Najlepsza karta przechwytująca: karty 4K i 1080p na PS5, Xbox, PC, Switch


Niezależnie od tego, czy przesyłasz strumieniowo gry dla publiczności, czy chcesz nagrać materiał z zwykłej rozgrywki na swoim komputerze, PS5, Xbox Series XLub Przełącznik Nintendo, możesz potrzebować karty przechwytującej. Jest to niezbędne akcesorium, które może przetwarzać nieskompresowany sygnał wideo konsoli, wysyłając go do komputera w celu transmisji na żywo lub konwertując go do pliku, który można później edytować i udostępniać online.

Istnieje kilka modeli i możesz mieć szczęście, znajdując właściwy bez konieczności przeprowadzania badań. Z drugiej strony możesz nie mieć tyle szczęścia. Nasz przewodnik zawiera niezawodne, bogate w funkcje karty przechwytujące, obejmujące szereg drogich i niedrogich opcji. Aby dokończyć konfigurację przesyłania strumieniowego, zamieściliśmy także zalecenia dotyczące kart przechwytujących do aparatu, na wypadek gdybyś chciał zamienić swoją lustrzankę cyfrową w kamerę internetową. Będziemy na bieżąco aktualizować ten post, gdy dostępnych będzie więcej modeli.


Najlepsza karta przechwytująca

Elgato HD60X

Reklama

Zdjęcie: Elgato

Najlepsza karta przechwytująca dla większości ludzi to 159 dolarów Elgato HD60 X. Kiedy przeprowadziliśmy ankietę z zespołem wideo Polygon w celu uzyskania opinii, jednomyślnym zwycięzcą został HD60 X. Została wybrana, ponieważ według nich oferuje najlepszą wydajność i funkcje w porównaniu do innych kart przechwytujących w tym przedziale cenowym.

HD60 X łączy się z komputerem przez USB (w zestawie kabel USB-C do USB-A), a maksymalna rozdzielczość przechwytywania wynosi 4K przy 30 klatkach na sekundę. Obsługuje transmisję 4K z prędkością do 60 kl./s. Te specyfikacje są więcej niż wystarczające do przechwytywania materiału z dowolnej konsoli obecnej generacji. Jeśli nagrywasz w rozdzielczości 1440p lub 1080p, możesz nagrywać z szybkością 120 kl./s.

Oprócz imponującej listy specyfikacji, HD60 X zapewnia kupującym dostęp do oprogramowania 4K Capture Utility firmy Elgato. Ta aplikacja nie jest całkowicie konieczna, ale łatwiej jest się jej nauczyć dla nowicjuszy zajmujących się streamingiem niż OBS Studio. Narzędzie 4K Capture Utility umożliwia także nagrywanie komentarzy do klipu wideo, jeśli chcesz, i wykonywanie wysokiej jakości zrzutów ekranu z przechwyconego wideo.

Poza wyprzedażą HD60 X jest zwykle wyceniony na 199,99 USD, ale często można go kupić taniej. Jako alternatywę, która jest znacznie tańsza, 64,99 USD Karta przechwytująca na żywo UCEC GAM obsługuje te same rozdzielczości przekazywania/przechwytywania i liczbę klatek na sekundę co HD60 X, ale może nie być tak niezawodny jak HD60 X.


Najlepsza karta do przechwytywania budżetu

AVerMedia Live Gamer Mini

Zdjęcie stockowe AVerMedia Live Gamer Mini

Zdjęcie: AVerMedia

Jeśli po prostu testujesz możliwości w zakresie przechwytywania i edytowania materiału z rozgrywki, istnieje kilka dobrych opcji kart przechwytujących, które kosztują znacznie poniżej 100 USD. The AVerMedia Live Gamer Mini ma cenę katalogową 99,99 USD, ale jest regularnie dostępny za około 80 USD. Ta kieszonkowa karta przechwytująca może nagrywać materiał w rozdzielczości 1080p z prędkością do 60 klatek na sekundę i ma odpowiednią rozdzielczość przekazu, co czyni ją idealnym wyborem do przechwytywania materiału z Nintendo Switch. Live Gamer Mini jest również kompatybilny z innymi konsolami, ale ten model nie sprawi, że gry na PS5 i Xbox będą wyglądać najlepiej.

