Najlepsze filmy o Halloween do obejrzenia: 31 dni horroru w październiku


Jeśli jest coś, co kochamy w Polygon, to jest to sezon Halloween.

Zakrywamy horror przez cały rokczy to jest najlepsze horrory, które możesz oglądać w domu albo najlepsze horrory na Netfliksiei ogólnie rzecz biorąc, trzymamy rękę na pulsie nieumarłych najnowszych i najstraszniejszych wydań horroru. Mamy nawet listę najlepszych horrorów roku (oczywiście według stopnia przerażenia).

Mimo to Halloween jest szczególnie upiorną porą roku i wymaga szczególnej uwagi i świętowania.

Dla przeszłość trzy lataFirma Polygon przygotowała kalendarz odliczający Halloween, wybierając 31 naszych najlepszych filmów i programów telewizyjnych o tematyce horroru lub związanych z Halloween w całym październiku, a wszystkie można oglądać w domu. Tak bardzo nam się to podobało, że wracamy do tego tematu – tym razem z zupełnie nową serią filmów i programów do wyboru.

Codziennie w październiku będziemy dodawać nową rekomendację do tego odliczania i informować Cię, gdzie możesz ją obejrzeć. Więc zwiń się na kanapie, przygaś światło i weź popcorn, aby wziąć udział w przerażającym i zabawnym maratonie przerażających rozkoszy.


1 października: Mesjasz zła

Reklama

Zdjęcie: Grupa Diamond Entertainment

Gdzie obejrzeć: Prime Video, Shudder, Pluto TV, Plex

Niedoceniany klasyk kosmicznego horroru z lat 70., Willarda Huycka i Glorii Katz Mesjasz zła to surrealistyczne i koszmarne przeżycie, które z nawiązką zasługuje na miano kultowego klasyka horroru.

Film koncentruje się na Arletty, młodej kobiecie, która udaje się do odległego nadmorskiego miasteczka Point Dume w Kalifornii, aby wyśledzić swojego zaginionego ojca, malarza-samotnika, nękanego przez niepokojące wizje zbliżającej się apokalipsy. Po spotkaniu z ekscentrycznym arystokratą i jego towarzyszami groupie, grupa jest świadkiem spełnienia się przepowiedni malarza, gdy mieszkańcy miasta zamieniają się w mięsożerne ghule, a mesjasz zła powraca do królestwa śmiertelników.

Czasem zawiłe i dziwne, Mesjasz zła to naprawdę zabawny horror, thriller pełen zapadających w pamięć horrorów i mrożących krew w żyłach scenerii. Od zezowatego albinosa radośnie pożerającego mysz polną w całości po niczego niepodejrzewającą kobietę oglądającą western, podczas gdy otaczający ją teatr powoli zapełnia się wygłodniałymi nieumarłymi zombie – jest to senne i przerażające doświadczenie, które plasuje się gdzieś pomiędzy niewysłowionym gotyckim horrorem HP Lovecrafta a antykonsumpcyjne alegorie George’a A. Romero. Horror utrzymuje się ponad 50 lat od premiery, a przy odpowiednim połączeniu nieumyślnej głupoty i uzasadnionego terroru, Mesjasz zła to satysfakcjonujący zegarek i doskonały początek miesiąca horroru. — Toussaint EganSource link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple podkreśla tryb portretu inteligentnego w nowej reklamie iPhone’a 15

Po udostępnieniu filmu promującego funkcję Personal Voice wprowadzoną w tym roku w iOS 17, Apple opublikowało kolejny film na swoim kanale YouTube. ...

Najlepsza podklasa Łotra, atuty i przewodnik po budowie BG3

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Łobuz specjalizuje się w ukrywaniu się...

Najlepsza podklasa Rangera BG3, atuty i przewodnik po budowie

Wrota Baldura 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. A Leśniczy to wojownik, który potrafi walczyć...
Advertisment