Myślisz o obejrzeniu Madame Web? Zamiast tego obejrzyj Ptaki drapieżne


Nie miałem zbyt wielu oczekiwań, jeśli o to chodzi Pani Webi właściwie nie było zaskoczeniem, gdy w filmie nie spotkało się z żadnym z nich. The jakoś-trochę-może?? Powiązanie Sony Spider-Verse dostał absolutnie okropne recenzje i zarobił skromne 100 milionów dolarów w światowych kasach. Teraz, kiedy to jest na Blu-rayu, Steelbook 4KI cyfrowe VOD bez premiumludzie mogliby chcieć to zobaczyć, choćby z chorobliwej ciekawości.

Jeśli mam być szczery, skłoniła mnie do tego niewiele więcej niż chorobliwa ciekawość Pani Web na pierwszym miejscu. Kiedy film miał wejść do kin, miałem chwilę złudzeń co do tego, co ten film może osiągnąć. Widząc trzy zamaskowane młode bohaterki kopiące tyłki pod okiem starszej kobiety, pomyślałam, że może coś dobrze w tym zbędnym filmie sąsiadującym z Spider-Manem. Wychowałem się na pokazy magicznych dziewczynwięc każda perspektywa połączenia superbohaterów ekscytuje mnie!

Reklama

Zdjęcie: Sony Pictures

Ale Pani Web reżyserka SJ Clarkson nie robi absolutnie nic ze swoimi czterema fajnymi bohaterkami, pomimo tajemniczych okoliczności, które je łączą. Jasne, mówi nam wiele o plemieniu dziwnych Pajęczych Ludzi w Amazonii, ale tak naprawdę nigdy się nie dowiadujemy Dlaczego wszyscy bohaterowie są uwikłani w tę sieć losu. (Ha.)

Jedna z bardziej frustrujących części Pani Web było powodem dokuczania Aña Corazón, Mattie Franklin i Julia Carpenter jako superbohaterowie w pełnej chwale napędzanej pająkami. A jednak w trakcie tego filmu nigdy nie zyskają żadnych supermocy. Chociaż wyczuwamy ich osobowości i historie, wszystko to zostaje odrzucone na bok przez zaskakujące wybory fabularne, jak bohaterka Cassie Webb (Dakota Johnson) bierze pod swoje skrzydła trzech zagrożonych superbohaterów, a następnie natychmiast zrzuca ich na swoją ukochaną przyjaciela Bena Parkera na tydzień, podczas gdy ona jedzie do Amazonii. (Wiesz, gdzie była jej matka badała pająki tuż przed śmiercią.)

Wyszedłem z teatru rozmyślając nad tym, co mogłoby się wydarzyć. We współczesnych filmach o superbohaterach zauważalny jest brak głównych ról kobiecych, a jeszcze mniej skupienia się na interakcjach pomiędzy kobietami będącymi członkami drużyn superbohaterów. The MCU ciągle zabija swoje czołowe kobiety. Cuda próbował to zrekompensować, ale jego podejście do kobiecego zespołu było za małe i za późno, nawet jeśli w pewnym sensie fajny czas. Moje zainteresowanie filmami o superbohaterach maleje już od jakiegoś czasu, podobnie jak u nas ciągłe oglądanie tych samych bohaterów i historii. Pani Web miał potencjał, aby w końcu wypełnić tę pustkę. Głupio pozwoliłem sobie mieć nadzieję; te nadzieje zostały zmięte i wyrzucone do kosza na śmieci.

Ale potem przypomniałem sobie, że tam jest Jest film, który spełnia obietnicę zespół superbohaterów. Lata 20 Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn) nie był hitem kasowym, kiedy się ukazał – zarobił 205 milionów dolarów na całym świeciepo prostu wstydzę się czego trzeba było wyrównać. A szkoda, bo postawił poprzeczkę dla przebojów akcji z udziałem kobiet, jakiej nie osiągnął jeszcze żaden inny film.

To prawda, że ​​poprzeczka jest wciąż niska. Ale na Boga, Drapieżne ptaki przeskakuje nad nim, wymachując gigantycznym, błyszczącym młotem. Wymagało to oglądania Pani Web choć naprawdę sprawić, żebym to docenił.

(po lewej) MARY ELIZABETH WINSTEAD jako Łowczyni, MARGOT ROBBIE jako Harley Quinn, ROSIE PEREZ jako Renee Montoya, ELLA JAY BASCO jako Cassandra Cain i JURNEE SMOLETT-BELL jako Black Canary wychodzą razem z tunelu wesołego miasteczka w PTAKI DROPKIE ( I FANTASTYCZNA EMANCYPACJA HARLEY QUINN).