Zdjęcie stockowe AVerMedia Live Gamer Mini

Zdjęcie: AVerMedia

Tańszą (i jeszcze mniejszą) opcją jest opcja 50 dolarów Genki Cień. ShadowCast to w rzeczywistości klucz sprzętowy HDMI na USB-C, który umożliwia przesyłanie sygnału wideo z konsoli źródłowej na komputer stacjonarny lub laptop za pomocą bezpłatnej aplikacji Genki Arcade. Możesz także przesyłać strumieniowo ten materiał bezpośrednio do narzędzi komputerowych, takich jak OBS Studio. Chociaż ShadowCast jest kompatybilny ze wszystkimi konsolami obecnej generacji, może przetwarzać jedynie materiał 1080p przy 30 fps, a jakość materiału jest akceptowalna, a nie wyjątkowa.


Najlepsza karta przechwytująca 4K

AVerMedia 4K60 HDR10

Zdjęcie stockowe AVerMedia 4K60 HDR10

Zdjęcie: AVerMedia

Ze względu na obecne ograniczenia ilości danych, które można przesłać przez połączenie USB, karty przechwytujące PCIe są najlepszym rozwiązaniem, jeśli chcesz przechwytywać rozgrywkę w rozdzielczości 4K i 60 kl./s. Najlepszym wyborem, jaki znaleźliśmy w tym celu, jest AVerMedia 4K60 HDR10który jest zwykle dostępny za około 200 dolarów.

Zdjęcie stockowe AVerMedia 4K60 HDR10 zainstalowanego na komputerze stacjonarnym

Zdjęcie: AVerMedia

Jak sama nazwa wskazuje, 4K60 jest w stanie uzyskać maksymalną rozdzielczość przechwytywania i przekazywania 4K przy 60 kl./s, nawet przy włączonej funkcji HDR. Karta może również nagrywać z większą liczbą klatek na sekundę w rozdzielczościach niższych niż 4K, maksymalnie przy 144 kl./s dla 1440p lub 240 kl./s przy 1080p. Należy jednak pamiętać, że chociaż konsola Xbox Series X i PlayStation 5 są w stanie wyświetlać rozdzielczości 4K przy 120 kl./s, porty HDMI 2.0 tej karty przechwytującej oznaczają, że będziesz mógł przechwytywać materiał filmowy przy 120 kl./s jedynie po przewróceniu konsoli rozdzielczość wyjściowa do 1440p. Rozglądamy się za kartami przechwytującymi obsługującymi standard HDMI 2.1, który umożliwi przechwytywanie materiału w rozdzielczości 4K z szybkością do 120 kl./s na konsolach.

Niektóre alternatywy dla 4K60 AVerMedia obejmują kartę PCIe Elgato, 4K60 Pro MK.2, który ma podobne specyfikacje, ale kosztuje 249,99 dolarów. Największą różnicą (poza marką) jest to, że opcja AVerMedia nie obejmuje oprogramowania do edycji wideo. To nic wielkiego, o ile chcesz nauczyć się korzystać z OBS Studio.

Na Amazonie dostępne są opcje kart PCIe już za 100 USD, ale biorąc pod uwagę możliwość, że nieprzetestowana karta PCIe może wyrządzić rzeczywistą szkodę Twojemu komputerowi stacjonarnemu (lub po prostu nie działać zgodnie z reklamą), nie zalecamy wybierania tej drogi.


Najlepsza karta przechwytująca, która nie wymaga komputera

AVerMedia GC513 Przenośny 2 Plus

Zdjęcie stockowe AVermedia GC513 Portable 2 Plus

Zdjęcie: AVerMedia

Niezależne karty przechwytujące umożliwiają przechwytywanie materiału filmowego bez konieczności podłączania ich do komputera. Zamiast tego są wyposażone w gniazdo microSD lub pełnowymiarowe karty SD, które przechowuje przebieg rozgrywki do czasu przesłania plików na komputer. Sama ta funkcja sprawia, że ​​ten rodzaj karty przechwytującej jest najbardziej wszechstronną opcją, mimo że obecnie obsługuje niższą rozdzielczość przechwytywania niż inne rozwiązania. Ale nie szukaj dalej takiego, który idealnie nadaje się do zabrania na turnieje lub w innych sytuacjach, gdy laptop lub komputer stacjonarny nie będzie dla Ciebie dostępny.

