Nadchodzi Apple Watch dla Androida, anulowany, aby chronić iPhone’a


Zanim projekt został anulowany, Apple pracował nad zapewnieniem zgodności Apple Watcha z różnymi funkcjami zdrowotnymi z systemem Android.

A Bloomberga Dzisiejszy raport na temat ambicji Apple w zakresie zdrowia zawiera ciekawostkę o tym, jak „inżynierowie Apple byli również głęboko zaangażowani w wysiłki, aby zegarek i aplikacja Zdrowie były kompatybilne z miliardami dostępnych na rynku urządzeń z Androidem”. Byłoby to szczególnie pomocne dla Apple w krajach, w których iPhone nie ma dużego udziału w rynku.

Nie wiemy kiedy to nastąpiło w całym cyklu życia Apple Watch, ale prace nad nim były „prawie zakończone”, zanim Projekt Fennel został anulowany. Jeżeli nastąpiło to przed Przejęcie Fitbita, Ponowne uruchomienie systemu operacyjnego Wear 3i Pixel Watch 2022, wysiłki Google i Samsunga dotyczące urządzeń do noszenia mogły wywrzeć poważny wpływ.

Jako powód podano „względy biznesowe”:

„Gdybyś zrezygnował z zegarka na rzecz Androida, osłabiłbyś wartość zegarka na rzecz iPhone’a” – stwierdził ktoś znający tę decyzję.

Nakłonienie właścicieli Androida do przejścia na iPhone’a pozostaje problemem wielki cel dla firmy, a iMessage jest kolejną ważną zachętą.

Reklama

Pozostaje wiele niewiadomych, m.in. to, jakie funkcje byłyby dostępne dla posiadaczy Androida. Czy istniałby sklep z aplikacjami innej firmy, czy też funkcje niezwiązane ze zdrowiem ograniczałyby się do podstawowych aplikacji (zegary, alarmy, pogoda itp.)? Czy w ten sposób właściciele Androida mogliby uzyskać dostęp do iMessage i innych usług, takich jak Apple Music i Mapy?

A jak wyglądałoby powiadomienie z aplikacji na Androida z Twojego telefonu? Do skonfigurowania zegarka oraz przekazywania połączenia internetowego i powiadomień potrzebna byłaby przynajmniej aplikacja towarzysząca na Androida. Obecnie na iPhonie Aktywność i Zdrowie to osobne aplikacje, które prawdopodobnie musiałyby trafić na Androida. Inną możliwością mogłoby być połączenie funkcjonalności trzech aplikacji w jedną.

Bloomberga poinformował również dzisiaj, że Apple Watch 2024 może otrzymać nowy czujnik pomagający wykrywać podwyższone ciśnienie krwi (ale nie dokładne odczyty skurczowe i rozkurczowe), a także wykrywać bezdech senny. Wyszczególniono także długą drogę do pomiary cukru we krwi.

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Na zdjęciu dysk SSD Corsair MP600 Micro M.2-2242

Corsair zaprezentował MP600 Micro, dysk SSD M.2 NVMe w formacie M.2-2242 (o długości 42 mm), który jest nieco większy od dysku MP600 Mini...

Recenzja EcoFlow Glacier: lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu zasilana energią słoneczną

Nie wiem, komu potrzebna jest zasilana bateryjnie lodówka, zamrażarka i kostkarka do lodu na kółkach, które można ładować za pomocą panelu słonecznego, ale...

Sztuczna inteligencja Edge Copilot firmy Microsoft nie jest w stanie podsumować każdego filmu na YouTube

Dodano jedną funkcję do AI Copilot firmy Microsoft w przeglądarce Edge w tym tygodniu jest możliwość generowania streszczeń tekstowych filmów. Jednak funkcja...
Advertisment