Na prośbę Białego Domu Apple dołącza do konsorcjum AI Safety Institute


Jabłko jest jedną z ponad 200 firm i innych organizacji, które na prośbę Białego Domu dołączyły do ​​konsorcjum amerykańskiego Instytutu Bezpieczeństwa AI (AISIC).

Amazon, Google, Meta, Microsoft i Nvidis należą do innych firm, które przystąpią do konsorcjum w odpowiedzi na zarządzenie prezydenta Bidena mające zapewnić, że sztuczna inteligencja jest „bezpieczny i godny zaufania”…

Zarządzenie wykonawcze w sprawie bezpieczeństwa sztucznej inteligencji

AISIC powstał w odpowiedzi na zarządzenie wykonawcze Białego Domu wydany w październiku ubiegłego roku. Przedstawił cały szereg żądań mających zapewnić obywatelom USA ochronę przed potencjalnymi zagrożeniami związanymi z systemami sztucznej inteligencji. Obejmują one:

  • Wymagaj, aby twórcy najpotężniejszych systemów sztucznej inteligencji udostępniali rządowi USA wyniki testów bezpieczeństwa i inne istotne informacje.
  • Opracuj standardy, narzędzia i testy, które pomogą zapewnić bezpieczeństwo i wiarygodność systemów AI.
  • Chroń się przed ryzykiem związanym z wykorzystaniem sztucznej inteligencji do projektowania niebezpiecznych materiałów biologicznych.
  • Chroń Amerykanów przed oszustwami i oszustwami opartymi na sztucznej inteligencji, ustanawiając standardy i najlepsze praktyki w zakresie wykrywania treści generowanych przez sztuczną inteligencję i uwierzytelniania oficjalnych treści.
  • Utworzenie zaawansowanego programu cyberbezpieczeństwa w celu opracowania narzędzi sztucznej inteligencji do wyszukiwania i naprawiania luk w zabezpieczeniach krytycznego oprogramowania.

Konsorcjum Instytutu Bezpieczeństwa AI (AISIC)

Konsorcjum utworzono, aby pomóc przedsiębiorstwom, pracownikom naukowym i agencjom rządowym we współpracy na rzecz osiągnięcia tych celów – raportuje Reutera.

Administracja Bidena poinformowała w czwartek, że wiodące firmy zajmujące się sztuczną inteligencją znalazły się wśród ponad 200 podmiotów dołączających do nowego amerykańskiego konsorcjum w celu wspierania bezpiecznego rozwoju i wdrażania generatywnej sztucznej inteligencji. Sekretarz handlu Gina Raimondo ogłosiła utworzenie konsorcjum amerykańskiego Instytutu Bezpieczeństwa AI (AISIC) […]

„Rząd USA ma do odegrania znaczącą rolę w ustalaniu standardów i opracowywaniu narzędzi, których potrzebujemy, aby ograniczyć ryzyko i wykorzystać ogromny potencjał sztucznej inteligencji” – stwierdził Raimondo w oświadczeniu […]

Konsorcjum reprezentuje największy zbiór zespołów testujących i oceniających i skoncentruje się na stworzeniu podstaw pod „nową naukę o pomiarach w zakresie bezpieczeństwa sztucznej inteligencji” – stwierdził Commerce.

Osiągnięto już jedno porozumienie mające na celu powstrzymanie wykorzystywania fałszywych obrazów generowanych przez sztuczną inteligencję. Największe firmy tworzące aplikacje do tworzenia obrazów generatywnych zgodziły się na umieszczanie cyfrowych znaków wodnych w obrazach generowanych przez sztuczną inteligencję, aby można je było łatwo zidentyfikować.

Reklama

Prace Apple nad sztuczną inteligencją były raczej spokojne tempo Jeśli chodzi o Sirii prawdopodobnie wynika to w dużej mierze z obaw firmy związanych z tendencją generatywnej sztucznej inteligencji do „halucynacji”, czyli składania całkowicie fałszywych oświadczeń.

zdjęcie zrobione przez Igor Omiłajew NA Usuń rozpryski

FTC: Korzystamy z automatycznych linków partnerskich generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Aplikacja Threads zapewnia szybki dostęp do aparatu i opcję zapisywania wersji roboczych

Niedawno o tym pisaliśmy Wątkiplatforma mikroblogowa Meta, wdrażamy funkcję Trendy. Chociaż jest to dostępne tylko dla niektórych użytkowników w USA, użytkownicy na...

Concept przewiduje, że Apple może wprowadzić nowe funkcje do systemu VisionOS 2

Chociaż Vision Pro pojawił się w sklepach zaledwie kilka tygodni temu, Apple ogłosiło nowe urządzenie w czerwcu ubiegłego roku na WWDC – i...

Vice porzuca Vice.com i zwalnia setki pracowników

Po niemal trzech dekadach Wice przestanie publikować artykuły na swojej stronie internetowej. Wiceprezes ds. mediów, Bruce Dixon, powiedział dzisiaj, że firma zamierza...
Advertisment