Płyta główna MEG X870E GODLIKE to nie tylko flagowa płyta główna, w której nie pominięto żadnych funkcji, ale zaprojektowana tak, aby była biżuterią. Jest niemal w całości pokryta radiatorami. Prawie wszystkie jej wbudowane wejścia/wyjścia są skierowane na przednią część, w tym 24-pinowe ATX i dwa opcjonalne 8-pinowe wejścia zasilania PCIe. Dwa 8-pinowe wejścia zasilania EPS są odsłonięte w pobliżu gniazda procesora. Procesor jest zasilany przez 27-fazowy układ VRM, a aktywne rozwiązanie wentylatora-radiatora wykorzystuje szereg aluminiowych radiatorów z żebrami i rurkami cieplnymi rozprowadzającymi ciepło między nimi. Procesor jest podłączony do czterech gniazd DDR5 DIMM, obsługujących ponad DDR5-8000, z przygotowaniem do wyższych prędkości OC pamięci, które mogą pojawić się w przyszłości. Gniazda rozszerzeń obejmują PCI-Express 5.0 x16, drugi x16 (elektryczny Gen 4) i x4. Dostępne są cztery gniazda M.2 NVMe, z czego trzy to Gen 5, a jedno Gen 4.
Tylne wejście/wyjście MEG X870E GODLIKE to coś niezwykłego — dwa porty USB4 40 Gbps z przepustowością DisplayPort, pięć 10 Gbps USB 3.2 Gen 2 typu C, osiem 10 Gbps USB 3.2 Gen 2 typu A, obok wielu innych rzeczy. Łączność sieciowa obejmuje 10 GbE, drugi 5 GbE, Wi-Fi 7 i Bluetooth 5.4. Płyta główna zawiera najwyższej jakości rozwiązanie audio z kodekiem Realtek ALC4082 i dyskretnym wzmacniaczem. Płyta główna jest wyposażona w całkowicie zintegrowany system pokładowy o nazwie Dynamic Dashboard III z własnym 4-calowym kolorowym ekranem dotykowym LCD. Pozwala to nie tylko uzyskać statystyki monitorowania w czasie rzeczywistym z płyty głównej, ale także rozwiązywać problemy, flashować oprogramowanie układowe UEFI i nie tylko.
EZ Control Hub to odłączany moduł dołączony do zestawu, który ma być schowany za tacką płyty głównej. Pojedynczy kabel biegnie między tym modułem a płytą główną i wyprowadza wszystkie złącza wentylatorów obudowy, złącza ARGB i złącza czujników przepływu wody, więc nie widać żadnych uciążliwych małych kabli na przedniej stronie komputera.
Następna w kolejności jest MPG X870E Carbon WIFI. Jest to płyta z dość bogatym zestawem funkcji, ze wszystkimi wejściami/wyjściami, jakie oferuje topowy chipset X870E, w pakiecie premium. Płyta wykorzystuje prostszy 21-fazowy układ VRM procesora, który pobiera moc z pary 8-pinowych złączy EPS. Oprócz nich jest 24-pinowy ATX, jest opcjonalne 8-pinowe wejście zasilania PCIe, które powinno się przydać, jeśli załadowałeś płytę kilkoma dyskami SSD Gen 5 lub kartami riser. Gniazda rozszerzeń obejmują kilka dodatkowych gniazd x16 (elektryczne Gen 4). I/O jest nieco rozcieńczone w porównaniu z GODLIKE — nadal otrzymujesz dwa 40 Gbps USB4, ale mniej 10 Gbps USB 3.2 Gen 2 typu C i typu A; oraz zestaw przewodowych interfejsów LAN 5 GbE + 2,5 GbE. Konfiguracja WLAN jest taka sama. Wbudowane rozwiązanie audio wykorzystuje układ ALC4080.
MAG X870 Tomahawk WIFI bazuje na chipsecie X870 (8 mniej linii PCIe Gen 4 GPP), ale ma imponujący zestaw funkcji. Zasilanie jest pobierane z 24-pinowego ATX, dwóch 8-pinowych EPS, z opcjonalnym 8-pinowym PCIe, które stabilizuje domenę 12 V. Prostsze 17-fazowe rozwiązanie VRM zasila procesor. Nadal otrzymujesz cztery gniazda M.2 NVMe — po dwa Gen 5 i Gen 4. I/O obejmuje dwa 40 Gbps USB4 z przepustowością DisplayPort, pojedynczą przewodową sieć LAN 5 GbE, Wi-Fi 7 + Bluetooth 5.4 i średniej klasy zintegrowane rozwiązanie audio, które wykorzystuje ALC4080 lub ALC1200. PRO X870-P WIFI to płyta główna klasy mainstream, o znacznie prostszym układzie, podobnym systemie zasilania do Tomahawk, ale z pewnymi cięciami funkcji w obszarach takich jak estetyka dla graczy i I/O. Nadal otrzymujesz dwa USB4 i Wi-Fi 7, ale wbudowanym rozwiązaniem audio jest podstawowy ALC892.