Najlepsza usługa transmisji strumieniowej sportu będzie musiała walczyć sama ze sobą


To największa zmiana w transmisjach sportowych od czasu pojawienia się telewizji kablowej na małym ekranie tej jesieni. ESPN, Fox i Warner Bros. Discovery są gotowe do uruchomienia nowe doświadczenie przesyłania strumieniowego który obejmuje treści na żywo z niemal każdej większej ligi sportowej. Wspólne przedsięwzięcie było takim zaskoczeniem, że nawet same ligi sportowe były tego świadome planu. Ponieważ takie duże zespoły często kończą się walkami na linii końcowej.

Ale wspólne przedsięwzięcie ma sens. Widzowie chcieli łatwiejszego sposobu na strumieniowe przesyłanie ulubionych dyscyplin sportowych lataoraz połączenie National Football League (NFL), National Basketball Association (NBA), National Hockey League (NHL), futbolu uniwersyteckiego, PGA Tour, tenisa Wielkiego Szlema, US Soccer, a nawet NASCAR pod jednym dachem do transmisji strumieniowej mogłoby pomóc w rozwiązaniu tego problemu .

Obecnie w branży transmisji sportowych panuje taki bałagan w zakresie praw do transmisji, że fani muszą łączyć różne subskrypcje, aby mieć wszystkie gry, które chcą oglądać. Na przykład w przypadku piłki nożnej widzowie muszą subskrybować Amazon Prime Video, aby oglądać Czwartkowy wieczór piłkarskiale potrzebują Peacocka, aby oglądać Sunday Night Football i Paramount Plus lub YouTube TV, aby oglądać Super Bowl.

Usługi przesyłania strumieniowego na żywo, takie jak Fubo, nie są do końca zadowolone z nowego wspólnego przedsięwzięcia

Nowa superaplikacja do strumieniowego przesyłania wydarzeń sportowych wypełniłaby tę lukę, ponieważ jedyną alternatywą są drogie usługi transmisji telewizyjnej na żywo zawierające szereg kanałów, których fani sportu mogą nie potrzebować lub nie chcieć. Przecinacze kabli, którzy chcą uzyskać dostęp do Wszystko najważniejsze gry sportowe na żywo z jednego miejsca korzystają z usług transmisji strumieniowej na żywo, takich jak Hulu z Live TV, YouTube TV, Fubo i Sling TV. Usługi te mogą wydawać się idealne, ponieważ zapewniają dostęp do kanałów takich jak ESPN, FS1 i CBS Sports Network, ale – podobnie jak telewizja kablowa – fani sportu muszą radzić sobie z lokalnymi przerwami w dostawie prądu, które uniemożliwiają emisję gier na niektórych rynkach. Usługi przesyłania strumieniowego na żywo są również kilkakrotnie droższe niż standardowy plan Netflix za 15,49 USD miesięcznie, ponieważ YouTube TV kosztuje 72,99 USD miesięcznie, podczas gdy samodzielna usługa telewizji na żywo Hulu kosztuje 75,99 USD miesięcznie.

W przeciwieństwie do tych usług transmisji na żywo, ta nowa superaplikacja będzie skupiać się głównie na treściach związanych ze sportem. Będzie zawierać tylko wybrane kanały linearne, w tym ESPN, ESPN2, ESPNU, SECN, ACCN, ESPNews, ABC, FOX, FS1, FS2, BTN, TNT, TBS i truTV, a także będzie dostępny dla abonentów w pakiecie z Disney Plus , Hulu i Warner Bros. Discovery’s Max.

Reklama

Jasne, to wszystko wydaje się świetnym pomysłem, prawda? Widzowie mogą Wreszcie uzyskaj poważną naprawę sportową w ramach jednej usługi. Ale są z tym pewne problemy. Jak można się spodziewać, konkurencyjne usługi transmisji na żywo, takie jak Fubo, nie są do końca zadowolone z nowego wspólnego przedsięwzięcia. Fubo wkrótce opublikował oświadczenie po rozejściu się tej wiadomości, budząc obawy co do „podstawowych motywów i konsekwencji” wspólnego przedsięwzięcia. „Każdy konsument w Ameryce powinien być zaniepokojony intencją stojącą za tym wspólnym przedsięwzięciem i jego wpływem na uczciwą konkurencję na rynku” – czytamy w oświadczeniu, dodając, że ogromny asortyment usług „może dyktować warunki rynkowe w sposób, który może nie służyć szerszym interesom konsumentów.”

