Najlepsze gry Final Fantasy 7, w które warto zagrać przed Rebirth


Czy możecie uwierzyć, że jest rok 2024 i Ostateczna fantazja 7 czy nadal stanowi ważną pozycję w większej serii Final Fantasy? Wszystko zaczęło się w 1997 roku, kiedy Square Enix wypuściło oryginał FF7 na PlayStation 1, wraz z grafiką 3D. Przewińmy do przodu o około 27 lat i jest to obecnie jedna z najbardziej uznanych gier wideo wszechczasów, a od czasu jej pierwszego wydania doczekała się wielu adaptacji i spin-offów.

Oto krótka próbka dostępnych opcji Ostateczna fantazja 7 Fani. Możesz zagrać w oryginalną grę RPG, która została przeniesiona na nowoczesne konsole. Jest tam cudownie banalny film CGI Dzieci Adwentu, którego akcja rozgrywa się dwa lata po wydarzeniach z oryginalnej gry. Poboczna postać Zack Fair ma nawet cały cholerny prequel rozgrywający się przed wydarzeniami z Ostateczna fantazja 7 zremasterowanej przez Square Enix. Inne postacie, takie jak Tifa i Aerith, nie mają własnych gier, ale mają całe powieści poświęcone opowiadaniu ich historii. Żaden z tych przykładów nie dotyczy różnych ponownych wydań oryginału Ostateczna fantazja 7 i powiązane z nim spin-offy.

Wydanie tak wiele Ostateczna fantazja 7 głoska bezdźwięczna może wywołać swego rodzaju… kryzys… dla fanów. Twórcy nie wyjaśnili, co jest kanonem, a co nie, przez co osiągnięto przytłaczający poziom zawiłości Marvela. Mimo to nie musi to być aż tak skomplikowane. Wraz z wydaniem Final Fantasy 7: Odrodzenie, teraz może być świetny czas na ponowne obejrzenie starszych gier w celu przygotowania. Na tej liście znajdziesz pozbawiony spoilerów przegląd tego, jakie powiązane media mogą wzbogacić Twoje doświadczenia Odrodzenie w oparciu o postacie i wątki fabularne w grze oraz o to, czego dotyka historia.

Remake Final Fantasy 7

Reklama

Obraz: Square Enix

Gdzie grać: PlayStation 5, PlayStation 4

Zamiast po prostu aktualizować grafikę, zespół programistów Square Enix zdecydował się użyć oryginału Ostateczna fantazja 7 jako źródło głównej inspiracji i podzieliłem ją na trzy różne gry, tworząc pełną trylogię remake’u. Pierwsze dwa tytuły to Remake Final Fantasy 7 i teraz Ostateczne odrodzenie fantasy. (Square Enix nie ujawniło jeszcze żadnych szczegółów na temat trzeciej części, ale deweloperzy twierdzą, że jest już w drodze.) Spośród wszystkich gier na tej liście, Przerobić to najważniejsza gra, w którą powinieneś zagrać, zanim zaczniesz grać Odrodzeniektórego akcja rozgrywa się zaraz po wydarzeniach z Przerobić.

Remake Final Fantasy 7 opowiada historię Cloud Strife i jego zaangażowania w grupę powstańczą Avalanche w mieście Midgar. Oprócz przedstawienia graczom głównej obsady postaci, w które będziesz grać Odrodzeniezapewnia także intymne spojrzenie na Midgara i warunki życia, jakie wynikają z rządów Shinry. Odrodzenie rozpoczyna się w środku akcji Przerobićtak jak Cloud i przyjaciele uciekają z miasta.

Odrodzenie nie zadaje sobie trudu, aby dać graczom pełne podsumowanie tego, kto jest kim i co musisz wiedzieć, chociaż niekoniecznie musisz grać Przerobić cieszyć się Odrodzenie. Dostajesz fragmenty tego, co wydarzyło się wcześniej, więc prawdopodobnie wystarczy, aby zorientować się w głównych aktorach tego świata i szerszej misji zespołu. Mimo to jest mnóstwo emocjonalnych beatów, które uderzą mocniej lub będą miały większy sens, jeśli je zagrasz, a jeśli naprawdę chcesz zaoszczędzić czas, możesz je pominąć PrzerobićDLC, Przerwa w odcinku. Osobiście mi się to podobało, ale Odrodzenie wykonuje przyzwoitą robotę, pokazując dodatkową historię Yuffie.

Ostateczna fantazja 7 (1997)

Obraz oryginalnej gry Final Fantasy 7 przeniesionej na Nintendo Switch.  Przedstawia Clouda i Barreta z tradycyjną grafiką z PlayStation 1.

Obraz: Square Enix

Gdzie grać: Komputer z systemem Windows, Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4

Remake Final Fantasy 7 odeszła od oryginalnej historii opowiedzianej w Ostateczna fantazja 7 na kilka sposobów, przybliżając pierwszą część gry rozgrywającej się w Midgar. Odrodzenie jeszcze bardziej odbiega od oryginalnej historii, po prostu całkowicie zmieniając kolejność, w jakiej zespół odwiedza określone regiony i niektóre wydarzenia. Z tego powodu oryginalna wersja gry nie jest potrzebna do grania i czerpania przyjemności Odrodzenie. Właściwie, kłóciłbym się Przerobić jest ważniejsze, aby grać, aby zrozumieć Odrodzeniehistorię, a także przyjemniejszą.

