Najlepsze akcesoria Steam Deck


Valve Pokład parowy to potężny przenośny komputer PC, na którym można uruchomić wiele gier z obszernego katalogu gier Steam, ale prawdopodobnie już to wiesz. Być może nie wiedziałeś, że w ciągu kilku miesięcy od premiery na początku 2022 roku scena akcesoriów wokół Steam Deck była już pełna świetnych opcji.

To prawda, wcale nie potrzebujesz wielu dodatków, aby mieć wspaniałe wrażenia z Deck; jest wyposażony w solidne etui z zamkiem błyskawicznym i szybki zasilacz. Minimalnie A karta microSD o dużej pojemności rozszerzenie pamięci wewnętrznej to wszystko, co ogólnie polecam większości ludzi.

Ale jeśli jesteś ciekawy, co jeszcze tam jest, dołączyłem moje ulubione akcesoria Steam Deck, a także to, co kocha reszta personelu Polygon. Ten post może zostać zaktualizowany ze względu na dostępność lub gdy nowe akcesoria trafią na rynek.


Zestaw startowy akcesoriów Steam Deck

Jak każda technologia, Steam Deck zawiera wiele delikatnych elementów. Ale tym, który jest najbardziej podatny na przypadkowe uszkodzenia, jest 7-calowy szklany wyświetlacz. Gorąco polecam zakup każdemu posiadaczowi Decka zestaw ochraniacze ekranu ze szkła hartowanego (Miałem same dobre doświadczenia z amFilm, chociaż w tej przestrzeni jest wielu graczy). Może nie uratuje twojej talii przed katastrofalnymi uszkodzeniami, ale jej zadaniem jest pochłanianie zadrapań i dźgnięć zamiast rzeczywistej szyby pokrywającej twój wyświetlacz (wymiany ekranów nie są do końca tanie). Kiedy pokrywa w końcu ulegnie zadrapaniom lub pęknie, po prostu ją zdejmij i nałóż nową.

Steam Deck jest wyposażony w maksymalnie 512 GB pamięci SSD, jeśli kupisz model za 649 USD. Chociaż, jako wysokiej klasy model Valve, nie jest to bogactwo pamięci masowej, biorąc pod uwagę, że gry na PC są zwykle dostępne w rozmiarach instalacyjnych 30-60 GB. Ci, którzy kupią model za 399,99 USD, mają jeszcze mniej wbudowanej pamięci do pracy: tylko 64 GB. Niezależnie od tego, jaki model posiadasz, zakup karty microSD, aby uzyskać dodatkowe miejsce na gry, jest prawie niezbędny. Mamy przewodnik po najlepsze karty microSD do Steam Deck to rozszerza kilka szczegółów dotyczących szybkości, ale jeśli chcesz tylko zobaczyć, co będzie dobrze działać w twojej talii, oto kilka sugestii.

Jeśli chcesz uzyskać większą prędkość pobierania i płynniejszą rozgrywkę online niż Wi-Fi, poprowadź dodatkowy kabel Ethernet z modemu do urządzenia Steam Deck, a następnie podłącz go do jednego z tych Adaptery USB na Ethernet. Jeśli nie masz jednego leżącego w pobliżu, będziesz także potrzebować Przejściówka z USB-A na USB-C aby podłączyć go do swojego Decka. Notatka: Jeśli masz stację dokującą lub koncentrator USB-C do podłączenia Decka do telewizora lub monitora, może on już mieć port Ethernet.

Reklama

Steam Deck jest cięższy niż Nintendo Switch, więc nikt cię nie obwinia, jeśli chcesz postaw go na stojaku podczas gry, mając go w zasięgu wzroku podczas korzystania z kontrolera bezprzewodowego. Na szczęście w sklepach takich jak Amazon jest ogromna liczba stoisk, zaczynając już od 5,99 $. Możesz po prostu podążać za swoim gustem i budżetem, a powinieneś skończyć z przyzwoitym stojakiem.

Możesz także udać się na Etsy, aby sprawdzić kilka ciekawych projektów. Pamiętaj, że wiele podstawek Steam Deck sprzedawanych na Etsy jest zbudowanych z Pliki do druku 3D które są faktycznie bezpłatny pobraća jeśli masz dostęp do drogiej drukarki 3D, możesz je wydrukować samodzielnie, kosztem materiałów.

Wreszcie, jeśli wyobrażasz sobie przejście do trybu pulpitu Steam Deck, aby wykonać emulację lub po prostu użyć Deck jako minikomputera, możesz chcieć chwycić kompaktową klawiaturę bezprzewodową do wpisywania poleceń. Bez niego pisanie dotykowe i poruszanie się po ekranie Deck jest prawdziwym bólem (zwłaszcza jeśli masz duże palce). Więc zrób sobie przysługę i kup to uniwersalna, składana klawiatura z wbudowanym gładzikiem.


