Najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w serwisie Netflix w październiku 2023 r


Szczęśliwego października, czytelnicy Polygon!

W miarę jak zbliżamy się do ostatnich miesięcy roku, noce stają się coraz ciemniejsze i zimniejsze, gdy przygotowujemy się do Świąt ostatnie duże premiery filmowe w tym roku. Jeśli szukasz świetnego filmu science-fiction w serwisie Netflix, który możesz dorzucić do miksu, nie przejmuj się: mamy cię.

Co miesiąc wybieramy dla Ciebie najlepsze filmy science fiction do obejrzenia w domu na platformie, dostosowane do pory roku, seansów w kinach lub po prostu nastrojów. W tym miesiącu mamy epicką operę kosmiczną, wyrazisty hit kinowy Pasożyt reżysera Bong Joon-ho oraz thriller science-fiction Stevena Spielberga z Tomem Cruisem w roli głównej.

Wejdźmy w to!


Wydma

Reklama

Zdjęcie: Warner Bros. Pictures

Dyrektor: Denisa Villeneuve’a
Rzucać: Timothée Chalamet, Rebecca Ferguson i Oscar Isaac

Denis Villeneuve przez ostatnią dekadę przeżywał okres adaptacji, coś w rodzaju science-fiction Teda Chianga„Story of Your Life” zyskał uznanie krytyków Przyjazda nawet nakręcił sequel filmu Ridleya Scotta Łowca androidów. Dostosowanie Feudalna opera kosmiczna Franka Herberta Wydma to najnowsze duże dzieło reżysera, dwuczęściowa adaptacja, której zakończeniem będzie premiera drugiego filmu, Wydma: część druganastępny marzec.

Jeśli jakimś cudem nie miałeś okazji obejrzeć Wydma, nie ma lepszego czasu niż teraz, aby nadrobić zaległości — to nowość w serwisie Netflix i świetna okazja do oglądania jesienią. Historia jest epicka, a jednocześnie intymna i skupia się na Paulu Atrydzie (Timothée Chalamet), spadkobiercy potężnej rodziny, której patriarcha wchodzi w posiadanie jednego z cennych i spornych terytoriów znanego wszechświata: Arrakis, pustynnej planety będącej domem przyprawy melanż, niezbędny materiał do podróży międzygwiezdnych. Kiedy rodzina Paula zostaje zdradzona, on i jego matka Jessica (Rebecca Ferguson) zmuszeni są uciekać na pustynię, aby szukać schronienia wśród rdzennej ludności planety, dla której Paul jest potencjalnym zwiastunem głębokiego proroctwa.

Jako adaptacja, Wydma to sukces: ekscytująca opowieść science-fiction, która osiąga właściwą równowagę pomiędzy akcją, intrygami politycznymi, efektowną grafiką i rozległymi widokami. Jako film, Wydma to satysfakcjonujące, samodzielne doświadczenie, będące jedynie pierwszą połową znacznie większej sagi, zręcznie wprowadzającej widzów w zasady i stawki tego uniwersum.

Snowpiercer

snowpiercer: Mieszkańcy tyłu pociągu spiskują jako grupa

Zdjęcie: Firma Weinsteina

Dyrektor: Bong Joon-ho
Rzucać: Chrisa Evansa, Song Kang-ho i Tildę Swinton

Czujesz ten chłód w powietrzu? To Jack Frost szczypie cię w nos! Być może jesteśmy w środku jesieni, ale według nieśmiertelnych słów Neda Starka: nadchodzi zima. Nie ma lepszego filmu na przygotowanie się na zbliżające się pierwsze w tym roku opady śniegu niż „ Snowpiercerdystopijny thriller akcji Bonga Joon-ho z Chrisem Evansem i Song Kang-ho?

Akcja filmu rozgrywa się prawie dwie dekady po epoce lodowcowej wywołanej zmianami klimatycznymi i opowiada o pasażerach samowystarczalnego pociągu stworzonego, aby pomieścić pozostałą populację ludzką. Niestety, w ramy tego cudu inżynierii wpisany jest podział klasowy, w ramach którego klasa zamożna otrzymuje swobodę życia w bardziej przychylnej przedniej części pociągu, a kasta niższa jest zmuszona do pracy w nędzy z tyłu. Pod naciskiem swojego mentora Curtis (Chris Evans) przewodzi buntowi wśród pasażerów ogona, aby zająć przednią część i powalić Wilforda (Ed Harris), tajemniczego twórcę pociągu. Trzymające w napięciu sekwencje akcji, fenomenalna scenografia i dosadna, ale efektowna opowieść o buncie, przetrwaniu i klasie. Snowpiercer to porywający film science-fiction. A Bong ma powrócić na początku przyszłego roku z Miki 17jego nowy film science-fiction z Robertem Pattinsonem w roli głównej, teraz jest idealny moment, aby powrócić do tego filmu.

Wojna światów

Tom Cruise jako Ray Ferrier wpatrujący się w statyw obcych w Wojnie światów (2005).

Zdjęcie: Rozrywka domowa DreamWorks

Dyrektor: Stevena Spielberga
Rzucać: Tom Cruise, Dakota Fanning i Miranda Otto

Nigdy do końca nie zapomnisz widoku mężczyzny odrywającego się od rozbitej przedniej szyby gołymi, zakrwawionymi rękami, gdy tłum zjeżdża minivanem w filmie Stevena Spielberga Wojna światów. Oddając histerię i egzystencjalny terror panujący w świecie po 11 września, w filmie występują Tom Cruise i Dakota Fanning jako rozwiedziony pracownik portowy i jego córka, którzy walczą o ucieczkę przed brutalną inwazją obcych.

Wędrując po całym kraju w nadziei na ponowne zjednoczenie syna i córki z matką, trójka jest świadkiem okropności spowodowanych nie tylko nieprzeniknionymi machinacjami tego nieziemskiego zagrożenia, ale także brutalną desperacją ich współocalałych. 2005 rok Wojna światów to doskonały dramat science-fiction i kulturowy artefakt czasów, gdy nasze instytucje zmagały się z rzeczywistością terroru, który wcześniej wydawał się niewyobrażalny.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...
Advertisment