Może Disney Plus wreszcie stworzy aktorską serię Gargulce?


Poświęć chwilę na rozmowę z Gregiem Weismanem, twórcą serialu animowanego z lat 90 Gargulcei kilka rzeczy na pewno się pojawi: Tak, jest zainteresowany kontynuacją Gargulce, który został ucięty w połowie historii i który do dziś cieszy się kultem. I tak, jest otwarty na wersję na żywo. Ale Walt Disney Studios, właściciel praw do serialu, bawi się tym pomysłem od dziesięcioleci i za każdym razem, gdy prawie wychodzi na jaw, coś się zmienia i zostaje unicestwiony.

Teraz wg Reporter z Hollywood, serial telewizyjny na żywo dla Disney Plus jest w trakcie pisania i produkcji. Ale traktuj to z przymrużeniem oka – każda nowa wersja gry niesie ze sobą wiele wyzwań Gargulcei wciąż znajduje się na bardzo wczesnym etapie potencjalnego rozwoju serii.

Według raportu THR, nowy Gargulce jest opracowywany i produkowany przez scenarzystę i producenta Gary’ego Daubermana, znanego z pracy nad filmem spin-offy horroru Conjuring Annabelle, Annabelle: Stworzenie (który napisał) i Annabelle wraca do domu (który napisał i wyreżyserował na podstawie historii, na podstawie której stworzył Obecność reżyser James Wan). Dauberman został scenarzystą, showrunnerem i producentem wykonawczym nowego serialu. Producentem wykonawczym serialu była firma Jamesa Wana, Atomic Monster.

Nie podano żadnych bezpośrednich szczegółów na temat zakresu, celu ani zamiarów programu na żywo. W oryginalnym serialu animowanym, trwającym trzy sezony od 1994 do 1997 r. Gargulce zabrał swoich bohaterów z całego świata i wprowadził szeroką gamę ustawień i postaci, więc jest mnóstwo materiału na serial, który nie byłby zwykłym ponownym uruchomieniem na żywo.

Pomysł stworzenia przyjaznej dzieciom przygody, takiej jak Gargulce w rękach kogoś najbardziej znanego z krwawych, graficznych horrorów wydaje się trochę dziwne: Dauberman także był autorem scenariusza spin-offów Conjuring Zakonnica I Zakonnica IIoraz Adaptacje Stephena Kinga To I To: Rozdział drugiw reżyserii Andy’ego Muschiettiego. Ale podczas Gargulce ma najmniejszy odcień gotyckiego horroru, to nie jest seria horrorów. Opowieść o gatunku stworzeń, które za dnia śpią w kamiennej postaci, a nocą odradzają się jako żywe istoty, przypomina raczej współczesną miejską fantazję. W odcinkach pilotażowych gargulec Goliat i kilku członków jego wojowniczego plemienia zostaje poddanych zaklęciom, które utrzymują ich w kamiennej formie przez sto lat. Zasypiają w średniowiecznej Szkocji i budzą się tysiąc lat później na Manhattanie w 1994 roku, teraz w rękach człowieka tak makiawelicznego, że istnieje całe trop dotyczący hermetycznych planów nazwanych jego imieniem.

Reklama

Zdjęcie: Animacja telewizyjna Walta Disneya

Oparcie serialu na nieludzkich stworzeniach w roli głównych bohaterów sprawia, że ​​adaptacja na żywo jest kosztowną perspektywą. Polygon rozmawiał z Weismanem w 2020 rokukiedy okazało się, że Gargulce będzie transmitować na nowo uruchomionym Disney Plus i potencjalnie zapoczątkować nowe pokolenie fandomu, i jak powiedział poprzednie dyskusje na temat aktorskiego filmu Gargulce ponowne uruchomienie lub spinoff zostały udaremnione, gdy Disney kupił Lucasfilm i Marvel: „Po co ryzykować w czymś, co uważali za mało znany serial z 1990 roku, cieszący się kultem, skoro można po prostu zrobić kreskówkę Spider-Mana lub Gwiezdne Wojny?” – zapytał wówczas. „Po co ryzykować w przypadku projektu o ogromnym budżecie Gargulce film aktorski, który może wybuchnąć, kiedy można zrobić kolejny film Marvela?”

W ciągu ostatnich kilku lat projekty Disneya dotyczące Marvela przynosiły mniej pieniędzy, niż oczekiwano, co doprowadziło do powstania spółki ogranicza swoje plany dotyczące przyszłości serii MCU. To pozostawia więcej miejsca na nowe projekty, takie jak potencjalna seria Gargoyles. Jednocześnie, ponieważ połowa obsady serialu w stylu serialu z lat 90. musiałaby być wykonana komputerowo, serial Gargoyles nie będzie tani. Czas pokaże, co Dauberman ma na myśli w odniesieniu do serii i czy nowa seria przebije wszelkie szanse na adaptacje w fazie rozwoju i faktycznie trafi na ekran. Nie ma jeszcze żadnych informacji na temat tego, czy Weisman będzie zaangażowany.

Firma Polygon zwróciła się do Disneya i Weismana z prośbą o komentarz i zaktualizuje tę historię, gdy otrzymamy odpowiedź.Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Najlepsza podklasa Barbarzyńców BG3, atuty i przewodnik po budowie

Baldurs Gate 3 ma 12 klas do wyboru podczas tworzenia swojej postaci. The Barbarzyńca to klasa walcząca w zwarciu,...

Plotka: nowy przycisk akcji pojawi się w całej ofercie iPhone’a 16

Przycisk Akcja po raz pierwszy zaprezentowany w iPhonie 15 Pro może stać się potężniejszy i rozszerzyć się na nowe urządzenia w przyszłym roku....

Pierwszy zwiastun Furiosy zapowiada początek szalonej odysei

Mad Max: Na drodze gniewu działo się w nim wiele fantastycznych rzeczy, ale niewiele z nich zabłysnęło tak olśniewająco, jak twarda jak skała...
Advertisment