Zdjęcie: Claudette Barius/Warner Bros.

Wyreżyserowane przez Cathy Yan, Drapieżne ptaki jest luźną kontynuacją Film Davida Ayera z 2016 roku Legion samobójców, w tym występuje także Margot Robbie jako Harley Quinn. (Film Jamesa Gunna z 2021 r Oddział samobójców kontynuowała swoją przygodę z tą postacią.) Ponieważ jednak ciągłość filmów między sobą jest niejasna, jedyne, co musisz wiedzieć, to to, że BoPWersja Harleya jest świeżo zerwana z Jokerem i próbuje odnaleźć siebie. Harley narratorem filmu jest lektor, radośnie przeskakując od wątku do wątku, a nawet opowiadając o scenach innych bohaterów.

W końcu Harley zostaje wplątany w szerszą sieć przestępczą. Spotyka zdeterminowaną detektyw Renee Montoyę (Rosie Perez), zblazowaną piosenkarkę salonową, która stała się kierowcą ucieczki Dinah Lance (Jurnee Smollett-Bell), mściwą łuczniczkę Helenę Bertinelli (Mary Elizabeth Winstead) i przedwcześnie rozwiniętą kieszonkowcę Cassandrę Cain (Ella Jay Basco). Wszystkie kobiety mają wyrazisty charakter i motywacje. Każdy z nich osobno jest fascynujący, ale kiedy się spotykają, ich osobowości odbijają się od siebie z cudowną synergią.

MARY ELIZABETH WINSTEAD celuje z kuszy w roli Łowczyni w filmie Warner Bros. Pictures pt. „Ptaki drapieżne (i fantastyczna emancypacja pewnej HARLEY QUINN”).

Zdjęcie: Claudette Barius/Warner Bros.

(od lewej) MARY ELIZABETH WINSTEAD stoi w drzwiach jako Łowczyni, podczas gdy ROSIE PEREZ robi notatki z miejsca zbrodni jako Renee Montoya w filmie Warner Bros. Pictures pt. PTAKI DRAPIEŻNE (I FANTASTYCZNA EMANCYPACJA JEDNEJ HARLEY QUINN).

Zdjęcie: Claudette Barius/Warner Bros.

W Pani WebTymczasem osobowości bohaterów są jedynie ledwo napomykane, a ich interakcje jedynie drażnione. Film jest nudny, ale najbardziej frustrujący jest fakt, że są w nim przebłyski filmu w połowie przyzwoitego. Kiedy Cassie zostawia trójkę niechętnych ratowników samych w lasach New Jersey, nastolatki przeprowadzają aż nazbyt krótką wymianę zdań, która podkreśla ich osobowości i wskazuje na ekranowe relacje, jakie mogliby ze sobą mieć. Jednak film szybko porzuca ten pomysł na rzecz kolejnego odlotowego punktu fabularnego.

Drapieżne ptaki robi to jednak dobrze. Poznajemy wszystkich pięciu głównych bohaterów i dokładnie rozumiemy, kim są i co nimi kieruje. To już krok naprzód w porównaniu z większością filmów o superbohaterach, w których postacie kobiece czują się zobowiązane do uzupełnienia zespołu i… nie twórz znaczących relacji poza szansą na wspólne pozowanie do plakatu. Ale kobiety z Drapieżne ptaki nie istnieją w takiej próżni. W jednym filmie następuje szeroki wachlarz interakcji, co skutkuje różnymi odsłonami ich relacji w sposób, jakiego nie widzimy w dużych filmach akcji.

Margot Robbie jako Harley Quinn i Ella Jay Basco jako Cassandra Cain w filmie Warner Bros. Pictures „Ptaki Nocy (i fantastyczna emancypacja pewnej Harley Quinn”).

Zdjęcie: Claudette Barius/Warner Bros.

Helena biegle posługuje się łukiem i strzałami, ale jest niesamowicie niezdarna i ma trudności z nawiązaniem rozmowy, kiedy w końcu spotyka większą grupę. Cassandra natychmiast polubiła Harleya i uważa, że ​​jej zrujnowane mieszkanie jest najfajniejszą rzeczą na świecie. W środku kulminacyjnej bitwy Harley rzuca Dinah gumkę do włosów – bo nie można kopać tyłków, gdy włosy są na twarzy. Wszystkie te drobne interakcje spełniają moje głębokie pragnienie zobaczenia znaczących relacji kobiecych w wielkim filmie z gatunku superbohaterów. Oglądając film po raz pierwszy, cały czas myślałem Tak tak tak na wskroś.

