Najlepsze alternatywy dla HomePod teraz, gdy zostało wycofane


W zaskakującym ruchu Apple wycofał oryginalny HomePod bez ogłaszania wymiany. Podczas HomePod mini żyje i robi pewne rzeczy nawet lepiej niż jego poprzednik, na przykład łączność z inteligentnym domem za pomocą Thread, nie oferuje takich samych wrażeń dźwiękowych. Spójrzmy na ponad 5 najlepszych alternatyw HomePod teraz, gdy HomePod przeszedł dalej.

HomePod mini to produkt, na który Apple ma nadzieję, że konsumenci przestawią się po wycofaniu oryginalnego HomePod. Jednak dwa z dużych brakujących elementów będą bogatszy / głośniejszy dźwięk i obsługa Dolby Atmos, którą ma większy HomePod, a mini nie.

Nawet jeśli możesz sparować dwa HomePod mini, aby uzyskać dźwięk stereo i lepiej wypełnić większe przestrzenie, wielu będzie chciał szukać gdzie indziej wysokiej jakości głośników średniej wielkości lub głośników kina domowego, aby wypełnić lukę pozostawioną przez wycofany HomePod.

Pamiętaj, że żaden inny głośnik na rynku oprócz HomePod / HomePod mini nie jest wyposażony w natywne sterowanie głosowe Siri, więc następną najlepszą rzeczą jest AirPlay 2 na głośnikach innych firm, która zapewnia obsługę wielu pomieszczeń i Siri przez iOS i inne urządzenia Apple.

Najlepsze alternatywy dla HomePod

Sonos

Sonos oferuje szereg świetnych alternatyw dla HomePod. Jedną z fajnych rzeczy w tak zróżnicowanym składzie jest to, że masz opcje, które konkurują i kosztują mniej niż HomePod za 179 USD, aż do 799 USD, które przewyższają go.

Wszystkie te głośniki Sonos obsługują AirPlay 2, więc możesz cieszyć się dźwiękiem multiroom i funkcją Siri, która współpracuje z HomePod mini, Apple TV lub innymi głośnikami AirPlay. Poniżej podkreśliliśmy kilka alternatyw Sonos HomePod, ponieważ firma produkuje jedne z najbardziej konsekwentnie wysoko ocenianych głośników HiFi w zakresie poniżej 1000 USD.

Reklama

Sonos One

To podstawowy i najmniejszy głośnik Sonos do użytku domowego. To świetny, wszechstronny głośnik, a dwa można sparować w konfiguracji stereo.

Rozmiar One / One SL jest nieco mniejszy niż HomePod przy 6,36 x 4,69 x 4,69 cala (161,45 x 119,7 x 119,7 mm) i ogólnie nie uzyskujesz tak dużej mocy wyjściowej i niższej niż HomePod, ale to wciąż fenomenalny głośnik w tej cenie. Używam Sonos One wraz z HomePod (i Sonos Move) przez kilka lat i jestem z niego naprawdę zadowolony.

Sonos One z AirPlay 2 i wbudowanym mikrofonem dla Alexa / Google Assistant sprzedaje za 199 dolarów. Ale jeśli nie potrzebujesz mikrofonów do Alexa / Assistant, możesz wybrać Sonos One SL z funkcją AirPlay 2 za 179 USD. Oznacza to, że możesz dostać dwa z nich za nieco więcej niż koszt jednego HomePoda.

Oprócz używania ich jako samodzielnych głośników lub w parze stereo, Sonos One i One SL mogą być używane jako głośniki tylne w zestawie kina domowego Sonos.

Oto spojrzenie na Sonos One po lewej i większy, przenośny Sonos Move po prawej.

Po lewej: Sonos One, po prawej: Sonos Move

Sonos Move

Ta opcja jest droższa niż HomePod, ale otrzymujesz przenośny głośnik, który działa świetnie wewnątrz i na zewnątrz. Jest wyposażony w AirPlay 2, 11-godzinną żywotność baterii, odporność na kurz i wodę IP56 i nie tylko.

W moim użyciu oceniłbym głośność i bas nieco niżej niż HomePod, ale ma to sens, ponieważ masz taką samą konfigurację głośników jak Sonos One in the Move z jednym głośnikiem wysokotonowym i jednym głośnikiem średniotonowym. Ale nadal otrzymujesz dźwięk wypełniający pomieszczenie dzięki Sonos Move i dodatkom, takim jak funkcja automatycznego korektora Trueplay, a także wbudowane Wi-Fi i Bluetooth.

