Najlepsze horrory 2023 roku według stopnia przerażenia


Horror już wygląda świetnie w 2023 roku. Są uznani mistrzowie wykonują jedne z najlepszych prac od latniezaprzeczalne nowe talenty robiąc z nimi fale pierwsza lub druga duża funkcjaI stare franczyzy bijąc rekordy kasowe. A to wciąż dopiero marzec.

Przy tak wielu dobrych horrorach wydanych w ciągu zaledwie kilku miesięcy, nadszedł czas, aby zacząć wymieniać najlepsze z najlepszych i dawać opcje dla każdego, od przestraszonych kotów, przez ciekawskich horrorów, po dziwaków (w dobrym tego słowa znaczeniu), którzy nie mogę się nacieszyć strachem i krwią. Bez względu na to, co lubisz, prawdopodobnie jest już dla Ciebie horror z 2023 roku i aby pomóc Ci go znaleźć, stworzyliśmy listę najlepszych jak dotąd horrorów roku, uszeregowanych według prawdopodobieństwa, że ​​cię zmrozi – i co rodzaj chłodu, który może być.

Ponieważ każdy zasługuje na dokładnie taki strach, jaki chce, zamówiliśmy go na podstawie przerażenia. Straszność nie jest łatwą rzeczą do zdefiniowania, więc podzieliliśmy temat na dwie kategorie: terror, który może być wszystkim, od przerażania po coś naprawdę przerażającego, oraz gore, który dotyczy tego, jak krwawy staje się film. Każda kategoria otrzymuje ocenę na pięć, a następnie dodajemy dwie liczby, aby uzyskać (mniej lub bardziej) naukowy wynik przerażający.

Więc dla każdego, kto szuka dobrego strachu, oto najlepsze horrory z 2023 roku (jak dotąd), uszeregowane od najmniej do najbardziej przerażającego. Aby uzyskać szersze spojrzenie na rok w filmach, oto nasza lista najlepsze filmy 2023 roku dotychczas.


M3GAN

Reklama

Obraz: Universal Pictures

Czas pracy: 1h 42m
Dyrektor: Gerarda Johnstone’a
Rzucać: Allison Williams, Violet McGraw, Ronny Chieng

Komedia grozy z naciskiem na komedię, M3GAN jest z pewnością jednym z najbardziej zabawnych i najmniej przerażających filmów na tej liście. To też jeden z najlepszych. Historia opowiada o mającej obsesję na punkcie kariery inżyniera zabawek o imieniu Gemma, której zadaniem jest opieka nad swoją niedawno osieroconą siostrzenicą, Cady. Zamiast faktycznie cokolwiek robić, Gemma buduje robota, który ma być rodzicem Cady, i sprawy szybko wymykają się spod kontroli. Następują morderstwa i chaos, ale dzięki ciągłej fali żartów i ocenie PG-13 film pozostaje zabawny i przerażający, nie wychodząc zbyt daleko poza strefę komfortu prawie każdego kinomana. —Austina Goslina

Jak przerażający jest M3GAN?

Całkowita ocena przerażenia: 3/10

M3GAN jest dostępny do transmisji strumieniowej Paw. Jest również dostępny do wypożyczenia lub zakupu w wersji cyfrowej na Amazonka, Telewizor appleGoogle Play i Wudu.

Chory

Kobieta w okularach przeciwsłonecznych i niebieskiej masce siedzi za kierownicą pojazdu z pasażerem obok niej w fioletowej masce.

Obraz: Paw

Czas działania: 1h 23m
Dyrektor: Johna Hyamsa
Rzucać: Gideon Adlon, Betlejem Million, Dylan Sprayberry

John Hyams jest jednym z moich ulubionych współczesnych reżyserów, więc nic dziwnego, że jego slasher COVID-19 Chory działało dobrze dla mnie, mimo że wiele elementów COVID w filmie nie wylądowało. Współczesny mistrz napięcia, tempa i brutalnych scen akcji, wszystko to składa się w zręczny 80-minutowy pakiet, podążający za dwoma studentami, którzy podróżują do chaty w lesie na początku wybuchu epidemii COVID i spotykają nieoczekiwanego gościa .