Następnie jest telewizja linearna. Dla niektórych sport jest tym, co trzyma ludzi przywiązanych do abonamentu telewizji kablowej lub satelitarnej, a sytuacja może się zmienić, gdy na rynku pojawi się bardziej usprawniona opcja. „Cable będzie miał kłopoty” – mówi Rajkumar Venkatesan, profesor administracji biznesowej na Uniwersytecie Wirginii Krawędź. „Ciasto się kurczy i myślę, że będzie się kurczyć nadal. To kolejny krok w tym kierunku.”

A to wszystko oznacza, że ​​nie jest to zwykła usługa przesyłania strumieniowego — to moloch, który może zmiażdżyć konkurencję. Ale to stawia tego giganta transmisji sportowej w dziwnej sytuacji. Podczas gdy Fox, będący własnością Fox Corporation, koncentruje się na emitowaniu wydarzeń sportowych w swoich sieciach linearnych, Disney nadal zajmuje się odrębną problematyką. Wersja ESPN przeznaczona wyłącznie do transmisji strumieniowej w 2025 roku. – powiedział dyrektor generalny Disneya Bob Iger aplikacja ESPN będzie miała „funkcje, których nie będzie mieć w połączeniu z Fox i Time Warner Discovery”, w tym takie rzeczy, jak zintegrowane zakłady, fantasy i towary.

Potem jest nowe poziom sportowy na żywo Warner Bros. Discovery dodany do Maxa. Ten dodatek Bleacher Report Sports o wartości 9,99 USD miesięcznie obejmuje mecze na żywo z lig NFL, NBA, futbolu amerykańskiego, National Collegiate Athletic Association (NCAA) i nie tylko. Jak zauważył Venkatesan, Disney i Warner Bros. Discovery prawdopodobnie wolełyby raczej priorytetowo traktować usługi, które posiadają w całości, a nie te, z których będą posiadać tylko jedną trzecią. „Powiedzmy, że nowa usługa ma się dobrze i rozwija się” – mówi Venkatesan Krawędź. „Teraz nagle walczą z ESPN, a ESPN to się nie spodoba. To dla nich bardzo delikatna sytuacja, z którą muszą sobie poradzić”.

Strategia stojąca za premierą jest podobna do tej stosowanej w przypadku Hulu, które powstało jako spółka joint venture pomiędzy News Corporation, NBCUniversal, Providence Equity i ostatecznie Disneyem. Oznacza to jednak, że może również napotkać te same problemy, które Hulu miało we wcześniejszych latach wynikało z posiadania zbyt dużej liczby właścicieli z konkurencyjnymi pomysłami.

W końcu nowa usługa transmisji strumieniowej sportu może po prostu istnieć. Nadal nie wiemy, jaki będzie miał interfejs użytkownika ani jak dobrze backend będzie działał podczas transmisji meczów play-off NFL na żywo. Jednak fakt, że Disney już rezerwuje niektóre ze swoich najlepszych funkcji dla swojej nadchodzącej aplikacji ESPN, nie napawa optymizmem. ESPN, Fox i Warner Bros. Discovery obstawiają, że sam wybór dyscyplin sportowych dostępnych w serwisie wystarczy, aby przyciągnąć subskrybentów. Niezależnie od tego, czy sama treść wystarczy, aby przyciągnąć największych fanów sportu, istnieje ryzyko, że zostanie ona odrzucona, ponieważ ESPN i Warner Bros. Discovery będą szukać zamiast tego wsparcia własnych usług.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...

Nasze ulubione gry, ubrania i akcesoria dla fanów Elden Ring

Pierścień Eldena jest przez wielu uważana za najlepsze doświadczenie FromSoftware, z mroczną, średniowieczną scenerią i głęboką historią napisaną częściowo przez...
Advertisment