Z premią powyżej 299 USD HomePod, Sonos Move kosztuje 399 USD.

Sonos Five i Arc

Te dodatkowe opcje wykraczają poza to, co otrzymujesz dzięki pojedynczemu HomePod (zarówno pod względem dźwięku, jak i ceny), ale jeśli chcesz uzyskać większy dźwięk lub w przypadku Sonos Arc, obsługa Dolby Atmos, są to dwie kolejne świetne opcje z AirPlay 2.

Sonos Five oferuje to, co firma nazywa „studyjną jakością” o wysokiej wierności dźwięku. Posiada trzy głośniki średnio-niskotonowe o dużym wychyleniu i trzy głośniki wysokotonowe. Można go ustawić poziomo lub pionowo w zależności od konfiguracji i podobnie jak inne głośniki Sonos można używać samodzielnie lub w parze.

Wraz z AirPlay 2 zawiera również wejście aux dla elastyczności i automatyczny korektor Trueplay, taki jak Sonos Move. Większość użytkowników uzna, że ​​potrzeba dwóch głośników HomePod, aby dopasować to, co oferuje Sonos Five.

Sonos Five kosztuje 499 USD.

Sonos Arc premium soundbar Dolby Atmos AirPlay 2 nowy Sonos Five
Po lewej: Sonos Arc, po prawej: Sonos Five via Sonos

Sonos Arc to najnowszy soundbar firmy o ostrym designie i najwyższej jakości „kinowym dźwięku”. To z pewnością skok w górę cena na 799 USD, ale niektórzy mogą uważać, że może to zająć miejsce dwóch HomePods i zyskujesz większą elastyczność w konfiguracjach kina domowego.

Sonos Arc wymaga nowszego telewizora z HDMI ARC / eARC i oferuje obsługę Dolby Atmos wraz z AirPlay 2, Ethernet, wbudowanymi mikrofonami dla Asystenta Google / Alexa i nie tylko.

Sonos Arc posiada 8 eliptycznych głośników średniotonowych o dużym wychyleniu i trzy głośniki wysokotonowe z jedwabną kopułką. Kolejną zaletą jest to, że możesz natychmiast lub z czasem rozszerzyć konfigurację kina domowego o głośniki Sonos sub i Sonos One.

Jeśli utrata Dolby Atmos nie jest przełomem, mniejszy soundbar Sonos Beam jest wyposażony w AirPlay 2 i połowę ceny Arc w cenie 399 $.

TCL Alto

Na rynku dostępnych jest wiele niedrogich soundbarów do kina domowego, ale to może być najbardziej atrakcyjne. W 250 USD, TCL Alto 9+ oferuje 3.1 Dolby Atmos, konfigurację AirPlay 2.

TCL Alto 9+ nie dorównuje jakością i mocą wyjściową Sonos Arc, ale jeśli nie masz nic przeciwko unikalnemu projektowi, ten soundbar z dołączonym bezprzewodowym subwooferem będzie świetną alternatywą dla HomePod dla oszczędnych zestawów kina domowego.

Plik TCL Alto 9+ ma średnią ocenę 4,4 / 5 gwiazdek od ponad 1400 kupujących na Amazon.

Bose 300/500

Najlepsze alternatywy dla HomePod - Bose Home 300 i Home 500

Bose ma kilka interesujących alternatyw HomePod z głośnikami domowymi 300 i 500, a oba obejmują AirPlay 2.

Głośnik Bose Home Speaker 300 kosztuje 100 USD w ramach HomePod w cenie 199 $ z dźwiękiem 360 stopni. Jest mniej więcej tego samego rozmiaru co HomePod i ma wejście aux oraz łączność Wi-Fi i Bluetooth. Jest wyposażony w mikrofony dla Alexa / Google Assistant.

Ale duży obraz, Sonos One / One SL zwykle dostaje lepsze oceny niż Bose Home 300.

Plik Bose Home 500 jest nieco większy niż HomePod (znajduje się między Sonos One i Sonos Five). Oferuje dźwięk stereo, AirPlay 2 i dodatkowy mały ekran. Podobnie jak Bose Home 300, model 500 ma wejście aux i mikrofony do poleceń Alexa / Assistant.

