Najlepsze filmy opuszczające Netflix, Amazon i Max pod koniec maja 2023 r


Już tylko oddalamy się od czerwca, a wraz z nim początek lata! Zabawa w słońcu i wietrzna pogoda są już blisko, ale to nie wszystko: świeża nowa porcja filmów do obejrzenia wkrótce pojawi się w streamingu. Zanim jednak przejdziemy do tego, co nowego w streamingu w czerwcu, oto tylko kilka najlepszych filmów do obejrzenia, zanim opuszczą usługi przesyłania strumieniowego, takie jak Netflix, Prime Video i Max (dawniej HBO Max) pod koniec miesiąca.

W tym miesiącu mamy do wyboru solidny wybór filmów wychodzących, od epickiego filmu akcji z mieczem i magią z 1982 roku Conan Barbarzyńca z niezrównanym Arnoldem Schwarzeneggerem w rolach głównych i hiper-brutalnym klasykiem akcji Pierwsza krew z Sylvesterem Stallone w roli głównej w klasycznej komedii kryminalnej Mój kuzyn Vinny i więcej.

Dzięki takim wyborom nie będziesz musiał daleko szukać, aby znaleźć coś niesamowitego do obejrzenia. Wejdźmy w to.


Filmy do obejrzenia na Netflix

Conan Barbarzyńca

Reklama

Obraz: Universal Pictures

Rok: 1982
Gatunek muzyczny: Epicka fantazja
Czas działania: 2h 1m
Dyrektor: Jana Miliusa
Rzucać: Arnolda Schwarzeneggera, Jamesa Earla Jonesa, Sandahl Bergman

Co jest najlepsze w życiu? Aby zmiażdżyć twoich wrogów, widzieć ich pędzonych przed tobą i słuchać lamentu ich kobiet? Być może, ale oglądanie Arnolda Schwarzeneggera grającego bohatera miazgi Roberta E. Howarda również jest tam dość wysoko.

Po tym, jak jego rodzina zostaje zamordowana przez bezwzględnego wodza (James Earl Jones), młody Conan spędza czas na walce, by wyzwolić się z niewoli, trenować sztukę walki mieczem i dokonać zemsty w imieniu swojego ludu. Schwarzenegger ucieleśnia rolę Cony, a ostatecznie wszystko, co dotyczy Conan Barbarzyńca jest epicki; od złowrogiej narracji Mako opisującej próby i udręki związane z dojściem Conana do władzy, brutalnymi sekwencjami akcji i bitwami między Conanem a kultystami węży, po niepowtarzalną rolę Jonesa jako przebiegłego Thulsa Dooma. Do diabła, ma nawet początek z cytatem Friedricha Nietzschego! Jeśli to nie krzyczy „badass”, nie wiem, co nim jest. — Toussaint Egan

Conan Barbarzyńca opuszcza Netflix 31 marca.

Szybcy i martwi

Leonardo DiCaprio i Gene Hackman ścierają się w filmie Szybcy i martwi

Zdjęcie: TriStar Pictures/Everett Collection

Rok: 1995
Gatunek muzyczny: Zachodni
Czas pracy: 1h 48m
Dyrektor: Sama Raimiego
Rzucać: Sharon Stone, Gene’a Hackmana, Russella Crowe’a

Pomiędzy swoją pracą nad mistrzowskimi trylogiami Evil Dead i Spider-Man, Sam Raimi stworzył jeden z najlepszych i najzabawniejszych współczesnych westernów.

Zbudowany na wiele sposobów, jak film sportowy, Szybcy i martwi podąża za barwnymi uczestnikami turnieju szybkiego losowania w mieście bezprawia rządzonym przez tyrana (Gene Hackman). Ten tyran jest wielokrotnym obrońcą tytułu mistrza tego śmiercionośnego turnieju, a wśród zatłoczonych uczestników znajduje się kobieta pragnąca zemsty (Sharon Stone), jego syn, który chce się wykazać (Leonardo DiCaprio), były wyjęty spod prawa, który stał się… kaznodzieja zmuszony do konkurowania wbrew swojej woli (Russell Crowe), sławny rewolwerowiec (Lance Henriksen) i najemnik (Keith David).

