Najlepsza podklasa Mnicha BG3, atuty i przewodnik po budowie


Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Mnich to klasa walcząca w zwarciu, która przedkłada zwinność nad brutalną siłę.

Mnisi rozwiązują wiele problemów za pomocą uderzeń Wojownicy robią, ale są o wiele bardziej wyrafinowani w tym, jak to robią. Ich podstawową statystyką jest Zręczność.

Nie ma jednej najlepszej klasy Wrota Baldura 3, a gra daje tyle samo możliwości twórczego rozwiązywania problemów, co w przypadku uderzania pięścią. Znalezienie najlepszej klasy tak naprawdę sprowadza się do tego, jak chcesz grać. Nawet grając solo, nadal będziesz zarządzać resztą swojej drużyny, więc będziesz mógł eksperymentować z wieloma klasami jednocześnie.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się wszystkiego, co musisz wiedzieć o klasie Monka Wrota Baldura 3i dowiedz się wszystkiego o najlepszych podklasach Mnicha, jego wyczynach i budowie.


Czy Monk jest dla ciebie najlepszą klasą w BG3?

Reklama

Zdjęcie: Larian Studios przez Polygon

Mnisi to klasa walcząca w zwarciu, która zamienia brutalną Siłę na szybką Zręczność. Szczerze mówiąc, nie są najlepszą klasą do walki wręcz dla początkujących – to by było na tyle Wojownicy Lub Barbaria. Krótko mówiąc, mnisi są jednak o wiele bardziej zajebiści, z bardziej ekscytującymi atakami i umiejętnościami. Wymagają nieco więcej uwagi i planowania w zakresie zarządzania swoimi punktami Ki. Mnisi są świetną klasą, jeśli jesteś gotowy, aby stać się bardziej błyskotliwym w walce wręcz i ogólnie poprawić swoją grę.

Mnisi pozwalają także zbadać, w jaki sposób różne statystyki oddziałują na siebie – na przykład sposób, w jaki Mądrość Mnicha zwiększa AC. Jednocześnie wyższa Mądrość oznacza, że ​​są lepsi w rzeczach niezwiązanych z walką, takich jak Wnikliwość czy Percepcja.


Cechy klasy mnicha

Mnisi kierują się przede wszystkim Zręcznością i Mądrością i istnieje kilka cech klasowych, które to odzwierciedlają.

 • Nieopancerzona obrona — nie mając zbroi, dodajesz modyfikator Mądrości do swojej Klasy Pancerza
 • Sztuki walki: Zręczne ataki — ataki Bronią Mnicha (prostą bronią, która nie jest dwuręczna ani ciężka) i ataki bez broni skalują się wraz z Twoją Zręcznością zamiast Siłą
 • Sztuki walki: Zręczne uderzenia — ataki Bronią Mnicha i ataki bez broni zadają 1k4 obrażeń tłuczących, chyba że ich normalne obrażenia są wyższe
 • Sztuki walki: atak bez broni — po wykonaniu ataku Bronią Mnicha lub będąc nieuzbrojonym, możesz wykonać kolejny atak bez broni jako akcję dodatkową
 • Ruch bez opancerzenia — na poziomie 2 twoja prędkość ruchu wzrasta o 3 metry, gdy nie nosisz zbroi ani nie używasz tarczy

Punktów obrażeń

 • Kostki Hit — 1k8 na poziom mnicha
 • Punkty życia na pierwszym poziomie — 8 + twój modyfikator Kondycji
 • Punkty życia na wyższych poziomach — 5 + modyfikator Kondycji za każdy poziom Mnicha po 1. poziomie

Punkty Ki

Mnisi wykorzystują punkty Ki do zasilania wszystkich swoich dodatkowych ataków i akcji. Zaczynasz z 2 punktami Ki na poziomie 1, a następnie zdobywasz punkt za każdy poziom. Punkty Ki odnawiają się podczas krótkiego odpoczynku.

działania

Na poziomie 1 mnisi otrzymują Grad ciosów Akcja, która pozwala ci wykonać dwa dodatkowe ataki wręcz jako akcję bonusową.

Na poziomie 2 mnisi otrzymują trzy dodatkowe akcje związane z punktami Ki:

 • Obrona Pacjenta — przez 1 turę Rzuty Ataku przeciwko tobie mają Niekorzyść i masz Przewagę w rzutach obronnych na Zręczność
 • Krok Wiatru: Doskok — podwój swoją prędkość ruchu, a skok nie wymaga już dodatkowej akcji
 • Krok wiatru: wycofaj się — Wycofanie się w bezpieczne miejsce poprzez wycofanie się i skok nie wymaga już dodatkowej akcji

Biegłości

 • Bronie — Prosta broń, krótkie miecze
 • Umiejętności — Akrobatyka, lekkoatletyka, wgląd, religia
 • Rzuty obronne — Zręczność, Kondycja

Podklasy mnichów

Na poziomie 3 Mnisi wybierają jedną z trzech podklas.

