Najlepsza natychmiastowa drukarka fotograficzna, którą możesz teraz kupić


Drukarki do zdjęć błyskawicznych są trochę cichszym, mniej fajnym bratem aparaty natychmiastowe, ale są prawdopodobnie bardziej praktyczne. Nie do końca pasują do napędzanej nostalgią zabawy z wyciąganiem aparatu Instax na imprezie, ale są bardziej wszechstronnym sposobem dotarcia do produktu końcowego: prawdziwego, żywego odbitki, którą można dotknąć i poczuć. W epoce, w której praktycznie wszystkie nasze zdjęcia znajdują się w pamięci cyfrowej na naszych urządzeniach lub w mediach społecznościowych, fizyczny wydruk to rodzaj magii.

Istnieje wiele sposobów na przekształcenie zdjęć z telefonu w fizyczne wydruki, ale większość z nich wiąże się z czekaniem na wysyłkę lub znalezieniem kiosku w sklepie stacjonarnym, a oba te perspektywy są straszne. Przenośne drukarki fotograficzne eliminują konieczność oczekiwania — są na tyle małe, że można je nosić w torebce lub torbie, dzięki czemu można je zabrać wszędzie.

Nasz najlepszy wybór, Polaroid Hi-Print, nie jest najbardziej przenośny, ale zapewnia zdecydowanie najlepszą jakość kolorów i druku. Wciąż jest wystarczająco mały, aby zmieścić się w większej torebce lub torbie, ale wkłady zapasowe są po większej stronie i zdecydowanie nie zmieszczą się w wieczorowej kopertówce. Aby uzyskać lepszą przenośność i zabawne funkcje przyjazne dla wydarzeń towarzyskich, lubimy Canon Ivy.

Przetestowaliśmy drukarki błyskawiczne, które produkują zdjęcia 2 x 3 cale, czyli mniej więcej wielkości karty kredytowej. Istnieją kompaktowe drukarki, które współpracują z większym papierem fotograficznym 4 x 6 cali, który lepiej nadaje się do powieszenia na ścianie i innymi małymi formatami, takimi jak szeroki Instax firmy Fujifilm, ale na potrzeby tego przewodnika uwzględniono tylko opcje 2 x 3. Wszystkie nasze typy są dostarczane z bezpłatnymi aplikacjami na iOS i Androida, które musisz pobrać, aby z nich korzystać, i wszystkie działały bez problemów na obu platformach.

Reklama


Hi-Print nie jest najbardziej przenośnym urządzeniem, ale dzięki procesowi sub-barwiania zapewnia doskonałą jakość wydruków.

Polaroid Hi-Print

Najlepsza natychmiastowa drukarka fotograficzna

Polaroid Hi-Print jest wyjątkowy, ponieważ jest to w rzeczywistości mini-drukarka barwnikowa, która jest technologią używaną przez większość większych kolorowych drukarek fotograficznych. Nakłada warstwy żółte, czerwone i cyjan w trzech oddzielnych przejściach. Gdy tak się dzieje, aplikacja towarzysząca drukarki wskazuje, co się dzieje, i możesz obserwować, jak druk wchodzi i wychodzi z drukarki w miarę nakładania różnych warstw kolorów. Nie jest to zabawa w stylu retro, polegająca na oglądaniu natychmiastowego odbitki na twoich oczach, ale jest to fajna sprawa. Daje to również wysokiej jakości wydruki o bogatych, dokładnych kolorach i dobrym kontraście. W obszarach o jednolitych kolorach widać pasy, jeśli przyjrzysz się naprawdę uważnie, ale widać je tylko z odległości około stopy — znacznie bliżej, niż prawdopodobnie zobaczysz.

Aplikacja Hi-Print jest również bardzo prosta i łatwa w użyciu. Nie ma możliwości zsynchronizowania Zdjęć Google ani kont społecznościowych w celu uzyskania bezpośredniego dostępu; jeśli to priorytet, będziesz chciał spojrzeć na poniższe opcje drukarki Zink. Istnieje również tylko kilka opcji „naklejek”, które można zastosować do wstępnego nadruku obrazu, ale kroje tekstu są najlepiej wyglądające spośród testowanych przeze mnie drukarek. Zrobili mi chcieć umieścić zabawny tekst na moich zdjęciach. Dostępne są również standardowe korekty kolorów i ekspozycji, a także kolorowe ramki, które, podobnie jak opcje tekstowe, zaskakująco nie są do bani.

