Najlepsza misja Spider-Mana 2 polega na siedzeniu na ławce


Główny wątek Spider-Man 2 obejmuje Kravena Łowcy, małą armię i mnóstwo superzłoczyńców, ale podobnie jak w poprzedniej grze, Spider-Man 2 zachęca graczy, aby poświęcili czas na inne rzeczy. W grach Spider-Man studia Insomniac bycie Spider-Manem nie oznacza po prostu udaremniania superprzestępców, ale używając swoich mocy, żeby się odwdzięczyć, wykonując tę ​​wielką odpowiedzialność, która jest podstawą etosu postaci. I tak, pomiędzy konfrontacjami z Kravenem i symbiotyczny czarny garnitur która wkrada się w narrację, gracz wykonuje codzienną pracę bycia superbohaterem.

Albo jako Milesa Moralesa lub Petera Parkera, gracz może udaremnić napady, pomóc naukowcom w projektach związanych ze zrównoważonym rozwojem lub po prostu zgłosić prośby od zwykłych nowojorczyków, którzy potrzebują pomocy. I podczas gdy Spider-Man 2Główna historia jest pełna wspaniałych momentów, najlepszy z nich może być ukryty w tej gamie próśb.

[Ed. note: This piece contains spoilers for a quest in Marvel’s Spider-Man 2, if you hadn’t figured that out yet.]

  1. Na początku gry Miles i Peter otrzymują prośbę od kobiety martwiącej się o swojego ojca. Jest starszy i potrzebuje lekarstw, ale zaginął w parku. Jako Spider-Man spędzasz kilka minut na poszukiwaniu wskazówek i podążaniu za nimi do miejsca, w którym był przez cały czas: siedząc na ławce w parku, z widokiem na jezioro. Następnie po prostu siedzisz i słuchasz, jak mówi, a on opowiada, jak niewiele zmienił się park w otaczającym go stale zmieniającym się mieście. Z tęsknotą opowiada o tym, jak wiele lat temu spotkał tu swoją zmarłą żonę i jak wiele dla niego znaczy to wspomnienie. I to wszystko. Gdy skończy mówić, misja dobiegnie końca. Jego córka cię dogania. A Spider-Man wyrusza, by robić więcej rzeczy związanych ze Spider-Manem.

Spider-Man nie jest postacią, która na przestrzeni lat podlegała wielu reinterpretacjom. Wśród fanów i twórców nie toczą się wielkie, abstrakcyjne debaty na temat tego, kim jest w istocie, tak jak ma to miejsce w przypadku Batmana czy Supermana. Nawet Miles, pomimo swojego odmiennego pochodzenia, dość ściśle trzyma się podstawowych zasad, którymi żyje Peter Parker, a jego misja jest zdefiniowana przez altruizm obarczony odrobiną poczucia winy. Może tak się dzieje, gdy mantra postaci jest tak samo sławna jak jej kostium, a może Spider-Man jest po prostu doskonale wykonanym dziełem, postacią w kolorze podstawowym dla świata w kolorze podstawowym.

Reklama

Zdjęcie: Sony Pictures

To jest animus stojący za współczesnymi opowieściami o Spider-Manu Spider-Man: Do Spider-Verse: Każdy może nosić maskę, jeśli wierzy w misję. Nikt nie ma monopolu na dbanie o ludzi wokół siebie. A więc Spider-Man 2 kontynuuje pracę rozpoczętą przez Insomniac Games od swojej pierwszej gry, starając się pokazać, na wiele sposobów, w jaki człowiek może stać się Spider-Manem — szybko stała się jedną z najlepszych wersji znanej historii, ponieważ nie ogranicza pracy bohatera Spider-Mana do powstrzymywania oszustów i superprzestępcy.

Nawet w obliczu ogromnego boomu na pająki, którego obecnie doświadczamy, gry Insomniac są jedyną nowoczesną wersją Spider-Mana, która jest w pełni zaangażowana w odkrywanie tego. Filmy MCU już dawno porzuciły wszelką powściągliwość Spider-Man: Powrót do domu opowiadać o wielostronnych kataklizmach, podobnie jak filmy Spider-Verse. Nawet obecne komiksy mają z tym problem: obecna fabuła w Niesamowity Spider Man I Miles Morales: Spider-Man doszło do powolnego przygotowania do masowej wojny gangów. Od kilkudziesięciu lat zwłaszcza historie Petera są pisane przez pisarzy, którzy wydają się bardziej zainteresowani zachowaniem ciągłości niż opowiadaniem dramatycznych historii z udziałem prawdopodobnie największej obsady drugoplanowej w komiksach. W innych mediach rodzaj bohatera, jakim może być Spider-Man, jest szokująco ograniczony.

Spider-Man to o wiele więcej i Spider-Man 2 pozwala ci być Spider-Manem, który potrafi o wiele więcej. Pomoże ci znaleźć kota. Zrobi wszystko, co w jego mocy, aby muzeum przetrwało. Usiądzie i wysłucha, jak opowiadasz swoją historię, ponieważ jest sąsiadem, a sąsiedzi mogą to zrobić.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...

UE osiąga wstępne porozumienie w sprawie ustawy o sztucznej inteligencji, torując drogę dla prawa

Po rundzie intensywnych negocjacji w tym tygodniu prawodawcy w Brukseli osiągnęli obecnie ok „porozumienie tymczasowe” w sprawie proponowanej przez Unię Europejską ustawy o...

Święta Bożego Narodzenia z Batmanem, nowe filmy z serwisu Netflix i wszystko inne do obejrzenia

Witamy w najbardziej pracowitym sezonie kinowym w roku, kiedy naprawdę warto wybrać się do kin na filmy, a wszystko, co trafia...
Advertisment