Droga Czterech Żywiołów

Droga Czterech Żywiołów Mnisi używają swojego Ki do kontrolować elementy.

Zyskujesz Harmonia Ognia i Wody Akcja pozwalająca odzyskać połowę punktów Ki raz na Długi Odpoczynek.

Droga Czterech Żywiołów Mnisi mogą rzucać zaklęcia przy użyciu Ki zamiast miejsc na zaklęcia Uczeń żywiołów. Z listy zaklęć mnicha wybierzesz trzy zaklęcia:

Baldur’s Gate 3 Zaklęcia Mnicha Drogi Czterech Żywiołów

Nazwa Opis
Nazwa Opis
Ostrze Rymu Rzuć odłamek lodu, który zadaje 1k10 obrażeń kłutych, a następnie eksploduje zadając 2k6 obrażeń od zimna w kręgu o promieniu 2 metrów
Chłód Góry Zmniejsz prędkość ruchu celu o 3 metry, zadając 1k8 obrażeń od zimna
Kły Ognistego Węża Uderz wroga zadając 1k10 obrażeń od ognia, a twój następny atak wręcz zada 1k4 obrażeń od ognia
Pięść Czterech Gromów Uwolnij falę grzmiącej siły, która odpycha wszystkie stworzenia i obiekty, zadając 2k8 obrażeń od piorunów (CON Save).
Pięść Nieprzerwanego Powietrza Odepchnij cel na odległość 20 stóp i powal go na ziemię zadając 3k10 obrażeń tłuczących
Natarcie duchów wichury Przywołaj silny wiatr, który odpycha stworzenia na odległość 5 metrów i wytrąca je z równowagi
Kształtowanie lodu Stwórz wspinającą się kostkę lodu
Sfera Równowagi Żywiołów Ciskasz kulą, która zadaje 3k8 obrażeń od piorunów i prawdopodobnie tworzy powierzchnię przy uderzeniu
Zamiatający Uderzenie Cinder Wyrzuć ogień ze swoich wyciągniętych rąk i podpal wszystko, co jest łatwopalne, zadając 3k6 obrażeń od Ognia
Dotyk burzy Zadaj 1k10 obrażeń od błyskawic, a cel nie będzie mógł używać reakcji
Bicz wodny Zadaj 3k10 obrażeń tłuczących i ewentualnie przyciągnij cel do siebie lub powal go na ziemię

Droga otwartej dłoni

Mnisi Drogi Otwartej Dłoni specjalizują się w walce wręcz. Nauczysz się trzech nowych Akcji, które wykorzystują Punkty Ki.

 • Seria ciosów: przewrócenie — Uderz dwa razy z rzędu, zadając 2k6 obrażeń tłuczących i prawdopodobnie powalając cel
 • Seria ciosów: Zataczanie się — Uderz dwa razy z rzędu, zadając 2k6 obrażeń tłuczących i ogłuszając cel, aby nie mógł przyjmować reakcji
 • Seria ciosów: Pchnij — Uderz dwa razy z rzędu, zadając 2k6 obrażeń tłuczących i prawdopodobnie odpychając cel na odległość 5 metrów

Droga Cienia

Mnisi Drogi Cienia chowają się w cieniu i skupiają na skradaniu się i podstępach.

Dowiesz się Drobna iluzja Cantrip, aby odwrócić uwagę wrogów i Sztuka Cienia: Ukryj się co sprawia, że ​​ukrywanie jest akcją bonusową.

Otrzymasz także cztery nowe zastosowania czaropodobne za swoje punkty Ki:

 • Sztuki Cienia: Przejście bez śladu — daje tobie i wszystkim pobliskim towarzyszom premię +10 do testów Ukrycia
 • Sztuki Cienia: Ciemność — stwórz ciemny całun, który mocno zaciemnia i oślepia znajdujące się w nim stworzenia
 • Sztuki Cieni: Widzenie w Ciemności — daj stworzeniu zdolność widzenia w ciemności na odległość do 40 stóp
 • Sztuki Cienia: Cisza — stwórz dźwiękoszczelną kulę, w której wszyscy wewnątrz będą wyciszeni i odporni na obrażenia od piorunów.