Bardziej napięty niż przerażający, mimo to jest w tym trochę krwi, w tym kilka złamanych kości i kilka tryskających krwią. —Pete Volk

Jak straszny jest chory?

Całkowita ocena przerażenia: 5/10

Chory jest dostępny do transmisji strumieniowej Paw.

Basen bez krawędzi

James (Alexander Skarsgård) w zbliżeniu kapie krwią z ust, klęcząc i mając na sobie czarną psią obrożę w Infinity Pool

Obraz: Neon

Czas działania: 1h 57m
Dyrektor: Brandona Cronenberga
Rzucać: Alexander Skarsgård, Mia Goth, Cleopatra Coleman

Trzecią cechą Brandona Cronenberga jest dystopijna wizja świata jako nic więcej niż plac zabaw dla najbogatszych (tak, nawet bardziej niż już jest). Akcja filmu rozgrywa się w kurorcie, do którego bogaci wyjeżdżają, aby uciec do kraju, w którym wszystkie surowe prawa można nagiąć, złamać lub w inny sposób przekręcić, jeśli masz pieniądze. Jest klonowanie, imprezy z morderstwami, napędzane narkotykami orgie i Alexander Skarsgård na smyczy, więc w zasadzie wszystko, czego potrzebujesz na dobre wakacje w tropikach lub dobry horror, który zadaje wiele pytań o to, skąd wiesz, że naprawdę jesteś sobą lub jeśli zostałeś zastąpiony przez coś mniejszego. Jeśli chodzi o gorę, Basen bez krawędzi jest trochę mniej subtelny, mocno skupia się na krwi i wnętrznościach klonów i pokazuje zbliżenia ludzi umierających na różne okropne sposoby. —AG

Jak straszny jest basen bez krawędzi?

Całkowita ocena przerażenia: 6/10

Basen bez krawędzi jest dostępny do wypożyczenia lub zakupu w wersji cyfrowej na Amazonka, JabłkoGoogle Play i Wudu. Nieoszlifowaną wersję można wypożyczyć i przesyłać strumieniowo Kino NEON.

Zapukaj do chaty

Dave Bautista stojący przed kilkoma innymi osobami w Knock at the Cabin

Obraz: Universal Pictures

Czas pracy: 1h 40m
Dyrektor: M. Night Shyamalana
Rzucać: Dave Bautista, Jonathan Groff, Ben Aldridge

Rzadko kiedy mija taki dzień Zapukaj do chaty nie przeszło mi przez myśl, odkąd pierwszy raz poszedłem go zobaczyć w kinie. Najnowszy thriller psychologiczny M. Night Shyamalana koncentruje się na rodzinie, Ericu, Andrew i Wen (Jonathan Groff, Ben Aldridge i Kristen Cui), którzy są terroryzowani przez grupę czterech uzbrojonych porywaczy podczas wakacji w odległej chatce znajdującej się na wsi w Pensylwanii. Porywacze nie mają jednak zamiaru wyrządzić im krzywdy ani żądać okupu; wręcz przeciwnie. Leonard (Dave Bautista), nieoficjalny przywódca grupy, mówi rodzinie, że on i jego „współpracownicy” otrzymali od siły wyższej rozkaz błagania rodziny o poświęcenie jednego ze swoich. Alternatywa? Śmierć każdego człowieka na planecie, z wyjątkiem rodziny.

Na podstawie powieści Paula G. Tremblaya z 2018 roku Kabina na końcu świata, horror filmu Shyamalana nie znajduje się w momentach krwi, które są krzepiące, ale krótkie. Nie można go też przypisać globalnym scenom apokaliptycznych obrazów, które rozgrywają się poza ścianami kabiny, rodzaj kataklizmu, jakiego można by się spodziewać po katastroficznej epopei Rolanda Emmericha z ostatnich lat. Nie, te powierzchowne przerażenia są tylko ozdobą znacznie bardziej przerażającego, egzystencjalnie kłopotliwego pytania, które praktycznie nie jest wypowiadane przez cały film, ale mimo to istnieje w punkcie kulminacyjnym jego tematycznej ostrości i mocy. Dlaczego Bóg żąda najwięcej od tych, którzy już tak wiele stracili? Co więcej, dlaczego tak często jesteśmy proszeni, abyśmy kochali tych, którzy woleliby zamiast nas nienawidzić, tak bardzo, że bylibyśmy gotowi poświęcić szczęście, jakie mamy w naszym własnym życiu, na rzecz tych, którzy prawdopodobnie nigdy nie oszczędziliby nam nawet myśl, nie mówiąc już o własnym szczęściu, w naszym imieniu?