Film jest pełen wizualnego talentu Raimiego, z dziwacznymi zbliżeniami i kątami, zwłaszcza w sekwencjach pojedynków, a także zbliżenia na czarnym tle, aby podkreślić, o czym myśli postać. Wizualny nadmiar nie odwraca uwagi od niesamowitych aktorów — raczej go wzmacnia, ponieważ Raimi skupia się na twarzach swoich utalentowanych aktorów i pozwala im robić to, co potrafią najlepiej. Szybcy i martwi to świetna wskazówka tego, co pojawi się w jego filmach o Spider-Manie, gdy w pełni przyjmie estetykę komiksu, a oglądanie tego filmu sprawiło mi tyle frajdy, że natychmiast ponownie zainstalowałem Red Dead Redemption 2. — Pete Volk

Szybcy i martwi opuszcza Netflix 31 maja.


Filmy do obejrzenia na Hulu

nie do zatrzymania

Denzel Washington jako Frank mówiący do walkie-talkie w Unstoppable.

Obraz: Twentieth Century Fox

Rok: 2010
Gatunek muzyczny: Sensacyjny thriller
Czas działania: 1h 38m
Dyrektor: Tony’ego Scotta
Rzucać: Denzel Washington, Chris Pine, Rosario Dawson

Ostatni film Tony’ego Scotta jest również prawdopodobnie jego najlepszym, przyziemnym dramatem robotniczym wyrwanym z nagłówków gazet i udramatyzowanym Tylko wystarczy, aby zorganizować ekscytujące kinowe wydarzenie.

nie do zatrzymania opowiada historię o Incydent z CSX 8888, kiedy uciekający pociąg przewożący materiały niebezpieczne został zatrzymany przez załogę drugiego pociągu. W wersji filmowej Denzel Washington jest doświadczonym inżynierem Frankiem Barnesem, a młody Chris Pine jest początkującym konduktorem pociągu Willem Colsonem. nie do zatrzymania szybko buduje napięcie między tymi dwoma postaciami — Frank i jego kumple postrzegają Willa jako przykład młodych nowo zatrudnionych, którym powierzono wysokie stanowiska, aby doświadczonym pracownikom nie płacić wyższych zarobków.

Relacja między Frankiem i Willem oraz głębia nadana tym postaciom przez Washingtona i Pine’a to główny powód, dla którego film działa. Możesz zobaczyć, jak ci dwaj mężczyźni rozgryzają się nawzajem w czasie rzeczywistym, zwłaszcza gdy są w trybie kryzysowym. Sekwencje pociągów są również elektryzujące — Scott pożyczył pociągi z trzech różnych linii kolejowych do filmu, a napięcie jest namacalne i wciągające. —PV

nie do zatrzymania liście hulu 31 sierpnia.


Filmy do obejrzenia na Max

Pierwsza krew

Sylvester Stallone jako John Rambo przykłada nóż do gardła Briana Dennehy'ego w First Blood.

Zdjęcie: Zdjęcia Oriona

Rok: 1982
Gatunek muzyczny: Kryminał
Czas działania: 1h 33m
Dyrektor: Teda Kotcheffa
Rzucać: Sylvester Stallone, Brian Dennehy, Richard Crenna

Można by pomyśleć, że pierwszy film Rambo to szowinistyczna, niezwykle brutalna fantazja akcji, podobnie jak kontynuacje, które nastąpiły po nim. Nie przypadek: Pierwsza krew to przemyślane antywojenne arcydzieło z jednym z najwspanialszych czołowych przedstawień swojej epoki i powinieneś je obejrzeć, zanim opuści Max.

W Pierwsza krew, John Rambo, odznaczony weteran wojny w Wietnamie, odwiedza sfabrykowane miasto Hope w stanie Waszyngton, aby zobaczyć ostatniego ocalałego członka swojej jednostki. Policja postrzega go jako wrażliwą postać, którą można wykorzystać, aresztując go i traktując jako podczłowieka, gdy nękają go i biją na komisariacie. Mylili się, ponieważ wysoko wykwalifikowany żołnierz bije ich i ucieka, rozpoczynając obławę na dużą skalę, aby go złapać.

Od tego momentu Rambo ukrywa się w lesie i śledzi swoją ofiarę, jedną po drugiej. Często wygląda to jak slasher, w którym kibicujesz zabójcy zamiast ofiarom, ale tak naprawdę niewiele osób ginie w Pierwsza krew: Rambo nie chce ich skrzywdzić, chce po prostu zostać w spokoju. Wrażliwy i poruszający występ Stallone sprawia, że ​​wszystko się łączy – to coś dla gwiazdy filmowej. Pierwsza krew to po prostu jeden z najwspanialszych amerykańskich filmów, jakie kiedykolwiek nakręcono, i pozycja obowiązkowa dla każdego, kto interesuje się historią kina antywojennego w tym kraju. —PV

Pierwsza krew liście Maks 31 maja.