Wkłady drukujące obejmują cały wkład, który generuje niefortunną ilość odpadów.

Nie można też po prostu dodać więcej papieru fotograficznego do Hi-Print. Każdy wkład to właściwie cały wkład do drukarki ze szpulą i wszystkim. Każdy z nich zawiera 10 gotowych do użycia arkuszy papieru fotograficznego i są sprzedawane w pudełkach po dwa — czyli 20 odbitek w opakowaniu. Arkusze fotograficzne mają na spodzie małą odpinaną zakładkę, dzięki czemu można wyjąć zdjęcie z drukarki bez dotykania obrazu. Możesz również użyć odklejanego podkładu, aby wydrukować naklejkę ze swoim zdjęciem.

Niestety system Hi-Print generuje dużo odpadów z tworzyw sztucznych. Za każdym razem, gdy dodajesz nowy wkład, musisz wyjąć stary i wyrzucić. (Strona pomocy Polaroida mówi, że firma nie może ich dla ciebie poddać recyklingowi, a moje lokalne wytyczne dotyczące recyklingu przy krawężniku wykluczają to, ponieważ używa więcej niż jednego rodzaju plastiku. Szkoda, że ​​nie możesz go ponownie wykorzystać w jakiś sposób. Wkłady są również znacznie większe niż paczka papieru Zink lub Instax, więc nie jest to najbardziej praktyczna opcja, jeśli chcesz nosić ze sobą dużo wkładów papierowych.

Hi-Print zapewnia żywe, dokładne kolory.

Kolejną wadą jest to, że jest to zastrzeżony format drukowania — w przeciwieństwie do Zink, który jest używany przez wiele różnych marek drukarek mobilnych. Jeśli Polaroid zdecyduje się przestać tworzyć Hi-Print, utkniesz z niedziałającą drukarką.

Hi-Print jest również droższy niż inne drukarki mobilne. Sama drukarka kosztuje 100 USD, a pojedynczy 20-arkuszowy pakiet uzupełniający kosztuje 17 USD. (Chociaż w chwili pisania tego tekstu można znaleźć trzypak wkładów za 50 USD na Amazon.) To sprawia, że ​​cena za odbitkę wynosi około 85 centów. To znacznie więcej niż alternatywy Zink, które kosztują więcej niż 50 centów za wydruk.

Hi-Print nie jest najlepszym wyborem, jeśli szukasz ultraprzenośności, mnóstwa zabawnych naklejek lub najlepszego kosztu wydruku. Ale odciski są dużo lepsze niż inne testowane przez nas opcje. Opcje tekstu, które można zastosować do obrazów, są nowoczesne i zabawne, a aplikacja jest bardzo łatwa w użyciu. Jeśli jakość druku jest priorytetem, najlepszym rozwiązaniem jest Hi-Print.

Instax Mini Link 2 na tle wydrukowanych zdjęć.


Instax Mini Link 2 jest nieco przeciążony funkcjami, ale zapewnia doskonałej jakości wydruki z retro urokiem prawdziwego filmu błyskawicznego.

Instax Mini Link 2

Najlepsza drukarka fotograficzna Instax

Film Instax ma pewien urok. Po pierwsze, to naprawdę film, dzięki czemu zobaczysz, jak rozwija się na Twoich oczach, gdy zdjęcie opuści drukarkę. Obrazy mają pewien nostalgiczny wygląd, z atramentową ciemną czernią i lekkim prześwietleniem. Nadruki mają również klasyczną białą ramkę, która utrzymuje film na miejscu. Możesz skojarzyć to z nazwą Polaroid, ale jeśli chcesz natychmiastowego wrażenia filmowego w wygodnym opakowaniu, będziesz chciał zapoznać się z marką Instax.

To wszystko, aby powiedzieć, że Mini Link 2 to wyjątkowa oferta, z wieloma dziwactwami, które mnie denerwowały, gdy go testowałem, ale pod koniec dnia to Instax. To samo w sobie ma szczególny urok i nie bez powodu. Wydruki są bardzo ładne, a film Instax jest dość łatwy do zdobycia w sklepach stacjonarnych i internetowych, choć nie jest tani. Oczekuj, że zapłacisz około 70 centów za wydruk, w zależności od tego, jak kupujesz wkłady. Sugerowana cena detaliczna 20-arkuszowego opakowania uzupełniającego wynosi około 20 USD, ale przy obecnych przecenach sprzedaje się za 14 USD. Nie tak drogi jak Hi-Print, ale droższy niż papier Zink.