Najlepsze doki i alternatywy doków Steam Deck

Jeśli chcesz oglądać swoje gry Steam Deck lub inne treści na telewizorze lub monitorze, potrzebujesz stacji dokującej. To kolejna kategoria bogata w opcje, różniące się ceną i funkcjami. Stacje dokujące nie tylko mogą przenosić wideo na duży ekran, ale także umożliwiają podłączanie urządzeń peryferyjnych za pośrednictwem portów USB, takich jak wymienny dysk twardy, mysz, klawiatura i inne. Mówiąc najprościej, może sprawić, że Steam Deck będzie bardziej przypominał domową konsolę lub komputer — niezależnie od tego, do czego dążysz.

Chociaż Valve nie była pierwszą firmą, która wprowadziła stację dokującą kompatybilną z Deck, jej wersja jest jedną z najbardziej bogatych w porty opcji. Jego Dok pokładowy ma HDMI 2.0, DisplayPort 1.4, port USB-C do pobierania zasilania z adaptera ściennego (zawiera ten sam model 45 W, z którym dostarczany jest Steam Deck), port Gigabit Ethernet i trzy porty USB-A 3.1. Włączenie DisplayPort odróżnia go od większości koncentratorów USB-C, a także jego elegancki wygląd. Ale wiąże się to ze znacznymi kosztami, wycenionymi na ok 89 $.

Zdjęcie: Valve via Polygon

Lubimy też coś, co jest znacznie bardziej przystępne cenowo Koncentrator Anker 341 USB-C, który ma łącznie siedem portów: HDMI, wejście USB-C do zasilania, dodatkowy port USB-C do przesyłania danych, dwa porty USB-A 3.0 oraz czytnik kart SD/microSD. Uwaga: Brakuje w nim portu Ethernet, aby zapewnić Twojemu Deckowi połączenie przewodowe, więc możesz chcieć to pobrać przystępny cenowo adapter USB na Ethernet podłączyć do tej stacji dokującej. Ponadto nie ma możliwości podniesienia talii, chociaż może ci to nie przeszkadzać.

Jsaux oferuje bardzo podobną opcję do oficjalnej Deck Dock firmy Valve, choć ma mniej chwytliwą nazwę. To się nazywa HB0702i kosztuje 54,99 USD. Podobnie jak Deck Dock, ma USB-C do zasilania, DisplayPort 1.2, HDMI 2.0, trzy porty USB-A 3.2 i obsługę gigabitowego Ethernetu. Zdobądź ten, jeśli nie obchodzi Cię, czy masz oficjalną stację dokującą Deck Dock, ale chcesz mieć prawie identyczne funkcje.


Najlepsze uchwyty ścienne/monitorowe Steam Deck

W tej kategorii nie ma jeszcze dużej konkurencji, ale to dobrze, ponieważ najbardziej widoczna opcja wydaje się być bardzo dobra. Firma o nazwie Deckmate oferuje uchwyt VESA i uchwyt ścienny w swoim ekosystemie akcesoriów. Sugerujemy zdobycie Deckmate’s Pakiet „cały system” za 53 USD jeśli skaczesz po raz pierwszy. Zawiera więcej, niż możesz potrzebować, na przykład podpórkę, uchwyty na akcesoria i nie tylko. Ale co najważniejsze, zawiera śruby, które nie znajdują się w zestawach do montażu na ścianie lub monitorze a-la-carte.

Powrót do Deckmate, mocowanie ścienne jest oczywiste; to uchwyt, który można przymocować do ściany za pomocą dwóch śrub lub po prostu mocnego kleju 3M VHB. Następnie uchwyt Deckmate pozwala mu zatrzasnąć się na ścianie. Jeśli chodzi o mocowanie monitora, otrzymujesz uchwyt, który można przykręcić do dowolnego stojaka zgodnego ze standardem VESA. Następnie po prostu zatrzaśnij na nim pokład.

Obraz: Deckmate

[Editor’s note: If you have access to a 3D printer, Jsaux’s ModCase is compatible with 3D-printed parts, including a VESA mount and a wall mount. However, because you can’t purchase those accessories yet, we’re not including it here. Find more on the ModCase at the bottom of this post.]

Jeśli chcesz najbezpieczniejszego, elastycznego rodzaju mocowania do Steam Deck, sugeruję zakup ramię monitora które można przymocować do biurka (w tym miejscu do gry wchodzi mocowanie VESA firmy Deckmate). Są one przystosowane do trzymania monitorów, które są dużo cięższy niż Steam Deck, więc większość modeli nie powinna mieć problemu z utrzymaniem konsoli na miejscu. Zdobądź jeden, jeśli potrzebujesz uniwersalnego stojaka z możliwością przesuwania Deck w górę lub w dół, obracania go na bok, odpychania lub przyciągania do siebie. Oto kilka zaleceń.


Najlepsze kontrolery Steam Deck

Jeśli nie chcesz korzystać z wbudowanych elementów sterujących Steam Deck lub chcesz, aby kontroler był używany, gdy jest zadokowany lub na stojaku, masz wiele opcji. Deck obsługuje wiele kontrolerów, niezależnie od tego, czy łączysz jeden przez Bluetooth, czy przez USB. Steam OS natywnie obsługuje kontrolery Xbox pochodzące z Xbox 360. Nowsze kontrolery, takie jak DualShock 4 na PS4, DualSense PS5i nawet Kontroler Nintendo Switch Pro są oficjalnie obsługiwane w interfejsie Steam, więc możliwe, że posiadasz już jeden lub więcej kompatybilnych kontrolerów.

