Nadchodzi Ekosystem Google i nie mogę się doczekać, kiedy go zobaczę!


Źródło: Google

ZAWARTOŚĆ
BLISKO

Premiera Google Pixel 6a i Google Pixel Buds Pro w tym miesiącu rozpoczyna wiele premier sprzętu marki Pixel, które mają się odbyć w nadchodzących miesiącach. Następne w kolejce są Piksel 7, Pixel 7 Proa Zegarek pikselowyktóry wejdzie na rynek jesienią 2022 r., a następnie Tablet pikselowyktóre zobaczymy za jakiś czas w 2023 roku.

Dzięki tym nadchodzącym urządzeniom i ofercie sprzętu Nest, Google prawdopodobnie ma atrakcyjne urządzenie w prawie każdej kategorii, na którą kieruje się również Apple. Dodaj do tego nacisk na systemy wielu urządzeń pod jego Lepiej razem branding, który wskazuje tylko jedno. Nadchodzi ekosystem pikseli Google, a ja nie mogę się doczekać, aby go zobaczyć.

POCKETNOW WIDEO DNIA

Dlaczego Ekosystem Google jest teraz możliwy?

Prawdopodobnie widziałeś wiele innych artykułów mówiących o krążącym ekosystemie, a Google od lat tworzy urządzenia, więc dlaczego ten argument nie pojawił się wcześniej? Cóż, ten artykuł bada niektóre z podstawowych powodów, dla których jest to możliwe teraz, a nie było w przeszłości.

Odnowiona koncentracja na sprzęcie

iPhone 13 Pro Max kontra Pixel 6 Pro Źródło: Pocketnow

Przede wszystkim na liście znajduje się ponowne skupienie się Google na sprzęcie. Aż do serii Pixel 6, oferta smartfonów Google nie miała tożsamości. Miał spryt, jakiego można by wymagać od telefonu w dzisiejszych czasach, ale problemy wciąż pojawiały się, co nie pomogło w ich przypadku. Dodaj do tego fakt, że Google prawie co roku próbowało czegoś nowego, a zauważysz, że urządzenie nigdy niczego nie utrwalało w kamieniu.

Reklama

Ponadto, ponieważ większość kluczowych funkcji jest oparta na oprogramowaniu, nikt nie wiedziałby, co było wyjątkowe w telefonach Pixel, bez doświadczenia tego z pierwszej ręki.

Ale seria Pixel 6 zmieniła większość tego, co było nie tak z wyżej wymienionymi aspektami. Oferował nowy wygląd telefonów, dzięki którym można go zapamiętać, a Google wybierając ten sam język projektowania dla Pixel 7 i Pixel 7 Pro jest również ogromnym pozytywem w moich oczach, ponieważ pomaga zwiększyć znajomość. W środku znajdował się zaprojektowany przez Google SoC, Google Tensor, który umożliwia jeszcze lepsze funkcje oparte na sztucznej inteligencji, czyniąc Twoje życie wygodniejszym.

Tak, linia Pixel 6 nie obyła się bez upadków, ale pokazuje, że firma zmieniła swoje podejście tylko do oprogramowania, stając się bardziej zgodne z wymaganiami 2022 r. dotyczącymi kontrolowania sprzętu i oprogramowania.

Nadchodzące Pixel Watch i Pixel Tablet są również niezbędne, aby ekosystem Google był opłacalny i nie możemy się doczekać, aby wkrótce zobaczyć je w naszych rękach.

Lepsza strategia cenowa

Dostępność ceny Pixela 6a Źródło: Google

Po skutkach ponownego skupienia się na sprzęcie, kolejną rzeczą, która sprawia, że ​​ekosystem Google jest bardziej opłacalny, jest strategia cenowa, którą wydaje się przestrzegać OEM, oferując w ten sposób urządzenia o większej wartości w stosunku do ceny.

W 2018 roku Pixel 3 XL z 4 GB pamięci RAM i 128 GB pamięci wewnętrznej kosztował aż 1000 USD. Android w tym momencie potrzebował więcej pamięci RAM do pracy, a kilku krytykowało niewystarczającą ilość. Niemniej jednak, droga strategia wkrótce zmieniła się na lepsze wraz z wprowadzeniem linii Pixel 3a i kolejnym wprowadzeniem serii a Google, która oferowała atrakcyjny sprzęt za mniej niż 500 USD.

W 2019 roku Google podjął kolejną próbę stworzenia flagowego urządzenia w flagowej cenie, ale Pixel 4 i 4 XL nie wypadły tak dobrze. Z kolei seria Pixel 4a była kolejnym hitem. Następnie firma utknęła w tworzeniu bardziej opłacalnych telefonów za pomocą Pixela 5, nawet dokonując pewnych cięć w sprzęcie i sprzedając go za 699 USD.

Ale nadejdzie 2021, Seria Google Pixel 6 to oszałamiające ponowne wejście do flagowego składu. Pixel 6 zaczął się od 599 USD, a Pixel 6 Pro kosztował 899 USD. Telefony oferują podobny zestaw komponentów wewnętrznych, ale zmiany na zewnątrz, takie jak aparaty i wyświetlacz, uzasadniały różnicę w cenie. Urządzenia wykazały, że są bardzo konkurencyjne pod względem stosunku ceny do funkcji, a wejście Pixela 6a za 449 USD – zero procent wzrostu w stosunku do Pixela 5a – jest również pozytywne.