Mini Link 2 ma wewnętrzny czujnik, który wykrywa orientację drukarki, co wpływa na niektóre z bardziej dziwacznych funkcji drukarki. Obrócenie drukarki na bok lub ustawienie jej w pionie zmienia “tryb”, z którego korzysta drukarka, co znajduje odzwierciedlenie w aplikacji – opcje drukowania są zorganizowane w “tryb drukowania” i “tryb zabawy”. Ale możesz użyć dowolnej funkcji drukowania, bez względu na tryb, w którym się znajdujesz, więc ta funkcja nie ma sensu. Po prostu denerwowało mnie to, gdy przeniosłem drukarkę i zmieniłem jej orientację bez zastanowienia i musiałem czekać, aż aplikacja zakończy animację oznaczającą przejście do innego trybu.

Ta funkcja jest również dostępna, jeśli używasz funkcji aparatu w aplikacji Mini Link. Możesz trzymać drukarkę i przechylać ją do przodu i do tyłu, aby powiększać i pomniejszać. Działa wystarczająco dobrze, ale jest to swego rodzaju definicja bezsensownej sztuczki, ponieważ możesz po prostu uszczypnąć i powiększyć podgląd obrazu, aby użyć zoomu, jak każda inna aplikacja aparatu.

Aplikacja towarzysząca Instax to trochę za dużo.

Jest tu po prostu zbyt wiele opcji.

Aplikacja Mini Link również nie jest zbyt przyjazna dla użytkownika. Dotknięcie ikony ustawień ujawnia absolutną lawinę nieskategoryzowanych opcji menu. Opcje ramki znajdują się również w innym miejscu niż naklejki i tekst. To samo dotyczy opcji kolażu; są to różne tryby drukowania, między którymi nie można łatwo przeskakiwać. Jeśli zdecydujesz, że wolisz użyć ramki niż zrobić kolaż, musisz odrzucić edycje, nad którymi pracujesz, i zacząć od nowa.

Zadrukowany obszar zdjęcia Instax jest również mniejszy niż alternatywy Zink i Polaroid. Jest to odpowiedni rozmiar do migawek, a ramka faktycznie wzmacnia obraz, dzięki czemu leży płasko (pozostałe mają tendencję do lekkiego zwijania się wzdłuż krawędzi). Ale obrazy kolaży bardzo szybko stają się bardzo małe. To samo dotyczy tekstu i naklejek.

Zdjęcia Instax mają charakterystyczny, pozbawiony nasycenia wygląd z bogatymi czarnymi tonami.

W Mini Link 2 i towarzyszącej mu aplikacji znajduje się wiele innych funkcji, takich jak rodzaj gry polegającej na dobieraniu par, która ocenia Twoją „zgodność” z inną osobą i drukuje ją na zdjęciach w procentach. Możesz także użyć diody LED drukarki, aby „narysować” projekt na zdjęciu lub użyć aplikacji, aby zrobić zdjęcie rysunku i przekonwertować go na naklejkę, którą można umieścić na obrazach. Niektóre są efekciarskie, a niektóre po prostu nie dla mnie. Twój przebieg może się różnić.

Canon Ivy na tle natychmiastowych odbitek


Canon Ivy to najlepsza opcja wykorzystująca papier Zink, który jest ekonomiczny i bardziej przenośny niż inne rodzaje wkładów.

Kanon Bluszcz

Najlepsza drukarka fotograficzna Zink

Najlepszą drukarką mobilną na imprezy i okazje towarzyskie jest Canon Ivy. Wykorzystuje powszechnie używany papier Zink i oferuje najlepszą jakość fotograficzną testowanych przez nas drukarek Zink, z dobrym odwzorowaniem kolorów. Jego aplikacja towarzysząca wydaje się również otrzymywać aktualne aktualizacje z atrakcyjnymi, sezonowo odpowiednimi nowymi „naklejkami”, które można zastosować do zdjęć. Kiedy korzystałem z aplikacji pod koniec lipca, została ona niedawno zaktualizowana o grafikę Pride i Juneteenth autorstwa ilustratorki Sabreny Khadija.