To nie jest dokładnie ten rodzaj pytań, do których przywykli widzowie horrorów, które częściej przekręcają się w kierunku bardziej sensacyjnych tematów, takich jak „Czy nie byłoby popieprzone, gdyby ktoś porwał kogoś i torturował?” lub „Czy nie byłoby popieprzone, gdyby bogaci ludzie klonowali się, uprawiali dziwny seks i zabijali?” Zapukaj do chaty nie proponuje tak łatwych i eskapistycznych scenariuszy, ale raczej stawia taki, który rzuca wyzwanie słuchaczom, by spojrzeli w głąb siebie i zastanowili się nie tylko nad rozbieżnościami między swoimi przekonaniami a tym, co ktoś robi innym, ale z pytaniem, ile są gotowi poświęcić dla dobra nieznajomego.

Myślę, że to jeden z powodów Zapukaj do chaty wpłynęło na mnie tak głęboko, ponieważ po wyjściu z kina i pojeździe do domu nie mogłem przestać zastanawiać się nad pewnym pytaniem. To pytanie było i pozostaje następujące: gdyby dokładnie ten scenariusz miał się dzisiaj rozegrać, a transpłciowa kobietalub a dziecko migrantalub an osoba niezamieszkała zostali postawieni przed takim samym ultimatum, jakie otrzymali Eric, Andrew i Wen, i wybrali własną miłość ponad życie innych, czy można ich winić? — Toussaint Egan

Jak straszne jest Pukanie do chaty?

Całkowita ocena przerażenia: 6/10

Zapukaj do chaty jest dostępny do wypożyczenia lub zakupu w wersji cyfrowej na Amazonka, Telewizor appleGoogle Play i Wudu.

Skinamarink

Młody chłopak siedzi w ciemnym, niebieskim korytarzu, odwrócony tyłem do kamery, twarzą do szeregu otwartych drzwi, na typowo ziarnistym, rozmytym ujęciu z horroru Skinamarink

Obraz: Dreszcz

Czas działania: 1h 40m
Dyrektor: Bal Kyle’a Edwarda
Rzucać: Lucas Paul, Dali Rose Tetreault, Ross Paul

W środku jest scena Imperium kontratakuje gdzie Luke Skywalker otrzymuje rozkaz od swojego mistrza Yody, aby wejść do jaskini, aby przejść dalej w swoim szkoleniu Jedi. Zapytany przez swojego ucznia, co jest w jaskini, Yoda poważnie odpowiada: „Tylko to, co zabierzesz ze sobą”.

Podczas gdy Yoda w rzeczywistości opisywał Ciemną Stronę Mocy, z łatwością mógł o niej mówić Skinamarink. Debiut pełnometrażowego horroru reżysera Kyle’a Edwarda Balla z nawiązką zasłużył na miano jednego z najbardziej zaskakujących i wywołujących podziały filmów roku. Wyprodukowany z budżetu społecznościowego w wysokości 15 000 USD i nakręcony w rodzinnym domu Balla w Kanadzie, film został utożsamiony z kultowym filmem na równi z klasycznym horrorem Daniela Myricka i Eduardo Sáncheza Projekt Blair Witch nie tylko ze względu na treść, ale i kontrowersyjną kompozycję.

SkinamarinkNarracja jest czasami myląca i najczęściej nieodgadniona, skupiając się głównie na przekrzywionych ujęciach z korytarza, przepaścistych cieniach i migoczących ekranach telewizyjnych promieniujących odbiciami upiornie zniekształconych kreskówek. Główny wątek filmu dotyczy dwojga dzieci, 4-letniego Kevina i jego 6-letniej siostry Kaylee, które budzą się pewnej nocy i odkrywają, że ich ojciec najwyraźniej zniknął… wraz ze wszystkimi drzwiami i oknami w domu. Ich matka wydaje się przykuta do łóżka, aż zbyt tajemniczo znika bez śladu. Co gorsza, Kevin i Kaylee nie są sami. Ktoś — lub coś – jest również w domu, przekręcając rzeczywistość w coraz bardziej fantasmagoryczne kształty, i chce, aby para weszła na górę i zagrała z nimi w grę… lub w przeciwnym razie.