Filmy do obejrzenia w Prime Video

Mój kuzyn Vinny

Marisa Tomei przed więziennym dziedzińcem w Mój kuzyn Vinny

Zdjęcie: Rozrywka domowa 20th Century Fox

Rok: 1992
Gatunek muzyczny: Komedia kryminalna
Czas pracy: 1h 59m
Dyrektor: Jonathana Lynna
Rzucać: Joe Pesci, Ralph Macchio, Marisa Tomei

Kiedy dwóch nowojorczyków (w tym sam Karate Kid, Ralph Macchio) zostaje niesłusznie aresztowanych za morderstwo w Alabamie, jeden z nich dzwoni do swojego kuzyna (Joe Pesci), który po wielu, wielu próbach w końcu zdał egzamin adwokacki. Ten kuzyn Vinny i jego narzeczona Mona Lisa Vito (Marisa Tomei) udają się na Głębokie Południe, aby spróbować wygrać proces, mając przeciwne szanse.

Komedia o zderzeniu kultur z dramatem prawniczym, Mój kuzyn Vinny działa tak dobrze ze względu na swoje centralne występy. Pesci jest wspaniały jako Vinny, czasami zbyt pewny siebie, czasami w ogóle bez pewności siebie, ale przez cały czas głęboko troszczący się o swoich bliskich. Ale prawdziwą gwiazdą serialu jest oczywiście Tomei, który zdobył Oscara za tę niezwykle bogatą rolę, z ostrym i przezabawnym występem. —PV

Mój kuzyn Vinny opuszcza Prime Video 31 maja.


Filmy do obejrzenia na Criterion Channel

Metropolia

Rotwang, jego Maszyna-Osoba i Maria z Metropolis (1927).

Zdjęcie: Kino Lorber

Rok: 1927
Gatunek muzyczny: science-fiction
Czas pracy: 2h 33m
Dyrektor: Fritza Langa
Rzucać: Alfred Abel, Brigitte Helm, Gustav Fröhlich

Opus filmu niemego Fritza Langa z 1927 roku to ogromne osiągnięcie, arcydzieło niemieckiego ekspresjonizmu i kwintesencja dzieła w kanonie kina science-fiction. Po prostu nie do pomyślenia jest wyobrazić sobie świat, w którym filmy takie jak Łowca androidów, Gwiezdne wojny i inne klasyki gatunku istnieją bez precedensu Metropolia.

Akcja rozgrywa się w dystopijnym mieście ostro podzielonym między zamożną klasę wyższą, która żyje w wysokich cytadelach technologicznego luksusu, a maltretowaną klasą niższą, która trudzi się w głębinach, aby utrzymać miasto w ruchu. Metropolia skupia się na przecinających się historiach trzech osób: zbuntowanego syna założyciela Metropolis, młodej kobiety mieszkającej w podziemnym mieście oraz szalonego naukowca, który planuje uzurpować sobie władzę nad klasą rządzącą.

Świetnie opowiedziana przez dwie godziny i trzydzieści minut, Metropolia jest zarówno kapsułą czasu minionej wizji przyszłości, jak i świadectwem nieprzemijającej siły i żywotności medium filmowego. —TE

Metropolia opuszcza Criterion Channel 31 maja.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

On-Device Intelligence: Apple Makes AI Make Sense

Apple's Worldwide Developers Conference (WWDC) 2024 keynote unveiled Apple Intelligence and was another historic moment for the Cupertino company. Apple Intelligence will be...

CORSAIR wprowadza na rynek wentylatory LX RGB, połączenie doskonałego oświetlenia i wyjątkowego chłodzenia

Firma Corsair wprowadziła dziś na rynek serię wentylatorów chłodzących LX RGB, najnowszy dodatek do uznanego ekosystemu iCUE LINK. Udowadniając, że niesamowite oświetlenie...

Ścieżka dźwiękowa Zelda: Ocarina of Time zamieniła się w idealny album jazzowy

W zeszłym roku muzyk i eseista wideo Adam Neely opublikował fascynujące spojrzenie na to, co nazwał „Nintendo-fikacja jazzu”, zjawisko, które sprawiło,...
Advertisment