Najlepsze alternatywy dla Spotify do słuchania muzyki


Kiedy ten artykuł był pierwotnie pisany w lutym 2022 r., duży Kontrowersje w Spotify było to, że artyści porzucili usługę audio w proteście przeciwko umowie firmy z podcasterem Joe Roganem, oraz niektórzy abonenci zdecydowali się na naśladowanie przykład muzyków. Ostatnio problemem, który irytuje użytkowników, jest ciągły brak HiFi i zwolnienia, które jeszcze bardziej utrudniły odkrywanie muzyki.

Chociaż Spotify jest prawdopodobnie najbardziej znaną usługą muzyczną, dostępnych jest sporo alternatyw zapewniających dobre słuchanie muzyki. Jeśli jesteś osobą, która zdecydowała się sprawdzić, jakie usługi muzyczne są dostępne, oto krótki przegląd niektórych możliwości. Ale żeby było kompletnie, zaczniemy od samego Spotify.

Spotify.
Zrzut ekranu: Barbara Krasnoff / The Verge

Spotify przechodzi ostatnio wiele zmian, zwolnić około 1500 osóbstawiając swoją usługę podcastów na pierwszym planie i odnosząc (w pewnym stopniu) sukcesy w swojej dziedzinie Skarga 2019 do Komisji Europejskiej przeciwko praktykom Apple dotyczącym aplikacji muzycznych. Czy skutkuje to lepszym produktem? To zależy od tego, z kim rozmawiasz.

Bezpłatny serwis Spotify oferuje szeroki wybór muzyki przerywanej dość często reklamami. Chociaż możesz wybierać utwory, albumy lub podcasty bezpośrednio za pomocą aplikacji, masz mniejszy wybór co do tego, co chcesz umieścić w kolejce słuchania. (Na przykład, jeśli poproszę o konkretnego artystę za pomocą Asystenta Google lub Alexy, zawsze zostanę poprowadzony do „radia” artysty.)

Premium Spotify zaczyna się od konta indywidualnego (10,99 USD / miesiąc), które oferuje słuchanie bez reklam, możliwość pobierania utworów i organizowania kolejki oraz do 15 godzin słuchania audiobooków. Możesz także uzyskać te same funkcje dla dwóch osób w ramach Premium Duo (14,99 USD / miesiąc) i maksymalnie sześciu osób lub dzieci w ramach Premium Family (16,99 USD / miesiąc), co dodaje możliwość blokowania muzyki dla dorosłych.

Reklama

Plany budżetowe: Premium Student (5,99 USD / miesiąc) dla zweryfikowanych studentów dodaje dostęp do Hulu.

Bezpłatny okres próbny: Otrzymujesz miesięczny bezpłatny okres próbny.

Bezpłatna muzyka Amazon.
Zrzut ekranu: Barbara Krasnoff / The Verge

Wraz z Apple Music i Google YouTube Music, Amazon Music jest jedną z najbardziej znanych usług poza Spotify. Oferuje trzy różne poziomy muzyczne; wspinając się po szczeblach drabiny, uzyskasz dostęp do większej liczby utworów o wyższej jakości. Można także słuchać podcastów.

Bezpłatna muzyka Amazon umożliwia dostęp do playlist, stacji radiowych i podcastów w ramach usługi, ale jakość dźwięku jest ograniczona do SD, pojawiają się reklamy i nie można wybierać konkretnych utworów ani albumów.

Amazon Music Prime jest bezpłatny dla członków usługi Prime Shopping, Video itp. (ale nie dla członków rodziny — jest to jedna z niewielu funkcji, która nie jest udostępniana). Jest to również tylko SD, ale nie zawiera reklam i pozwala wybierać określone utwory.

Amazon Music Unlimited umożliwia dostęp do utworów w formatach SD, HD, Ultra HD i dźwięku przestrzennego bez reklam. Plan indywidualny (999 USD / miesiąc) umożliwia słuchanie tylko na jednym urządzeniu na raz; plan rodzinny (16,99 USD / miesiąc) umożliwia posiadanie do sześciu kont używanych na kilku urządzeniach.