Odnowiona strategia pozostawia Google urządzenie na rynku poniżej 500 USD, poniżej 700 USD i 1000 USD, dając użytkownikom możliwość wyboru urządzenia o dobrych parametrach zgodnie z ich budżetami. To drugi czynnik, który umożliwia dziś ekosystem Google.

Jakie funkcje ekosystemu oferuje obecnie Google?

grafika przedstawiająca działanie funkcji przełączania dźwięku Google Źródło: Google

Teraz dwa wymienione powyżej czynniki nie mogą stworzyć ekosystemu, a wzajemne rozmowy między urządzeniami są niezbędne, aby ten projekt odniósł sukces, a Google stale rozwija funkcje.

Oprócz podpowiedzi, które Asystent Google może generować z Twoich danych e-mail, wdrożono kilka komponentów. Najbardziej godne uwagi są Fast Pair, Smart Home Routines, Remote Control for TV i Instant Tethering. Używałem już niektórych z nich na moim telefonie z Androidem i cieszę się, że działają tak samo dobrze, jak ich odpowiedniki na iPhonie. Google Strona internetowa Better Together wymienia kilka innych przypadków, w których urządzenia z Androidem łączą się z innym sprzętem i działają bezproblemowo.

Jeśli chodzi o ostatnie zmiany, Premiera Pixel Buds Pro ulepsza funkcję szybkiego parowania z przełączaniem dźwięku, która umożliwia słuchawkom płynne przełączanie się między urządzeniami zsynchronizowanymi z kontem Google. Ta funkcja jest podobna do funkcjonalności dostępnej od jakiegoś czasu w AirPods.

Poza tym, jeśli niedawno kupiłeś sobie kamerę Nest Cam, widżet W skrócie na telefonie Pixel pokaże Ci uporczywe powiadomienia i szczegółowe informacje o tym, kto jest przy Twoich drzwiach. Funkcja rozpoczęła się w czerwcu, ale była dostępna dla niektórych użytkowników w ramach aktualizacji opartej na serwerze, gdy Miszaal Rahman pierwszy tweet o tym na początku tego roku.

Czy ekosystem Google będzie dobry?

Ekosystem Apple ma swoją siłę zarówno w sprzęcie, jak i oprogramowaniu. W pewnym sensie możemy powiedzieć, że wysiłki Apple są równo podzielone między te dwa aspekty. W przypadku Google zawsze była to firma programistyczna na pierwszym miejscu, a ilość posiadanych danych pomaga w tworzeniu bardziej wydajnych produktów programowych.

Komunikaty wyświetlane w całym systemie Android są sprytne i stale się poprawiają w miarę ich używania, a im więcej danych Google może pobrać ze sprzętu, tym lepsze stają się jego usługi. Dzięki nowo odkrytemu skupieniu na tworzeniu atrakcyjnego sprzętu, wierzę, że Google ma wszystko, czego potrzeba, aby swój ekosystem odniósł sukces, i mogą istnieć sposoby, aby z czasem wyprzedzić Apple.

Mam nadzieję, że Google Ecosystem to dobrze zaplanowany projekt.

W całym tym artykule mogłeś wyczuć nutkę entuzjazmu; na wypadek, gdybyście nie, cóż, powiem wam, nie mogę się doczekać rywalizacji między ekosystemami w nadchodzących miesiącach. Są sposoby, w jakie moje urządzenia Apple uprościły moje życie, których nie mogę pojąć, pozostawiając je w tyle.

Ale jeśli Google stworzy atrakcyjny zestaw funkcji, które są dobrze zintegrowane i zapewniają ten sam lub lepszy poziom funkcji, byłbym zainteresowany odpoczynkiem mojego iPhone’a, Apple Watch i iPada, aby wypróbować coś nowego.

Mam nadzieję, że ekosystem jest dobrze zaplanowanym projektem i nie spotka go los podobny do tych, które można znaleźć w Google Graveyard. Ponieważ już wiesz, że im większa konkurencja, tym lepiej dla końcowego konsumenta.


Jakie są twoje przemyślenia na temat możliwości stworzenia ekosystemu Google, który może konkurować z tym, który oferuje Apple, i czy myślisz, że Google ma to, czego potrzeba? Daj nam znać w komentarzu poniżej.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Sklep Google Play ułatwia teraz znajdowanie aplikacji na zegarek, tablet, telewizor i samochód

Czy nikt nie pomyśli o miliarderach?Forbes informuje, że rosnąca inflacja i spadające ceny akcji łącznie kosztowały członków Forbes 400 bogata lista USA 500...

Podcast Apple @ Work: 13. doroczny JNUC

Sponsorowane przez Jamf: Uzyskaj kompletne rozwiązania do zarządzania i zabezpieczeń dla swojej organizacji, które są bezpieczne dla przedsiębiorstw, proste dla konsumentów i chronią...

Acer wzmacnia komputer stacjonarny Predator Orion 7000 z nowymi procesorami Intel Core do komputerów stacjonarnych 13. generacji

Firma Acer ogłosiła dziś wsparcie dla nowych procesorów Intel Core 13. generacji w komputerach stacjonarnych z serii Predator Orion 7000 (PO7-650), zapewniających poważną...
Advertisment

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami?

Bardzo chcielibyśmy usłyszeć od Ciebie! Podaj swoje dane, a pozostaniemy w kontakcie. To takie proste!