Jednakże gra w oryginał zapewni ci solidne podstawy dotyczące postaci i świata, które zainspirowały całą serię. Te gry nadal mają tę samą główną obsadę postaci i wiele lokalizacji, które pojawiają się w różnych grach. Ponadto nowoczesne porty gry na konsole, takie jak Nintendo Switch, zawierają wiele funkcji poprawiających jakość życia — możesz przyspieszyć walki lub skorzystać z ulepszeń bitew — dzięki którym stosunkowo łatwo jest pokonać grę bez konieczności grindowania poziomów i martwienia się o logistykę.

Crisis Core: Spotkanie w Final Fantasy 7

Zack Fair przecina żołnierzy Shinry w Crisis Core: Final Fantasy 7 Reunion.

Obraz: Square Enix

Gdzie grać: Komputer z systemem Windows, Nintendo Switch, PlayStation 5, PlayStation 4

Crisis Core: Spotkanie w Final Fantasy 7 jest zremasterowaną reedycją Rdzeń Kryzysowy: Final Fantasy 7, prequel Square Enix wydany na PlayStation Portable około 16 lat temu. Obie wersje gry opowiadają mniej więcej tę samą historię i przedstawiają życie Zacka Faira, przyjaciela Clouda z wojska oraz wydarzenia, które doprowadziły do ​​początku Ostateczna fantazja 7.

Związek pomiędzy Źródło kryzysu I Ostateczna fantazja 7 może być nieco mylące. Przerobić I Odrodzenie teraz zmierzają w innym kierunku, więc nie jest jasne, czy jest to prequel oryginału FF7 lub nowsza trylogia gier. Witryna Square Enix opisuje to jako prequel oryginalnej gryAle Tetsuya Nomura powiedział także w wywiadzie że zespół „pozycjonował się”. Spotkanie rdzenia kryzysowego jako prequel” całej trzyczęściowej trylogii remake’u i że historia jest ważna.

Niezależnie od tego, w którym miejscu na osi czasu znajduje się gra, nadal powinieneś w nią zagrać. Jej historia pokazuje, dlaczego Zack odgrywa tak ważną rolę w większym Ostateczna fantazja 7 world i ujawnia znacznie więcej na temat swoich relacji z Cloud. Zapewnia także świetny wgląd w życie Sephirotha przed wydarzeniami z FF7 co też ma znaczenie, bo cóż, jego motywacje kierują całymi losami planety.

Moje jedyne zastrzeżenie jest takie: jeśli tylko grałeś Przerobić i nie są świadomi głównych rytmów historii z oryginału FF7to możesz wstrzymać się z odtwarzaniem Źródło kryzysu. Niektóre części najlepiej poznać w nowszej, odnowionej historii, ale zawsze warto się w nią zagłębić.

Inne okrzyki

Cloud Strife w Final Fantasy VII: Advent Children

Zdjęcie: Sony Pictures Domowa rozrywka

Odrodzenie czerpie hojnie z obsady postaci pojawiających się w szerszym kontekście Ostateczna fantazja 7 wszechświat. Być może spotykasz ludzi i drapiesz się po głowie, zastanawiając się, co się do cholery dzieje lub skąd ktoś przyszedł. Jest Glenn Lodbrok, który pojawia się jako postać w obecnie zamkniętej grze typu Battle Royale Final Fantasy 7: Pierwszy żołnierzi pojawia się w bezpłatnej grze gacha, która zbiera kilka historii z różnych gier, Final Fantasy 7 Ever Crisis. Ci, którzy pragną więcej, mogą sięgnąć po Vincenta Valentine’a Pieśń Cerbera: Final Fantasy 7, ale nie można w nią grać na nowoczesnych konsolach, co utrudnia jej zdobycie. Do diabła, możesz nawet odświeżyć część swojej historii Midgar, grając w Remake Final Fantasy 7 mapy w Symulator PowerWash.

A to wszystko są tylko gry wideo. Możesz sięgnąć jeszcze głębiej, korzystając z innych rodzajów mediów. Superfani Tifa Lockhart i Aerith Gainsborough potrafi czytać cała powieść o nich i zanurz się w ich pełną historię jako postacie. I na koniec, jest Dzieci Adwentu. Osobiście uwielbiam ten film i wszystkie jego głupie wybryki, ale radzę trzymać się z daleka, jeśli nie grałeś w oryginał i byłeś kiedyś w błogiej nieświadomości pewien główny punkt fabuły, tak jak ja.

Ostatecznie jednak podejście do gry z tak dużą liczbą „wymaganych lektur” może być trochę za dużo i, szczerze mówiąc, jest po prostu niewykonalne, w zależności od tego, ile masz wolnego czasu. Z tego powodu nie przykładałbym zbyt dużej presji, aby doświadczyć tego wszystkiego. Zacznij od historii i rozgrywki, które Cię interesują, i możesz przejść dalej. Osobiście polecam moim znajomym, żeby po prostu grali Przerobić, bez DLC. Wszystko jest opcjonalne i czasami najlepsze wrażenia z Final Fantasy to takie, gdy grasz wyłącznie w atmosferze wibracji.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Oto każda postać Hades 2, o której wiemy z testu technicznego

Hades 2 jest wciąż we wczesnej fazie testów, ale gra wygląda dobrze. Naprawdę dobre. W środę deweloper Supergiant Games wypuściło...

Apple wycofuje WhatsApp i Threads z App Store w Chinach [U: Signal and Telegram]

Aktualizacja: Zarówno Signal, jak i Telegram zostały również usunięte pod naciskiem Chin. Oświadczenie Apple w historii. Na prośbę chińskiego rządu Apple usunął dwie...

Kaiju nr 8 jest już pretendentem do jednego z najlepszych anime roku

Kaiju nr 8nowe anime akcji science-fiction oparte na trwającej mandze Shōnen Jump Plus Naoyi Matsumoto, miało swoją premierę w zeszłą sobotę....
Advertisment