Plany budżetowe: Plan na jedno urządzenie (5,99 USD / miesiąc) umożliwia korzystanie z usługi na konkretnym urządzeniu Echo lub Fire, a plan studencki (5,99 USD / miesiąc) zapewnia dostęp HD i wiele funkcji Unlimited.

Bezpłatny okres próbny: Wszystkie plany oferują 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Muzyka Apple.
Zrzut ekranu: Barbara Krasnoff / The Verge

Apple Music to dobra opcja, szczególnie dla tych, którzy już wykupili abonament w ekosystemie Apple. Zachwala wyższą jakość dźwięku, w tym „wciągający dźwięk”. z dynamicznym śledzeniem głowy” dla osób posiadających słuchawki AirPods. Możesz także pobrać i przesyłaj strumieniowo muzykę do swojego Apple Watch. Inne funkcje obejmują widok tekstów piosenek, dzięki czemu możesz śledzić dalej, wybrane listy i stacje radiowe na żywo.

Nie ma darmowej wersji; będziesz musiał przejść do osobnej aplikacji do podcastów.

Indywidualna usługa Apple Music (10,99 USD / miesiąc) to plan standardowy; oprócz dostępu do biblioteki muzycznej i list odtwarzania Apple, można go używać z różnymi urządzeniami i oferuje wysokiej jakości dźwięk, w tym dźwięk bezstratny i dźwięk przestrzenny z Dolby Atmos. Możesz poprosić o określone utwory lub albumy, prosząc Siri; możesz także pobierać muzykę i wyświetlać teksty. Plan rodzinny (16,99 USD / miesiąc) zapewnia funkcje indywidualne dla maksymalnie sześciu osób.

Plany budżetowe: Jeśli jesteś na studiach, plan studencki (5,99 USD / miesiąc) oferuje te same funkcje, co plan indywidualny. Możesz także dołączyć Apple Music do pliku Plan pakietowy Apple One.

Bezpłatne wersje próbne: Miesięczny bezpłatny okres próbny dla wszystkich planów.

Bandcamp.
Zrzut ekranu: Barbara Krasnoff / The Verge

Kiedy po raz pierwszy opublikowaliśmy to podsumowanie, kilka osób poleciło, abyśmy dołączyli także Bandcamp i łatwo zrozumieć, dlaczego. Bandcamp nazywa siebie „internetowym sklepem z płytami i społecznością muzyczną”, w której niezależni muzycy i twórcy podcastów zarabiają bezpośrednio od swoich fanów. Według Bandcampaartyści zbierają średnio od 80 do 85 procent każdej sprzedaży (z wyjątkiem piątków Bandcamp, pierwszy piątek każdego miesiąca, kiedy spółka rezygnuje z udziału w przychodach rozpoczętego w marcu 2020 r., aby zrekompensować brak występów na żywo podczas pandemii covid). Za samą usługę nie jest pobierana żadna opłata; słuchasz polecanych utworów artystów, a następnie kupujesz cyfrowe lub fizyczne albumy swoich ulubionych utworów. Organizowane są także wydarzenia „imprezy ze słuchaniem” na żywo.

Jak wspomniano, sam Bandcamp taki jest bezpłatny; muzykę kupujesz osobno po różnych cenach ustalonych przez artystów.

Deezera.
Zrzut ekranu: Barbara Krasnoff / The Verge

Deezer nie jest tak dobrze znany w USA jak Apple Music czy Spotify, ale ma podobne katalogi i funkcje. Oferuje imponującą różnorodność utworów, list odtwarzania, podcastów i kanałów radiowych. Możesz użyć jego wersji internetowej lub jednej z aplikacji, do których jest przeznaczony prawie każde urządzenie na rynku, w tym komputery stacjonarne, telefony i zegarki. Oferuje również teksty na ekranie. Podobnie jak inne, oferuje kilka planów.

Bezpłatny pozwala słuchać playlist zamiast konkretnych utworów i wstawia reklamy.