Blask Drapieżne ptaki polega na tym, że każda postać pozornie działa w obrębie własnego gatunku. Renee bierze udział w postępowaniu detektywistycznym. Dinah pochodzi z thrillera kryminalnego. Helena występuje w krwawym filmie o zemście, Harley w dobrej zabawie po rozstaniu, a Cassandra w swoim własnym, małym, porywczym świecie YA. Kiedy się spotykają, rozmyte linie pomiędzy wszystkimi historiami znikają i zderzają się w błyskach i neonach. A wszystko to potęgują ich drobne interakcje, które sprawiają, że film z dobrej zabawy staje się niezapomnianym.

Składa się na to mnóstwo drobnych szczegółów Drapieżne ptaki zabawa. Wszystkie kostiumy Harleya to absolutnie kultowe, wśród nich błyszczące złote kombinezony i płaszcz z frędzlami wykonany z taśmy ostrzegawczej. (Bardziej pasują do chaotycznej postaci klauna niż do jej postaci z 2016 roku Legion samobójców strój składający się ze spodenek i krótkiego topu z napisem „Mały potwór tatusia”). Zwłaszcza złoczyńcy Roman Sionis (aka Czarna Maska) Ewana McGregora, są zwariowane i dynamiczne, ale nie przyćmiewają bohaterek na ekranie. Odtwórcy głównych ról wywiązują się ze swoich ról.

Harley Quinn

Zdjęcie: Warner Bros. Pictures

Ale w końcu powód Drapieżne ptaki jest tak wspaniałym filmem o superbohaterkach, ponieważ robi kilka prostych rzeczy bardzo Dobrze. Obejmuje nie jeden, nie dwa, ale pięć fajne postacie kobiece o wyrazistych osobowościach. Wszyscy są zdolni i wykwalifikowani na swój sposób to oni ratują sytuację. A co najważniejsze, pod koniec filmu wszyscy są przyjaciółmi.

Pani Web miałem wszystkie te osobne elementy i pomimo moich niskich oczekiwań, nie mogłem powstrzymać się od dostrzeżenia jego potencjału. Ale Aña, Mattie i Julia nawet nie dostają mocy, nie mówiąc już o szansie na ich opanowanie. Każda możliwa szansa na zbudowanie koleżeństwa lub nawiązanie kontaktu z Cassie zostaje zmarnowana, ponieważ zamiast tego film skupia się na zaskakującej historii pochodzenia Cassie. Przez cały film myślałem o tym, jak dobrze byłoby, gdyby wszystko się w nim zmieniło. To właśnie uświadomiło mi, że jedyne, czego chciałem, to obejrzeć film, który by to dobrze ujął.

Drapieżne ptaki to film o współpracy superbohaterów, w którym naprawdę wszystko wyszło dobrze. To frustrujące, że jest to jeden z niewielu. Ale przynajmniej za każdym razem, gdy wychodzę z kolejnego kiepskiego filmu, w którym marnuje się postacie kobiece, Drapieżne ptaki będzie na mnie czekać w całej swojej brudnej, błyszczącej chwale.

Drapieżne ptaki można przesyłać strumieniowo na platformie Max i wypożyczać na platformie Max Google Play, Telewizor applei innych platform cyfrowych. Pani Web można wypożyczyć lub kupić na stronie zwykły cyfrowy platformy, Jeśli musisz. Przynajmniej Okładka 4K SteelBook jest dość uderzające.



Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Kill to brutalny thriller akcji, którego zagorzali nie mogą przegapić tego lata

Miło było widzieć rosnącą popularność kina indyjskiego w Stanach. Dla wielu osób — zwłaszcza tych, które nie są zaznajomione z...

Procesory mobilne AMD Ryzen AI „Strix Point” wprowadzone na rynek w sierpniu

Przedstawiciel producenta minikomputerów AOOSTAR ujawnił, że nadchodząca rodzina procesorów mobilnych AMD Ryzen AI „Strix Point” zostanie wprowadzona na rynek w sierpniu 2024 r.,...

Horror komiksowy Ładny dom nad jeziorem powraca tego lata z nową odsłoną

Od tego czasu minęło prawie półtora roku Komiksy DC opublikował oszałamiający finał Jakub Tynion IV i Alvaro Martineza Bueno Ładny dom...
Advertisment