

Helldivers 2

Helldiver pokryty jest neonową krwią obcych robaków w grze Helldiver 2 na planecie w dżungli

Zdjęcie: Studio gier Arrowhead

Gdzie grać: PlayStation 5, komputer

Helldivers 2 to jedna z najlepszych niespodzianek roku, całkowicie zmieniająca podejście z oryginalnej gry, aby stworzyć zabawną i wciągającą strzelankę drużynową, która przypomina to, co najlepsze Żołnierze statku kosmicznego gra mógłbyś ewentualnie poprosić.

Duża część humoru w grze wywodzi się z przesadnej satyry na Super Ziemię i jej celu, jakim jest szerzenie demokracji za pomocą kul i ognia piekielnego. Ale Helldivers 2 wykorzystuje także fizykę ragdoll i przyjazny ogień, aby tworzyć zabawne momenty podczas zabawy, nie tylko w narracyjnych stylizacjach.

A gra po prostu daje satysfakcję. Dzięki przeplatającym się pętlom rozgrywki, satysfakcjonującej mechanice strzelania oraz głębi systemu podstępów i zróżnicowanym wrogom w grze, jest to jedna z najlepszych strzelanek roku. Nie przegap tego. –Pete’a Volka

Jak smok: nieskończone bogactwo

Zrzut ekranu z Like a Dragon: Infinite Wealth przedstawiający czterech głównych bohaterów

Zdjęcie: Studio Ryu Ga Gotoku/Sega

Gdzie grać: PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One, Xbox Series X, PC

Rozległa gra RPG o złotym sercu, Nieskończone bogactwo kontynuuje zaangażowanie marki Like a Dragon (z domu Yakuza) w poważne narracje o sile przyjaźni, różnorodności w zabawie i absurdalnie głupiej zabawie.

Nieskończone bogactwoHistoria rozciąga się na Hawaje i wiele miast w Japonii i obejmuje pozornie nieskończoną gamę zajęć. Jest tam typowy bufet małych minigier: gry sportowe, gry karciane, gry randkowe, gry kolekcjonerskie i tak dalej. Ale trio wyspa Dondoko inspirowana Animal Crossing, Zwariowana taksówkainspirowane Crazy Eats i przezabawna parodia powracających Pokémonów Sujimon są zabawne, wciągające i wystarczająco głębokie, aby uzasadnić swoje własne miejsce na tej liście. I oni wszyscy są po prostu część z Nieskończone bogactwo doświadczenie.

W sercu tego wszystkiego znajduje się słodki Ichiban Kasuga, zawsze niestrudzenie optymistyczny i wspierający niemal wszystkich, do tego stopnia, że ​​wielokrotnie zamienia swoich wrogów w przyjaciół na całe życie. I podczas gdy Nieskończone bogactwo Technicznie rzecz biorąc, nie jest to antologia, ma z nimi coś wspólnego: jeśli nie podoba ci się to, co aktualnie robisz, po prostu poczekaj chwilę. Niedługo będziesz robić coś zupełnie innego. –PV

Tekkena 8

King wskazuje na wrogiego myśliwca pośrodku ośmiokąta w Tekken 8

Zdjęcie: Bandai Namco

Gdzie grać: PlayStation 5, Xbox Series X, PC

Tekkena 8 to szwedzki stół nabytych smaków upchnięty w blenderze i ustawiony na overdrive. z zestawem samochodów klaunów wypełnionym OC Edgelord, laskami i niedźwiedziami. Dostępny jest układ przycisków oparty na kończynach i listy ruchów, które wydają się przewijać w nieskończoność, z urzekającym podkładem składającym się z pulsujących, agresywnych rave beatów. I niedźwiedzie! Czy wspominałem o niedźwiedziach? Jest ich dwóch.

Podczas gdy niedawne Uliczny wojownik 6 wydaje się, że został starannie zaprojektowany, aby być najbardziej atrakcyjną bijatyką w historii, Tekkena 8 postawiła sobie za cel bycie jak najbardziej Tekkena bijatyka kiedykolwiek. I chłopcze, udało się! —Patryk Gill

Palworld

Bohater Palworld stoi przed Palboxem, próbując przenieść bazę w Palworld.

Zdjęcie: Pocketpair za pośrednictwem Polygon

Gdzie grać: Xbox Series X, Xbox One, PC

Trudno znaleźć na to słowa rozmawiać o Palworld. W ciągu jednego miesiąca gra stała się wirusowy hitsprzedając ponad 8 000 000 egzemplarzy w sześć dni i stając się przedmiotem masowej krytyki w Internecie. Jednak za tym negatywnym nastawieniem i szumem kryje się faktyczna gra.

Palworld to hybrydowy potwór gry wideo. Gracze prawdopodobnie rozpoznają wpływ kilku gier, takich jak Fortnite Lub Legenda Zeldy: Breath of the Wild. Pomimo różnych gatunków, z których czerpie, Palworld w głębi serca jest grą o przetrwaniu. Będziesz budować rozległe obozy, eksplorować szeroki świat i robić to wraz ze złapanymi stworzeniami podobnymi do Pokémonów zwany Pals. Wciąż znajduje się we wczesnym dostępie i nie jest najbardziej dopracowaną grą na świecie, ale jej szorstkie krawędzie to wynagradzają śmieszne chwile z przyjaciółmi. Jeśli szukasz lekkiej gry o przetrwaniu, w którą możesz grać z innymi, polecam ją. —Ana Diaz

Prince of Persia: Zaginiona korona

Sargon z wyciągniętymi ostrzami odwraca wzrok od aparatu i kieruje się w stronę potężnej bestii wynurzającej się z wirujących pustynnych piasków.  Potwór ma na imię Jahandar i upomina Sargona, mówiąc: „Twoje życie kończy się tutaj”.

