Myliłem się co do wyświetlacza z nanoteksturą nowego iPada Pro


Kiedy Apple ogłosiło nową opcję wyświetlania z nanoteksturą w nowym iPadzie Pro, Byłem sceptycznyZałożyłem, że nanotekstura zniweczy wiele zalet nowego wyświetlacza Ultra Retina XDR.

Ale po spędzeniu kilku tygodni z nowym iPadem Pro o nanostrukturze, z przyjemnością przyznaję, że się myliłem. 11-calowy iPad Pro z nanoteksturą Jest bardzo Ładny.

Praktyczne wrażenia z iPada Pro o nanostrukturze

Apple wie, że wyświetlacz z nanoteksturą nie jest dla każdego. Dlatego jest ograniczony do konfiguracji 1 TB i 2 TB dlaczego to kosztuje dodatkowe 100$. W ten sposób Apple zasadniczo ogranicza rynek iPada Pro z nanoteksturą do osób, które go specjalnie szukają.

Korzystanie z nowego iPada Pro z nanoteksturą na zewnątrz było szczególnie imponujące. Niedawno z żoną przeprowadziliśmy się do Baltimore, gdzie mamy taras na dachu i werandę. Korzystanie z mojego MacBooka Pro z błyszczącym ekranem na zewnątrz nie wchodzi w grę. Z drugiej strony iPad Pro jest idealny do takich środowisk (umieszczając pomijając ograniczenia iPadao czym nie będę się tutaj rozpisywał).

Połączenie wykończenia z nanostrukturą i niesamowitej jasności ekranu Ultra Retina XDR sprawia, że ​​iPad Pro to doskonały na wolnym powietrzu komputer. Piszę tę historię na zewnątrz, w piękny, rześki poniedziałkowy poranek. Obejrzałem też kilka Występ Coldplay na festiwalu Glastonbury na zewnątrz z iPadem Pro. Wykończenie nano-teksturą zasadniczo otwiera zupełnie nowy świat, w którym mogę wygodnie korzystać z mojego iPada Pro.

Reklama

ja również Miłość jak Apple Pencil Pro czuje się na ekranie z nanoteksturą iPada Pro. Nie jestem artystą, ale używam Apple Pencil do robienia notatek, dodawania adnotacji w plikach PDF, a ostatnio dzięki nowej funkcji Math Notes w iPadOS 18. Największą rzeczą, jaką zauważyłem, jest to, o ile lepiej odpoczywa nadgarstek na ekranie z nanoteksturą podczas pisania w porównaniu z wrażeniami na błyszczącym ekranie.

Korzystanie z pióra Apple Pencil Pro z nanostrukturalnym iPadem Pro nie zapewnia takich samych wrażeń jak korzystanie z czegoś takiego czytnik Kindle. Jednak daje ci odrobinę tego doświadczenia i łączy je ze wszystkimi innymi zaletami iPada Pro.

To drobnostka, ale tryb ciemny też wygląda naprawdę dobrze na ekranie z nanoteksturą. Korzystanie z ciemnej tapety jest również bardziej praktyczne. Nigdy nie podobał mi się koszmar ciągłej refleksji związany z używaniem ciemnej tapety na błyszczącym iPadzie.

Jedna rzecz, która wydaje mi się nieco irytująca, to sposób, w jaki tekstura zmienia się od krawędzi matowego wyświetlacza do błyszczących ramek. Szczególnie zauważam to podczas przesuwania w górę, aby przejść do ekranu głównego lub przesuwania w dół, aby uzyskać dostęp do Centrum powiadomień i Centrum sterowania.

W jaki sposób nanotekstura wpływa na ogólną jakość wyświetlacza Ultra Retina XDR? Wpływ jest absolutnie widoczny, ale nie jest tak znaczący, jak się spodziewałem. Kolory „wyskakują” nieco mniej niż na błyszczącym ekranie. Jest to również zauważalne podczas oglądania filmów, ale zwiększenie jasności może trochę pomóc.

Jednak jedno słowo ostrzeżenia: używanie iPada Pro na zewnątrz przy zwiększonej jasności oznacza, że ​​żywotność baterii będzie krótsza. Jeśli to możliwe, upewnij się, że masz w pobliżu gniazdko elektryczne lub zestaw akumulatorów.

Ciekaw jestem, jak wyświetlacz z nanoteksturą sprawdzi się z biegiem czasu, ponieważ Apple po raz pierwszy zastosowało tę technologię w urządzeniu z ekranem dotykowym. Do tej pory wyświetlacz był niezwykle łatwy w utrzymaniu czystości za pomocą dołączonej ściereczki do polerowania Apple. Odkryłem, że łatwiej jest utrzymać w czystości błyszczący ekran iPada, ponieważ gromadzi się na nim znacznie mniej odcisków palców.

Zakończyć

Większość ludzi prawdopodobnie nie powinna decydować się na iPada Pro o nanostrukturze. W końcu jest niewiarygodnie drogi, a większość ludzi go nie potrzebuje. 1 TB lub 2 TB pamięci masowej. Ale jeśli należysz do małej grupy osób, które potrzebują aż tak dużo miejsca do przechowywania, warto rozważyć opcję nano-tekstury za kolejne 100 dolarów. Alternatywnie możesz zdecydować się na coś takiego jak np Papierowa osłona ekranu.

Jak się okazuje, Zac miał rację od samego początku. Na wszystko przychodzi pierwszy raz.

Czy mieliście okazję sprawdzić nanoteksturowanego iPada Pro? Co o nim myślicie? Dajcie nam znać w komentarzach.

FTC: Używamy linków afiliacyjnych generujących dochód. Więcej.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Jak ułatwić korzystanie z telefonu jedną ręką

Będą chwile, kiedy będziesz mieć tylko jedną wolną rękę, aby korzystać z telefonu. Możesz wyprowadzać psa, nieść zakupy, trzymać się słupka metra lub...

Oto wszystko, co powinieneś wiedzieć o plotkowanym HomePodzie z wyświetlaczem firmy Apple

Po uwolnieniu HomePod 2 na początku 2023 r. pojawiło się wiele plotek o nowym modelu HomePoda, który zawiera jakiś rodzaj wyświetlacza. Plotki te...

Wadliwa aktualizacja CrowdStrike’a spowodowała awarię 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, twierdzi Microsoft

Błędna aktualizacja CrowdStrike spowodowała ogólnoświatową katastrofę technologiczną, która w piątek dotknęła 8,5 miliona urządzeń z systemem Windows, według Microsoftu. Microsoft twierdzi, że to...
Advertisment