Zbliżenie na kartę microSD włożoną do AVerMedia GC513 Portable 2 Plus

Zdjęcie: AVerMedia

Dopóki Elgato nie stanie się bardziej konkurencyjną opcją niż wycofana z oferty karta 4K60 S+, najlepszą opcją dla samodzielnej karty będzie AVerMedia GC513 Przenośny 2 Plus, który obsługuje przekazywanie 4K przy 60 kl./s, ale ogranicza się do nagrywania w rozdzielczości 1080p przy 60 kl./s. Chociaż nagrywanie w zdalnej pamięci masowej jest kluczową zaletą karty GC513, można jej także używać po podłączeniu bezpośrednio do komputera, podobnie jak inne modele kart przechwytujących.

Obecnie samodzielne karty przechwytujące są rzadkością w tej kategorii produktów, dlatego nie ma zbyt wielu alternatyw. Jeśli jednak szukasz czegoś tańszego, to Hauppauge HD PVR Pro jest dostępny na Amazonie za około 130 dolarów. HD PVR Pro oferuje wiele takich samych specyfikacji, jak jego odpowiednik AVerMedia, ale jest kompatybilny zarówno z kartami SD o standardowym rozmiarze, jak i kartami microSD, w przeciwieństwie do GC513, który do przechowywania danych może używać wyłącznie kart microSD.

Zdjęcie stockowe AVerMedia 4K60 HDR10 zainstalowanego na komputerze stacjonarnym

Zdjęcie: AVerMedia


Najlepsza karta do przechwytywania aparatu

Łącze kamery Elgato 4K

Zdjęcie stockowe Elgato Cam Link 4K

Zdjęcie: Elgato

Karty przechwytujące do aparatu to raczej produkt niszowy, pozwalający zamienić większość lustrzanek cyfrowych w kamerę internetową. Niektóre nowsze lustrzanki cyfrowe obsługują tę funkcję już po wyjęciu z pudełka z natywnymi połączeniami USB, ale inne aparaty będą musiały polegać na karcie przechwytującej, aby przełożyć to, co widzi kamera na sygnał wideo, który można wykorzystać na komputerze.

Najlepszą opcją w tym przypadku jest Łącze kamery Elgato 4Kktóry umożliwia przechwytywanie wideo w rozdzielczości 4K z szybkością do 30 kl./s i jest w pełni kompatybilny z różnymi lustrzankami cyfrowymi od popularnych producentów, takich jak Nikon, Canon i GoPro.

AVerMedia oferuje nieco tańszą kartę do przechwytywania kamer, która ma podobne specyfikacje za mniej więcej tę samą cenę. The AVerMedia BU113 technicznie rzecz biorąc, może nagrywać materiał 4K przy 30 kl./s, ale jest on krótszy lista w pełni kompatybilnych aparatów oznacza, że ​​tylko kilka urządzeń może obsługiwać tę funkcję.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Apple News+ może być ratunkiem dla witryn z wiadomościami i czasopismami

Chociaż wielu wydawców początkowo było ostrożnych co do premiery Wiadomości Apple+choć niektórzy obawiają się, że może wyrządzić więcej szkody niż pożytku, istnieje coraz...

Infinidat dodaje mniejsze macierze G4 z deklarowaną dwukrotnie większą wydajnością

Infinidat dodał dwa dyski twarde i Pamięć flash produkty macierzowe – nazwane Infinibox G4 – które zapewniają 2-krotny wzrost wydajności w porównaniu z...

Karty graficzne GALAX Intros z serii Classic oparte na RTX 4070 SUPER i RTX 4070 Ti SUPER

GALAX wprowadził linię kart graficznych Classic opartą na kartach NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti SUPER i RTX 4070 SUPER. Karty te są...
Advertisment