Premia (11,99 USD miesięcznie lub 107,99 USD rocznie) usuwa reklamy, umożliwia słuchanie określonych utworów, zapewnia dźwięk o wysokiej jakości i umożliwia pobieranie muzyki. Do swojego konta możesz podłączyć maksymalnie trzy urządzenia.

Duet (15,99 USD / miesiąc lub 174,99 USD / rok) posiada wszystkie funkcje planu Premium dla dwóch indywidualnych kont; możesz podłączyć do pięciu urządzeń.

Rodzina: Rodzina (19,99 USD / miesiąc lub 218,99 USD / rok) oferuje sześć indywidualnych kont Premium i możliwość podłączenia aż 13 różnych urządzeń. Profile dzieci pozwalają kontrolować, czego słucha Twoje dziecko.

Plany budżetowe: Możesz uzyskać zniżkę studencką na plan Premium za 5,99 USD / miesiąc.

Bezpłatne wersje próbne: Jeden miesiąc na wszystkie płatne plany.

Pandora.
Zrzut ekranu: Barbara Krasnoff / The Verge

Pandora jest jednym z dziadków serwisów muzycznych i jako jeden z pierwszych zaoferował je playlisty opracowane według preferencji słuchacza. Obecnie należąca do SiriusXM, została wprowadzona jako konsumencka usługa muzyczna w 2005 roku i od tego czasu przeszła wiele zmian. (Na przykład użytkownicy bezpłatnej usługi byli pierwotnie ograniczeni do 40 godzin przesyłania strumieniowego miesięcznie). Obecnie oferuje jedną bezpłatną i dwie płatne usługi; obejmuje zarówno muzykę, jak i podcasty.

Co ciekawe, Pandora Bezpłatny usługa umożliwia odtwarzanie określonych utworów i albumów, pod warunkiem że najpierw obejrzysz reklamę; możesz także wyświetlić reklamę z nieograniczoną liczbą pominięć.

Pandora Plus (4,99 USD / miesiąc) usuwa reklamy w przypadku nieograniczonej liczby pominięć i umożliwia słuchanie offline, ale nadal musisz wyświetlić reklamę, aby wybrać określone utwory.

Pandora Premium (9,99 USD / miesiąc) zapewnia wszystkie funkcje Plus, usuwa wszelkie reklamy oraz umożliwia tworzenie i udostępnianie list odtwarzania.

Plany budżetowe: Plan rodzinny (14,99 USD / miesiąc) obejmuje sześć kont. Zarówno Premium Student (4,99 USD / miesiąc), jak i Premium Military (7,99 USD / miesiąc) zapewniają te same funkcje, co zwykłe konto Premium.

Bezpłatny okres próbny: 30 dni w Plusie i 60 dni w Premium.

Pływowy.
Zrzut ekranu: Barbara Krasnoff / The Verge

Tidal prezentuje się jako serwis muzyczny dla prawdziwych fanów muzyki, kładący nacisk na innowacyjność i wysoką jakość dźwięku. Oferuje bibliotekę ponad 100 milionów utworów, ponad 650 tysięcy filmów, wywiadów i filmów dokumentalnych o swoich artystach oraz trzy poziomy jakości dźwięku: Maks. (do 24 bitów, 192 kHz), Wysokie (do 16 bitów, 44,1 kHz) i Niskie (do 320 kb/s), w zależności od planu i urządzenia; specjalnie wspiera wielu producentów urządzeń. Nie oferuje podcastów ani bezpłatnego planu.

Hi-Fi (10,99 USD / miesiąc) zapewnia jakość dźwięku HiFi, brak reklam i słuchanie offline.

Hi-Fi Plus (19,99 USD / miesiąc) dodaje FLAC o wysokiej rozdzielczości wraz z Dolby Atmos i Sony 360 Reality Audio.

Plany budżetowe: Zarówno HiFi, jak i HiFi Plus oferują plany ze zniżką. Obejmują plan rodzinny dla maksymalnie sześciu użytkowników (16,99 USD za HiFi / 29,99 USD za HiFi Plus); plan studencki (4,99 USD za HiFi / 9,99 USD za HiFi Plus); plan First Responder (5,99 USD za HiFi / 11,99 USD za HiFi Plus) i plan wojskowy (5,99 USD za HiFi / 11,99 USD za HiFi Plus).