Niektóre najnowsze kontrolery innych firm również będą działać świetnie, w tym 8BitDo Najlepsza łączność bezprzewodowa i GuliKit KingKong Pro 2.


GuliKit KingKong 2 Pro

Ceny przyjęte w momencie publikacji.

Podobna wersja tzw Zenek Pro jest dostępny wyłącznie w sklepach Target w cenie 59,99 USD.


Najlepsze przenośne baterie Steam Deck

Istnieją akumulatory, które mogą ładować Steam Deck równie szybko, jak ładowarka ścienna o mocy 45 W dołączona do każdej konsoli. Jednak, podobnie jak sam Steam Deck, rozszerzają definicje bycia przenośnym. Nie są też tanie. Najtańszą, ale potężną opcją, jaką znalazłem, jest Bateria Baseusa o pojemności 20 000 mAh z prędkością wyjściową USB-C 65 W. To kosztuje 50,38 $, a przy jego pojemności powinieneś być w stanie kilka razy naładować baterię Deck’a. Spodziewaj się jednak szybszego rozładowania, jeśli grasz na pokładzie podczas ładowania.

Bank mocy Ankera 537 jest nieco większy, z ogniwem 24 000 mAh, ale ma tę samą szczytową prędkość ładowania 65 W. Jest droższy, kosztuje 99,99 $ w Amazonie. Mimo to może to być lepsza oferta, jeśli masz kartę podarunkową Amazon lub po prostu wolisz markę Anker.


Najlepsze twarde etui Steam Deck

Istnieje wiele miękkich i twardych futerałów, w które możesz włożyć swój Steam Deck, aby go wzmocnić, a każdy z nich może być dla Ciebie odpowiedni. Ale naprawdę nam się podobało Killswitch Projektu Dbrandktóry pozwala dodawać lub usuwać podpórkę, a ponadto świetnie chroni konsolę i dodaje trochę przyczepności.

Notatka: Chcę podłączyć dochodzenie prowadzone przez Seana Hollistera z The Verge i moją koleżankę z Polygon, Alice Newcome-Beill, które pojawiły się duża wada Killswitcha że Dbrand zajął się na czas przed wydaniem. Wcześniej jego konstrukcja podpórki była mocowana magnetycznie i odkryli, że drastycznie wpływa to na prędkość wentylatora w niektórych jednostkach Steam Deck. Teraz wykorzystuje mocowanie bez magnesu, które pozwala obejść ten problem.

Podobnie jak większość opcji, Killswitch pozostawia łatwy dostęp do wszystkich przycisków, wyzwalaczy, portów i, co najważniejsze, przepływu powietrza wentylatora. Ale to wspaniale, że możesz dodać lub usunąć dołączoną podpórkę z gniazdem blokady. The Zestaw za 59,95 USD zawiera obudowę Killswitch, a także podstawkę oraz wybrane przez ciebie naklejki na skórki.

Obraz przedstawiający Steam Deck wewnątrz obudowy Projektu Killswitch firmy Dbrand.  Dołączona podpórka jest używana.

Zdjęcie: Alice Newcome-Beill/The Verge

Trudno jest kupować akcesoria Steam Deck i nie spotkać marki Jsaux. Jeśli szukasz twardej obudowy, Jsaux oferuje wszechstronnie utalentowaną opcję o nazwie ModCasea jego podstawowa konfiguracja kosztuje zaledwie 29,99 $. To cena, którą większość posiadaczy decków nie powinna mieć problemu z rozwidleniem, zwłaszcza za tak dużą wszechstronność.

Jest dostarczany z ochronnym i przyczepnym futerałem, który zatrzaskuje się wokół urządzenia Steam Deck, wraz z czterema innymi akcesoriami: osłoną podróżną chroniącą przód urządzenia, gdy nie jest używany, paskiem przypominającym zegarek do mocowania baterii lub dysku twardego do z tyłu, podpórkę do użytku bez użycia rąk oraz osłonę ochronną dla oficjalnej stacji dokującej Deck firmy Valve.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Dzień pierwszy, Obsidian i moje wielomiesięczne poszukiwania prywatnego, osobistego miejsca w internecie

Zapisałem w swoim dzienniku 86 dni z rzędu. Moim noworocznym postanowieniem było zobowiązać się do prowadzenia dziennika moich dni i każdego dnia...

Trzy powody, dla których Lenovo poniosło porażkę z linią smartfonów do gier Legion

Lenovo ogłosiła swój pierwszy telefon do gier, Legion Pro i Legion Duel, w 2020 roku. Pierwsze urządzenia wyróżniały się wysokiej klasy specyfikacjami, estetyką...

Zwiastun Asteroid City: Wes Anderson łączy siły z Tomem Hanksem, kosmitami

To dobry rok dla fanów Wesa Andersona, ponieważ w 2023 roku zobaczymy nie jeden, ale dwa nowe filmy tego słynnego filmowca,...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!