Prawda została powiedziana, Skinamarink nie wyląduje dla każdego, kto go zobaczy. Wynika to głównie z faktu, że podobnie jak jaskinia, do której Yoda namawia swojego młodego padawana, to, co wyciągniesz z filmu, zależy całkowicie od tego, co do niego wniesiesz. Jeśli wchodzisz do tego filmu, oczekując jasno zdefiniowanych postaci, konwencjonalnej kinematografii, krystalicznie czystego dźwięku i określonego początku, środka i końca, chłopcze, czeka Cię frustrujący zegarek. Ale jeśli się zbliżysz Skinamarink z nastawieniem, powiedzmy, dziecka z kluczem na szyi i nadmiernie aktywną wyobraźnią, które dorastało w latach 90., odkryjesz film tak pierwotny i przerażający, jak każdy z twoich najbardziej niewypowiedzianych koszmarów z dzieciństwa. Twój przebieg może się różnić! Jedynym sposobem, aby się o tym przekonać, jest obejrzenie go.

Jednak jedna rada: wyłącz telefon i wyłącz go Wszystko światła, kiedy patrzysz Skinamarink. To naprawdę robi różnicę. — Toussaint Egan

Jak straszny jest Skinamarink?

Całkowita ocena przerażenia: 6/10

Skinamarink jest dostępny do transmisji strumieniowej Dreszcz i AMC Plus. Jest również dostępny do wypożyczenia lub zakupu w wersji cyfrowej na Amazonka, Telewizor appleGoogle Play i Wudu.

Rozlewiska

Młoda blondynka ubrana w kolorowy top jest widziana przez pustynne rośliny w Outwaters.

Obraz: Cinedigm

Czas pracy: 1h 50m
Dyrektor: Robbiego Banfitcha
Rzucać: Robbie Banfitch, Angela Basolis, Scott Schamell

Rozlewiska to film found-footage o grupie przyjaciół, którzy zaginęli podczas eksploracji pustyni Mojave. Podczas gdy większość znalezionych materiałów dotyczy bardziej horroru, którego nie widzisz, i tajemniczości zniknięć postaci, Rozlewiska woli trzymać przemoc z przodu i w centrum, łącząc jeden z najbardziej przerażających horrorów roku z niesamowicie wyglądającą krwią i wnętrznościami. Co więcej, film jest pełen niepokojących obrazów i przerażającego kosmicznego horroru — przynajmniej wtedy, gdy jest wystarczająco jasno, abyś mógł zobaczyć, co się dzieje. —AG

Jak straszne jest Outwaters?

Całkowita ocena przerażenia: 9/10

Rozlewiska jest dostępny na Prime Video przez Screambox, za darmo z kartą biblioteczną na Hoopla lub do wypożyczenia lub zakupu w wersji cyfrowej na Amazonka, JabłkoGoogle Play i Wudu.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Współzałożyciel firmy Intel, Gordon Moore, człowiek stojący za prawem Moore’a, umiera w wieku 94 lat

Firma Intel oraz Fundacja Gordona i Betty Moore'ów ogłosiły dzisiaj, że współzałożyciel firmy, Gordon Moore, zmarł w wieku 94 lat. Fundacja poinformowała, że...

Internet Archive przegrało swoją pierwszą walkę o skanowanie i wypożyczanie e-booków jak biblioteka

Sędzia federalny orzekł przeciwko Internet Archive w Hachette przeciwko Internet Archive, wytoczony przeciwko niemu pozew przez czterech wydawców książek, uznając, że serwis nie...

Zmarł Gordon Moore, współzałożyciel firmy Intel i twórca prawa Moore’a

Gordon Moore, jeden ze współzałożycieli Intela i tytan Doliny Krzemowej, zmarł dzisiaj w wieku 94 lat, zgodnie z komunikat prasowy firmy. Był...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!