Na dogłębna recenzja od DXOMARK stwierdzili, że głośniki Bose Home 500 radzą sobie dobrze z „naturalnym” brzmieniem średnich tonów i „czystymi” wysokimi tonami, ale bas był zniekształcony przy większej głośności. Stwierdzono również, że pole dźwiękowe jest „wąskie”.

Ale jeśli cenisz wejścia aux i jesteś częściowo w stosunku do Bose, mogą one być dobre.

Amazon Echo Studio

Najlepsze alternatywy dla HomePod - Amazon Echo Studio

Ok, myślimy o tym poza ogrodem otoczonym murem Apple, ale nadal jest tu wartość dla użytkowników Apple i / lub określonych konfiguracji.

Plik Echo Studio za 199 USD oferuje imponujący głośnik w swoim przedziale cenowym z kilkoma ogólnymi świetnymi funkcjami i kilkoma zastrzeżeniami.

Ma dedykowany subwoofer, trzy głośniki średniotonowe i skierowany w dół głośnik wysokotonowy. Otrzymujesz także integrację z Apple Music, która oferuje sterowanie głosowe – choć przez Alexę. Ale możesz ustawić Apple Music wraz z prawie każdą inną główną usługą przesyłania strumieniowego jako domyślną.

Ale pierwszym kompromisem jest brak obsługi AirPlay 2, więc dźwięk w wielu pokojach nie jest świetny dla osób głęboko w ekosystemie Apple.

Więc jaki scenariusz ma Echo Studio? Jeśli szukasz alternatywy dla HomePod dla zestawu kina domowego lub przestrzeni, w których chcesz mieć duży dźwięk i nie masz nic przeciwko pominięciu obsługi AirPlay, warto to rozważyć w przypadku Dolby Atmos + opcja zakupu w pakiecie z 100-watowym Echo Sub za 330 USD.

Jeszcze dwa zastrzeżenia, do obsługi Dolby Atmos musisz używać Echo Studio z rozszerzeniem Fire TV Cube, Fire TV Stick 4Klub 3 gen Fire TV Stick (nie jest kompatybilny z Fire TV wbudowanym w telewizory). I musisz być w porządku z mniej eleganckim wyglądem w porównaniu z HomePod lub Sonos.

Podsumowanie najlepszych alternatyw dla HomePod

Podczas gdy mała grupa użytkowników może czuć się komfortowo, wybierając oryginalny HomePod do wyczerpania zapasów, wydanie 299 USD na wycofany z produkcji inteligentny głośnik z pewnością nie będzie dla wszystkich.

Myślę, że Sonos tworzy jedne z najbardziej fascynujących alternatyw HomePod z AirPlay 2, sprawdzoną jakością dźwięku, opcją Dolby Atmos z Arc i nie tylko. Ale jeśli nie masz pewności co do Sonos, mam nadzieję, że powyższa lista zawiera kilka pomocnych pomysłów na to, co będzie dla Ciebie najlepsze.

Alternatywnie, jeśli jeszcze nie korzystałeś z HomePod mini i nadal jesteś ciekawy, jak wypada w porównaniu z oryginalnym HomePod, sprawdź nasz pełne porównanie tutaj.

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich przynoszących dochód. Jeszcze.


Sprawdź 9to5Mac na YouTube, aby uzyskać więcej wiadomości Apple:Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Notion Calendar i Claude AI trafiają na Androida

Cześć, przyjaciele! Witamy w Instalator Nr 46, Twój przewodnik po najlepszych i Skraj-najlepsze rzeczy na świecie. (Jeśli jesteś tu nowy, witaj, mam nadzieję,...

Firma Microsoft udostępnia narzędzie do odzyskiwania danych, które pomoże naprawić komputery z systemem Windows dotknięte problemem CrowdStrike

Chociaż CrowdStrike wydało aktualizację, aby naprawić swoje oprogramowanie, które powodowało miliony błędów Blue Screen of Death, nie wszystkie komputery są w stanie automatycznie...

Ten tydzień w grach (tydzień 30)

Wkraczając w ostatni pełny tydzień lipca, wracamy do naszego regularnego letniego harmonogramu z kolejnym tygodniem bez żadnych dużych premier. Główna premiera tego tygodnia...
Advertisment