Sama drukarka jest cieńsza i bardziej przenośna niż Instax lub Hi-Print, a także bardziej opłacalna. Drukarka kosztuje 99,99 USD, a 50 arkuszy papieru kosztowało 24 USD na Amazon w momencie pisania tego tekstu, co daje około 50 centów za wydruk.

Dokładność kolorów jest dobra, a opcje naklejek są fajne.

Podczas testowania napotkałem jeden problem: używając iPhone’a 11 z systemem iOS 15.6, aplikacja ulegała awarii za każdym razem, gdy klikałem opcję połączenia z kontem Google Photos. Działało to dobrze na Androidzie, więc wydaje się, że jest to problem specyficzny dla systemu iOS. Jeśli jesteś właścicielem iPhone’a i polegasz na Zdjęciach Google do przechowywania obrazów, nie polecam Ivy. Nie miałem żadnych problemów z dostępem do zdjęć przechowywanych na samym iPhonie lub łączeniem się z moim kontem na Instagramie, co prawdopodobnie większość posiadaczy iPhone’a i tak chciałaby korzystać z drukarki.

W przeciwnym razie Ivy jest świetną opcją dla kogoś, kto szuka mobilności i wartości ponad najlepszą możliwą jakość druku.


Jakość zdjęć HP Sprocket nie jest najlepsza w klasie Zink, ale jest przenośna i ekonomiczna z dobrą aplikacją towarzyszącą.

Zębatka HP

Najlepsza tania drukarka błyskawiczna

W tej kategorii wzięliśmy pod uwagę dwie drukarki Zink, Sprocket i Kodak Step, które są produktami licencjonowanymi przez C&A Marketing. 80-dolarowy HP Sprocket wychodzi na prowadzenie, ale nie za dużo. Jakość druku jest w porządku, ale drukarka dodaje nieatrakcyjne wyostrzanie i rozjaśnianie, które wygląda jak zły efekt HDR. Większości ludzi pewnie nie będzie to przeszkadzało, ale jeśli jakość zdjęć jest priorytetem, lepszym wyborem będzie Canon Ivy. Ale ogólna reprodukcja kolorów jest akceptowalna na Sprocket i nie mogę powiedzieć tego samego o Kodak Step, który dodaje zbyt dużo czerwieni do zdjęć. Możesz to poprawić, dostosowując suwak cyjan / czerwony w aplikacji, ale musisz to zrobić przed każdym wydrukiem.

Jakość zdjęć nie jest tak dobra, ale Sprocket reprezentuje najlepszą wartość.

Sprocket ma też kilka fajnych funkcji. Konfiguracja wstępna i początkowa, przez którą prowadzi aplikacja, jest pomocna i przejrzysta. Dodatkowo masz możliwość zmiany nazwy drukarki, jaka pojawia się w aplikacji, i decydowania, w jakim kolorze będzie świecić kontrolka drukarki. Nie jest tak smukły jak Canon Ivy, ale jest wystarczająco mały, aby pomieścić dużą torebkę w stylu kopertówki. W chwili pisania tego tekstu pakiet 100 arkuszy zdjęć kosztuje 45 USD na Amazon, więc koszt wydruku wynosi poniżej 50 centów. Jeśli nie jesteś zbyt wybredny w kwestii jakości zdjęć, Sprocket to dobra okazja.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Czy powinieneś kupić AirPods Pro?

AirPods Pro to jedne z najpopularniejszych prawdziwie bezprzewodowych słuchawek na rynku. Po wprowadzeniu w październiku 2019 r. AirPods Pro stały się niezbędnym...

Meta zamyka jedną ze swoich największych gier VR — ale tylko dla posiadaczy Quest 1

W tym samym czasie Meta podniosła cenę swoich zestawów słuchawkowych Quest 2ogłosił również, że kończy obsługę Quest 1 dla Populacja 1,...

Najlepsze książki, komiksy i nie tylko Neila Gaimana

W tym tygodniu Netflix adaptacja Neila Gaimana Piaskun debiutuje. To było długa, długa droga za adaptację legendarnego komiksu oraz Zaangażowanie...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!