Najlepsza podklasa i kompilacja Mnicha w BG3

Baldur's Gate 3 Pół-elf Mnich w kreatorze postaci

Zdjęcie: Larian Studios przez Polygon

Wrota Baldura 3 rasy tak naprawdę nie mają żadnego bezpośredniego wpływu na twoją klasę, ale niektóre rasy i podrasy mają cechy, które dobrze sprawdzają się w przypadku niektórych klas, takie jak dodatkowy ruch lub biegłość w określonej broni. W przypadku Mnichów najlepiej skupić się na ruchu i rozszerzyć listę broni Mnichów o rasy takie jak:

 • Leśne Elfy I Leśne półelfy mają dodatkowe 5 stóp ruchu i pozwalają traktować krótkie miecze jako broń mnicha
 • LudzieFunkcja Milicji Obywatelskiej dodaje włócznie do listy broni Mnicha
 • Każda podrasa krasnoludów pozwala traktować topory ręczne i lekkie młoty jako broń mnichów, ale…Złote KrasnoludyKrasnoludzka Wytrzymałość zapewnia dodatkowy punkt wytrzymałości na każdym poziomie

Kiedy tworzysz i podnosisz poziom swojego Mnicha, Zręczność (do uderzania przedmiotów) jest twoją najważniejszą statystyką, tuż za nią znajduje się Mądrość (dla wzmocnienia KP Obrony bez Zbroi i rzucania zaklęć Mnicha). Ustaw Zręczność jako najwyższą statystykę, a Mądrość jako drugą najwyższą.

Na poziomie 3 wybierzesz swoją podklasę Mnicha. Droga Czterech Żywiołów jest w niektórych mieszanach Ostatni mag powietrza wibracje, podczas gdy Droga Cienia sprawia, że ​​​​jesteś o wiele bardziej podobny do ninja. Jednak ze względu na prostotę i skuteczność bojową najlepszą podklasą jest Droga Otwartej Dłoni. Otrzymasz opcje bardziej wszechstronnych ataków, które pozwolą ci kontrolować pole bitwy za pomocą ciosów.


Najlepsze wyczyny mnichów w BG3

Co cztery poziomy będziesz mieć możliwość zwiększenia swoich statystyk lub wybrania wyczynu. Wyczyny to specjalne talenty, które dodają cechy Twojej postaci. Jeśli jesteś zadowolony ze swoich statystyk i zaczniesz zdobywać wyczyny, mnisi mogą skorzystać z:

 • Sportowiec. Twoja siła lub zręczność wzrasta o 1, maksymalnie do 20. Kiedy jesteś w pozycji leżącej, wstawanie wymaga znacznie mniej ruchu. Twoja odległość skoku również wzrasta o 50%.
 • Wytrzymały. Twoja Kondycja wzrasta o 1, maksymalnie do 20. Odzyskujesz pełne punkty wytrzymałości za każdym razem, gdy robisz Krótki Odpoczynek.
 • mobilny. Twoja prędkość ruchu wzrasta, a trudny teren nie spowalnia Cię podczas Doskoku. Jeśli poruszysz się po wykonaniu ataku wręcz, nie prowokujesz Ataków Okazyjnych u swojego celu.
 • Dziki napastnik. Wykonując ataki bronią, rzucasz dwukrotnie kośćmi obrażeń i wykorzystujesz najwyższy wynik.
 • Trudny. Twój maksymalny punkt życia wzrasta o 2 z każdym zdobytym poziomem.

Więcej informacji na temat zajęć w Wrota Baldura 3zapoznaj się z naszymi przeglądami na temat Barbarzyńca, Bard, Duchowny, druidMnich, Paladyn, Leśniczy, Łobuz, Czarownik, CzarodziejI Czarodziej zajęcia. Jeśli masz problem z wyborem, zapoznaj się z naszym przewodnikiem na temat od jakiej klasy zacząć.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple @ Work: wdrożenie Meraki w T-Mobile uwypukla niewykorzystaną szansę dla Apple

Usługa Apple @ Work jest dostarczana wyłącznie przez firmę Mosyle, jedyna zunifikowana platforma Apple. Mosyle to jedyne rozwiązanie, które integruje w jednej...

Czego można się spodziewać po MWC 2024

Nie szukając żadnych przecieków ani plotek, założę się, że prawdopodobnie mógłbyś naszkicować większość telefonów, o których mówi się, że mają premierę o godz....

MWC 2024: wszystkie telefony, urządzenia do noszenia i gadżety zaprezentowane w Barcelonie

Oferta telefonów Xiaomi ma nowego lidera. The Xiaomi 14 Ultra właśnie pojawił się w Chinach i oferuje szereg imponujących parametrów fotograficznych, w...
Advertisment