MSI prezentuje nowe platformy AI i komputerowe z procesorami AMD EPYC czwartej generacji na targach Computex 2024


MSI, wiodący światowy dostawca serwerów, zaprezentuje swoje najnowsze platformy serwerowe oparte na procesorach AMD EPYC czwartej generacji na targach Computex 2024, stoisko nr M0806 w Tajpej na Tajwanie, w dniach 4-7 czerwca. Te nowe platformy, zaprojektowane z myślą o rozwijających się środowiskach natywnych w chmurze, zapewniają centrom danych połączenie wydajności i efektywności.

„Wykorzystując zalety procesorów AMD EPYC czwartej generacji, najnowsze platformy serwerowe MSI charakteryzują się skalowalnością i elastycznością dzięki nowemu zastosowaniu technologii CXL i architektury DC-MHS, pomagając centrom danych w tworzeniu najbardziej skalowalnych aplikacji w chmurze, zapewniając jednocześnie wiodącą wydajność” – powiedział Danny Hsu, Dyrektor generalny ds. rozwiązań platform dla przedsiębiorstw.

Nowy serwer rozszerzenia pamięci CXL na nowo definiuje wysokowydajne obliczenia

Współpracując z wiodącymi graczami w dziedzinie technologii CXL (Compute Express Link), takimi jak AMD, Samsung i Micron, firma MSI wraz ze swoimi partnerami udoskonala rozwiązania CXL do szeroko zakrojonych szkoleń AI i zastosowań HPC.

Nowy serwer rozszerzenia pamięci S2301 CXL jest dostosowany do obciążeń wymagających dużej ilości danych i baz danych w pamięci. Serwer ten, wyposażony w dwugniazdowe procesory AMD EPYC czwartej generacji i gotowy na wybrane procesory AMD EPYC nowej generacji, obsługuje standardy CXL 2.0, 24 gniazda DDR5 DIMM i dwa gniazda PCIe 5.0 x16. System obejmuje osiem wnęk na dyski E3.S 2T na pamięć CXL i osiem wnęk E3.S 1T na pamięć masową NVMe, co umożliwia rozszerzenie pamięci do 8 TB.

Różnorodne platformy GPU zaprojektowane dla rynków AI i chmur
Stacja robocza 4U 4-GPU G4101 to wysokowydajna stacja robocza do montażu w stojaku z akceleracją GPU. Obsługuje pojedynczy procesor AMD EPYC z serii 9004 z chłodzeniem cieczą, dwanaście gniazd DDR5 RDIMM, cztery gniazda PCIe 5.0 x16 dla potrójnych procesorów graficznych i dwanaście 2,5-calowych wnęk na dyski U.2 NVMe/SATA. Charakteryzuje się odstępami między przepływem powietrza i chłodzeniem cieczą w zamkniętej pętli, co zapewnia optymalne zarządzanie temperaturą i stałą wydajność.

CX271-S4056 to platforma all-flash o wysokości 2U, obsługująca dwa gniazda o podwójnej szerokości dla kart graficznych. System ten jest wyposażony w jednoprocesorowy procesor AMD EPYC z serii 9004, dwa gniazda OCP NIC 3.0 mezzanine i maksymalnie 24 2,5-calowe wnęki na dyski PCIe 5.0 U.2 NVMe, aby przyspieszyć przetwarzanie i zapewnić doskonałą wydajność w różnych aplikacjach, takich jak wnioskowanie AI .

Reklama

Platformy serwerowe z wieloma węzłami dla środowisk chmur i centrów danych o dużej gęstości
MSI oferuje dwie wielowęzłowe platformy serwerowe, CD360-S4051-X2 i CD260-S4051-X4, zaprojektowane z myślą o środowiskach chmurowych i centrach danych o dużej gęstości.

CD360-S4051-X2 to 2-węzłowa platforma serwerowa o wysokości 3U, zaprojektowana dla procesorów serwerowych nowej generacji o wysokim TDP. Każdy węzeł zawiera jeden procesor AMD EPYC, dwanaście gniazd DDR5 RDIMM, dwa opcjonalne gniazda PCIe 5.0 x16 o podwójnej szerokości dla kart graficznych, jedno gniazdo OCP NIC 3.0 mezzanine, dwa porty NVMe M.2 i trzy 2,5-calowe dyski U.2 NVMe zatoki.

CD260-S4051-X4 to 4-węzłowa platforma serwerowa o wysokości 2U. Każdy węzeł obsługuje jeden procesor AMD EPYC, dwanaście gniazd DDR5 RDIMM, dwa gniazda NVMe M.2, jedno gniazdo OCP NIC 3.0 mezzanine i trzy 2,5-calowe gniazda U.2 NVMe.

Dzięki przedniej konstrukcji we/wy opartej na architekturze OCP DC-MHS M-DNO i obsłudze modułu zarządzania serwerem DC-SCM2 z Aspeed AST2600 BMC, nowe systemy MSI zapewniają większą łatwość serwisowania serwerów i elastyczność zarządzania.Source link

Advertisment

Więcej

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Gwiezdne Wojny: Największym i najdziwniejszym jajkiem wielkanocnym Akolity jest Jedi Plo Koon

Nowa seria Gwiezdnych Wojen od Lucasfilm Akolita ma zasłużył na pochwałę za zwykłe istnienie poza sagą Skywalker – po 47...

Oto, jak przygotować komputer Mac na system macOS Sequoia za pomocą narzędzia CleanMyMac X

Obraz: CleanMyMac X Nowy system MacOS Sequoia firmy Apple oficjalnie pojawi się jesienią, więc Wyczyść MyMaca X udzielił nam świetnych rad, jak najlepiej przygotować...

Tożsamość Mistrza Sithów z „Akolity” jest już całkiem jasna

Akolita utrzymuje w tajemnicy tożsamość tajemniczego Mistrza Sithów, ale – naszym skromnym zdaniem – nie może być to jaśniejsze. Przez...
Advertisment