Bezpłatny okres próbny: 30-dniowy bezpłatny okres próbny.

Podobnie jak Apple Music i Tidal, Qubuz nie oferuje bezpłatnej usługi. Podobnie jak w przypadku Tidal, nacisk kładziony jest tutaj na muzykę wysokiej jakości z dźwiękiem o wysokiej rozdzielczości; nawiązał współpracę z firmą A różnych producentów sprzętu takie jak Bang & Olufsen, Sonos i Thiel. Oprócz muzyki oferuje recenzje albumów i biografie artystów. Qobuz oferuje dwa plany; każde z nich występuje w wersjach Solo (jedno konto), Duo (dwa konta pod tym samym adresem) i Family (sześć kont na gospodarstwo domowe).

Studio udostępnia muzykę do pobrania i oryginalne treści redakcyjne, takie jak playlisty i artykuły. Solo kosztuje 10,83 USD / miesiąc; Duo kosztuje 14,99 USD / miesiąc; Rodzina kosztuje 17,99 USD miesięcznie.

Wzniosły pozwala określić albumy i oferuje 60-procentową zniżkę na zakupy. Solo kosztuje 14,99 USD / miesiąc; Duo kosztuje 17,99 USD / miesiąc lub 179,88 USD / rok; Rodzina również kosztuje 17,99 USD miesięcznie.

Muzyka z Youtube.
Zrzut ekranu: Barbara Krasnoff / The Verge

Kilka lat temu firma Google zdecydowała się włączyć swoją niezależną usługę Google Play Music do swojej usługi wideo YouTube, tworząc YouTube Music. Od 2 kwietnia pozbywa się także aplikacji Google Podcasts i złożenie go w YouTube Music.

The Bezpłatny usługa obejmuje wybór poszczególnych utworów i albumów wraz z reklamami. Jeśli słuchasz na telefonie, muzyka zatrzyma się, jeśli ekran zgaśnie lub zmienisz aplikacje.

Premia muzyczna (10,99 USD / miesiąc) pozwala pozbyć się reklam i przerw i umożliwia pobieranie muzyki. Dostępny jest również plan roczny za 109,99 USD. Jeśli subskrybujesz YouTube Premium (13,99 USD / miesiąc), YouTube Music jest wliczony w cenę.

Plany budżetowe: Plan rodzinny (16,99 USD / miesiąc) umożliwia dodanie maksymalnie pięciu innych członków rodziny w wieku 13 lat i starszych. Plan studencki (5,49 USD / miesiąc) zapewnia usługę Premium z weryfikacją uprawnień.

Bezpłatny okres próbny: Jeden miesiąc w przypadku planu Student.

Aktualizacja 27 lutego 2024, 8:20: Pierwotnie ten tekst został napisany 1 lutego 2022 r. Wszystkie wpisy zostały zaktualizowane i dodano wpis dotyczący Spotify.

Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

ZOTAC zaprezentuje skalowalne platformy GPU i rozwiązania przemysłowe na targach Hannover Messe 2024

ZOTAC Technology ogłasza nową linię minikomputerów dla przedsiębiorstw i służby zdrowia, zaprojektowanych do konkretnych zastosowań i skalowalnych wdrożeń, a także zupełnie nową klasę...

Team Group przedstawia dysk SSD MP44Q M.2 Gen 4 NVMe

Znana globalna marka pamięci Team Group Inc. stara się zapewniać konsumentom różnorodne i optymalne rozwiązania w zakresie pamięci masowej. Dziś z dumą...

Google zwalnia 28 pracowników po proteście dotyczącym izraelskiego kontraktu na chmurę

Poważne konsekwencje destrukcyjnego zachowaniaGooglersi,Być może widzieliście wczoraj doniesienia o protestach w niektórych naszych biurach. Niestety kilku pracowników sprowadziło wydarzenie do naszych budynków...
Advertisment