Monster Hunter Rise zepsuty na Steam Deck dzięki nowej aktualizacji DRM firmy Capcom


Najnowsza aktualizacja Capcom dla Powstanie łowcy potworów na Steamie złamał pewną kompatybilność z Pokład parowya użytkownicy zgłaszali, że nie mogą już ładować gry na przenośnej platformie gier Valve na komputery PC.

Poniedziałkowa aktualizacja do Wzrastać Również usuwa oprogramowanie do zarządzania prawami cyfrowymi Denuvoale ma podobno dodano nową warstwę ochrony w postaci Enigma Protector, oprogramowania, które Capcom w ostatnich miesiącach dodawało do swoich gier na PC.

W zawiadomieniu opublikowanym na SteamieCapcom przyznał, że „potwierdził problem uniemożliwiający uruchomienie gry na platformie Steam Deck” i „obecnie bada” zgłoszenia graczy dotyczące Powstanie łowcy potworówproblemy. The strona gry w sklepie Steam nadal listy Wzrastać jako „Zweryfikowany” na platformie Steam, co oznacza „w pełni funkcjonalny” na urządzeniu.

W związku z poniedziałkową aktualizacją pt. Powstanie łowcy potworów gracze nawoływali firmę Capcom na stronie sklepu z grą, pisząc negatywne recenzje na temat zmiany DRM. Powstanie łowcy potworówostatnie recenzje gry na Steamie są teraz wyświetlane jako „mieszane” – choć ogólne recenzje gry wynoszące 55 000 nadal są „bardzo pozytywne”.

Zmiana w Powstanie łowcy potworów DRM – który wydaje się być również uwzględniony inny fragment oprogramowania zabezpieczającego o nazwie Obsydium — następuje A ostatnia zmiana, którą Capcom wprowadził w wersji Steam Resident Evil: Rewelacje. W grze Resident Evil z 2013 roku dodano także narzędzie Enigma Protector, co doprowadziło do zgłoszonych problemów z wydajnością gry. Firma Capcom zakończyła wycofywanie tej aktualizacji, twierdząc, że planuje ją ponownie wydać po rozwiązaniu nierozstrzygniętych problemów z nią związanych.

Capcom dodał Enigma Protector do części swojego wcześniejszego katalogu na Steamie, w tym Resident Evil 5, Kolekcja Street Fighter z okazji 30. rocznicyoraz wiele tytułów z kolekcji Mega Man Legacy. Według doniesień wydawca usunął także z YouTube filmy należące do grup speedrunowych Monster Hunter, które zawierały zmodyfikowane wersje Powstanie łowcy potworów ekspansja Przełom słoneczny. Enigma Protector jest po części próbą ograniczenia modów firm trzecich w grach na PC.

Reklama

Firma Polygon skontaktowała się z firmą Capcom w celu uzyskania wyjaśnień na temat wykorzystania Enigma Protector w Powstanie łowcy potworów i inne gry i zaktualizuję tę historię, gdy firma odpowie.

Source link

Advertisment

Więcej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Advertisment

Podobne

Advertisment

Najnowsze

Taylor Swift nawiązuje niestandardową współpracę z TikTok, gdy bitwa UMG trwa

TikTok uruchomił nowe centrum promujące nowy album Taylor Swift, w którym możesz zdobywać nagrody w aplikacji za wykonanie określonych zadań, np. śledzenie konta...

24-calowy iMac M3 zaczyna się od 1199 USD, a do tego sprzęt Anker MagSafe i akcesoria Satechi Mac

Najlepsze oferty z piątku pojawiają się na pierwszych stronach gazet Nowy 24-calowy iMac M3 firmy Applektóry się zaczyna z 1199 dolarów. Dołącza...

Oto każda postać Hades 2, o której wiemy z testu technicznego

Hades 2 jest wciąż we wczesnej fazie testów, ale gra wygląda dobrze. Naprawdę dobre. W środę deweloper Supergiant Games wypuściło...
Advertisment