Zdjęcie: Ubisoft Montpellier/Ubisoft za pośrednictwem Polygon

Gdzie grać: Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One, PC

Prince of Persia: Zaginiona korona jest tak dobry w tym, co robi, że możemy potrzebować nowej nazwy dla „Metroidvania”. Persiavania? Metroid… książę… ia? Spójrz, twórcy słów mogą spierać się co do dokładnego sformułowania, ale kwestia pozostaje niezmienna: rzadko zdarza się, aby gra natychmiast zyskała miano totemu.

Zaginiona korona to początkowo po prostu kompetentna platformówka, w której poruszasz się po bizantyjskim pałacu przypominającym labirynt, a trasy rozwijają się w miarę postępów. Wtedy uświadamiasz sobie skrupulatność jego montażu. Całkowicie pozbawiony wzdęć, ani jednego piksela nie na miejscu, Zaginiona korona to nie tylko jedna z najlepszych gier roku — to jedna z najlepszych gier tej generacji. —Ariego Notisa

Najlepsze gry z końca 2023 r., których nie mogliśmy wziąć pod uwagę w zeszłym roku

(the) Apolog Gnorpa

Pozornie nieskończona liczba maleńkich postaci na czarnym ekranie w (the) Gnorp Apologue.

Zdjęcie: Myco

Gdzie grać: komputer

Uderz w głaz. Zbieraj odłamki. Badaj ulepszenia, dzięki czemu możesz mocniej uderzać w głaz, szybciej zbierać odłamki i mądrzej badać ulepszenia, dzięki czemu możesz… cóż, rozumiesz, o co chodzi.

(the) Apolog Gnorpa to bezczynna gra, która wygląda jak gry, w które grałem na szkolnym komputerze DOC w pierwszej klasie. Ale (the) Gnorp Apologue zdolność pochłonięcia mojego dnia zawdzięcza więcej nowoczesnym, bezczynnym klejnotom, takim jak Klikacz ciastek, Uniwersalne spinacze biuroweI Pudełko cukierków 2. Jeśli nie słyszałeś o tych grach, proszę, wybacz mi to, co uwolniłem od twojego ograniczonego czasu w tym wszechświecie.

A jeśli grałeś w te gry, znasz ćwiczenie. Życzę powodzenia swoim przyjaciołom i rodzinie. Nie zobaczysz ich, dopóki nie uderzysz w głaz, nie zbierzesz odłamków, nie sprawdzisz ulepszeń i nie zdecydujesz się usunąć tego pliku ze swojego komputera w akcie samozachowawczym. — KP

Zabójcza Firma

Obraz z gry wideo Lethal Company z podstawowym awatarem badacza kosmosu piszącego na konsoli komputerowej w pomarańczowym garniturze, w pobliżu innych podobnie ozdobionych awatarów.

Zdjęcie: Zeekerss

Gdzie grać: komputer

Horrory są dla mnie trudne do sprzedania, głównie dlatego, że jestem wielkim, przerażającym kotem. Jednakże jestem pełen uznania dla Zabójcza Firma, opracowany przez solowego twórcę, którym jest Zeekerss. W grze ty i maksymalnie troje znajomych mobilizujecie się jako oblężeni pracownicy, którzy wyszukują zasoby z obcych planet, aby odsprzedać je swojemu pracodawcy i ustalić limit. Podczas eksploracji tych obcych miejsc Twoim zadaniem i twoją grupą jest uniknięcie plagi wielu przerażających potworów występujących w każdym biomie.

Zabójcza Firma to absolutny bunt. Gra może zawierać jump-scary, ale naprawdę skłania się także do slapstickowych wybryków. Przypadkowe zgony w krętych metalowych korytarzach są dziesiątkami, podobnie jak śmiech. Według mnie te elementy komediowe pomogły uczynić grę bardziej przystępną jako horror. Jedyną wadą jest to, że do gry potrzebujesz praktycznie czteroosobowej grupy, a nawet wtedy gra może być dość trudna. Szukaj tam pracy na własne ryzyko! — ADSource link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Linia Razer Huntsman V3 Pro z analogowymi przełącznikami optycznymi Gen-2 uwalnia precyzję

W konkurencyjnym świecie gier, gdzie liczy się każda milisekunda, narzędzia, którymi posługujesz się, mogą zadecydować o porażce lub zwycięstwie. Każde naciśnięcie klawisza...

Jak Bitcoin może wspomóc wzrost w rozwijających się gospodarkach

Wiele krajów rozwijających się niewątpliwie doświadczyło swoich problemów gospodarczych. Niektóre z tych krajów mają niestabilne i niezaufane waluty fiducjarne. W związku z tym przyjmują...

Nowe narzędzie do projektowania WaveForming firmy Trinnov zaleca układ pomieszczenia w celu optymalizacji wydajności dźwięku

Trinnov Audio, francuski producent zaawansowanych procesorów audio dla kina domowego, high-end audio i kin komercyjnych, ogłosił wprowadzenie na rynek narzędzia do projektowania dla...
Advertisment